Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Eglė Jackaitė: „Mylėti ir įskaudinti yra ne meilė, o iškrypimas“

Aktorė Eglė Jackaitė jau beveik šimtą kartų scenoje išgyveno spektaklio „Laisva meilė“ herojės jausmus, puikiai žino, ką reiškia būti išduotai. „Laisvos poros principas niekada nepriveda prie gero. Pas mus populiaru tuoktis-skirtis, bet nuo skyrybų geriau nebus“, – tikino aktorė.
Spektaklio akimirka
Eglė Jackaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Pati patyrusi, ką reiškia mylėti ir būti išduotai, E.Jackaitė tiki, kad įmanoma išsaugoti santykius, tačiau pirmiausiai reikia mylėti save.

„Moteris turi būti įdomi sau, tuomet ji trauks ir vyrą. Reikia pirmiausia mylėti save, bet niekada nepamiršti kurstyti šeimyninę židinio ugnelę. Reikia kasdien, kol esame gyvi, kurti santykius – to norėti, skirti laiko, tikėjimo, bet, žinoma, nesitaikyti su kraštutinumais. Man pačiai laisvos meilės principas nepriimtinas. Įsivaizduokit, kaip ir spektaklyje, kai vyras atveda meilužę į namus, o paskui dar žmonos prašo ją ir pas ginekologę nuvesti. Tai peržengtos visos ribos. Laisvė – tai nevaržyti žmogaus, bet ne išdavystės. Tada tai nėra meilė“, -sakė E.Jackaitė.

Ne vieną meilės dramą išgyvenusi aktorė džiaugiasi, kad vaidmenį spektaklyje „Laisva meilė“ gavo nespėjus užsiverti skyrybų su sūnaus tėvu žaizdoms – geresnio laiko nė negalėjo būti.

„Tokią rolę gavau, ir būtent po skyrybų. Kokia laimė man tada buvo šis spektaklis. Tai vaidmuo, apie kurį svajotų bet kokia moteris , – pradžią prisimena E.Jackaitė ir pataria kiekvienai porai, nepaisant amžiaus, ar braška santykiai, ar puikūs, pažiūrėti, kas būtų, „jeigu“. – Mano herojė Antonija panaši į mane pačią – aš būnu visokia. Ir seksuali, ir tokia vargšė, nabagėlė, nors auginu vaikus ir dažnai negaliu sau leisti tokia būti. Bet būtent tas Antonijos spalvingumas leido man visapusiškai atsiskleisti.“

E. Jackaitė mano, kad spektaklis apie laisvą meilę gali veikti kaip psichoterapijos seansas poroms. „Faktas, kad dabar, kai su Ramūnu Šimukausku suvaidinome beveik šimtame spektaklių, maudomės jame, nebesijaudiname taip, žinome, kad nesupainiosime žodžių, o žiūrovai ateina nusiteikę, tarsi žinodami, kas jų laukia. Visada pilna salė, žiūrovai tarsi išpažinties klausytojai, dalyviai, tokie savi, todėl kaskart einu ne dirbti, o kaip į didžiausią šventę. Būna labai smagu stebėti publikos reakciją – kai vyrai stoja į vyrų pusę, o moterys – už mano heroję Antoniją, o galiausiai visi pradeda palaikyti Antoniją. Smagiausia, kad net gatvėje žmonės dėkoja ir sako, kad spektaklis yra „apie juos“. Per 18 metų teatre tai pirmas spektaklis, kai publika ir juokiasi, ir verkia, nėra jokios sienos tarp žiūrovų ir aktorių. Tai kaip psichoterapijos seansas, naudingas visoms poroms ir parodantis, kaip neišsiskirti. Per pusantros valandos galima pamatyti, kad išeina iš laisvos meilės“ , – sako pirmą kartą Vilniaus „Comedy Club“ vaidinsianti E. Jackaitė.

„Laisva meilė“ premjera įvyko prieš trejus metus. Spektaklis sukurtas pagal Nobelio premijos laureato, garsaus italų dramaturgo DarioFo pjesę. Tragikomiškų elementų kupiname kūrinyje pasakojama meilės istorija, kai vyras pasiūlo savo žmonai gyventi „laisvos meilės“ principu. Kuo baigiasi nevaržoma santykių laisvė galite pamatyti šį ketvirtadienį, Vilniuje, „Comedy Club“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?