Edgaras Bechter – apie Kuboje išmoktas pamokas: „Šią problemą supratau tik grįžęs namo“

Tapę šou „Salsamanai“ dalyviais, kiekvienas garsus lietuvis iš kelionės grįžo ne tik pasikeitęs, bet ir gavęs tik sau vienam skirtų pamokų. Būtent taip nutiko ir dainininkui Edgarui Bechter. Šiandien žinomas vyras šypsosi – nenustebkite, jei naujų skambesių dabar atsiras ir jo kuriamoje muzikoje.
Edgaras Bechter
Edgaras Bechter / V.Ovadnevo ir L.Griciaus nuotr.

Kai kurias savo klaidas suprato tik grįžęs į Lietuvą

Dainininkui E.Bechter projektas Kuboje tapo tikru iššūkiu. Žinomas vyras neslepia – ne tik su salsa, bet ir apskritai su poriniais šokiais jis praeityje neturėjo nieko bendro. Todėl priversti savo kūną paklusti naujiems ritmams, jam tapo itin sunkia užduotimi. Ir visgi, tuo pat metu tai buvo labai malonu.

„Paauglystėje esu šokęs tik breiką, todėl prisiliesti prie tokio šokio poroje, man tikrai buvo iššūkis. Šokdamas salsą supratau, kad kūnas tam neparuoštas – jutau, kad jis manęs neklauso. Tačiau savo kūną į šį iššūkį įkelti labai norėjau. Mane motyvavo noras pažiūrėti, kiek aš sugebu per tokį trumpą laiką“, – atvirauja jis.

Edgaras Bechter projekte „Salsamanai“
Edgaras Bechter projekte „Salsamanai“

Vis dėlto nepaisant kelių salsos treniruočių Lietuvoje, atvykęs į Kubą, Edgaras prisimena patyręs šoką: „Ten atvažiavęs supratau, kad aš apskritai nieko nemoku (juokiasi). Jaučiausi taip, tarsi nemokėdamas ispanų kalbos turėčiau vesti dialogą su ispanu.“

Kiekvienam lietuviui čia į pagalbą atskubėjo profesionalūs Kubos salsos šokėjai. Tiesa, nors Edgaro partnerė puikiai kalbėjo angliškai ir jiedu jau netrukus pradėjo mėgautis pačiais įdomiausias pokalbiais, prisileisti ją šokių aikštelėje vyrui buvo gana sunku.

„Salsa yra aistra, tačiau aš tuo metu turėjau merginą. Pasąmoningai nuo partnerės užsiblokavau – buvo sunku parodyti aistrą. Vėliau susidraugavome, bet tarp mūsų daugiau buvo šalti, filosofiniai santykiai – nebuvo tos kibirkšties, nes jai atsirasti neleidau. Tik grįžęs namo pradėjau suprasti šią problemą. Supratau, kad aistra būtų daug ką pakeitusi – ir šokį, ir žingsnelių sunkumą“, – atviraus jis.

Iš Kubos parsivežė ne tik prisiminimus

Vis dėlto galiausiai prasilaužti ir šokių aikštelėje E.Bechter padėjo jį supusi aplinka. Pradėjęs tyrinėti kubiečių kultūrą, jis ėmė vis labiau atsipalaiduoti ir šokių aikštelėje.

„Vienas dalyvis tada mane netgi pagyrė: „Edgarai, tu šoki!“ Galiausiai supratau, kad salsoje esmė ne technikoje, o aistroje. Esu toks perfekcionistas... Tačiau iš tiesų, tiesiog reikėjo save paleisti ir pasimėgauti“, – apie svarbiausias išmoktas pamokas pasakoja jis.

V.Ovadnevo nuotr./Edgaras Bechter projekte „Salsamanai“
V.Ovadnevo nuotr./Edgaras Bechter projekte „Salsamanai“

Žinomą vyrą labai nustebino ir pati Kuba, o ypatingai – vietiniai jos gyventojai: „Pastebėjau, kad kubiečiai yra labai protingi, kultūringi ir dvasingi žmonės. Buvau tuo labai nustebintas. Mano partnerė yra labai apsiskaitęs žmogus – mūsų pokalbiai buvo tokie įdomūs, kad nė neįmanoma apsakyti žodžiais.“

O dabar, net ir grįžęs į Lietuvą, salsos Edgaras nepaleidžia ir toliau. Kas žino – galbūt nuo šiol ir jo kuriamoje muzikoje gali pasigirsti nauji, klausytojams dar nepažįstami skambesiai?

„Iš tiesų juokinga, bet su grupe jau buvome pradėję eiti link ispaniškų ritmų. Tiesa, muzika, pagal kurią šokome, turi dar sudėtingesnį ritmą, todėl kartais būdavo sunku suprasti, kur reikia įstoti. Toks iššūkis buvo visiems, kurie šį šokį pažįsta mažiau. Tačiau labai smagu, kad pagal mūsų dainą ispanišku ritmu netgi šokome. O į Lietuvą netgi parsivežiau instrumentą salsos ritmui nustatyti“, – šypteli vyras.

„Salsamanai“ – nuo kovo 3 d., sekmadieniais, 19.30 val. per TV3.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis