„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Eglė Kernagytė-Dambrauskė rado receptą, kaip suvaldyti judraus vaiko energiją

Sunkiai sukaupiamas dėmesys, nevaldomos emocijos, nervingumas ir itin didelis judrumas – jei susiduriate su šiomis problemomis, galimai jūsų vaikui yra būdingas dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromas.
Eglė Kernagytė-Dambrauskė
Eglė Kernagytė-Dambrauskė / Stop kadras
Temos: 1 Eglė Kernagytė

Išgirdę šią diagnozę tėvai išsigąsta – mano vaikas serga psichine liga ir visa gyvenimą bus kitoks nei kiti. Nusiraminkite, taip tikrai nėra, LRT informacinė-analitinė laida „Tėvų susirinkimas“ parodys, kad ši problema yra išsprendžiama, tik reikia ieškoti pagalbos.

Panevėžyje esanti „Vyturio“ progimnazija stengiasi užimti mokinius ne tik pamokų, bet ir pertraukų metu. Progimnazija sukūrė savitą veiklos modelį. Remiant Europos Sąjungos struktūriniams fondams įgyvendino projektą „Mokomės kitaip“. Pedagogai ir mokinių taryba stengiasi į užsiėmimus, vykstančius pertraukų metu, įtraukti visus vaikus, ir neišskiria hiperaktyvumu pasižyminčių. Prie žaidimų stalo susitinka tiek mažiausi mokyklos nariai, tiek vyresni.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eglė Kernagytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Eglė Kernagytė

Laidoje asmenine patirtimi pasidalins legendinio atlikėjo Vytauto Kernagio duktė Eglė Kernagytė-Dambrauskė. Moteris augina du sūnus. Ketverių metų Džiugas – itin meniškos prigimties atžala, kuriam svarbiausia mamos šiluma ir rūpestis. Dešimties metų Vėjas – judrus ir savo vardą pateisinantis vaikas. Prieš kiek daugiau nei pusę metų Vėjo elgesys buvo tapęs galvosūkiu tėvams.

Eglę ir jos vyrą neramino sūnaus elgesys namuose. Vėjas virsdavo tikrų tikriausia padauža, negalinčiu ramiai praleisti nė vienos minutės. Net būdamas svečiuose berniukas nerasdavo sau vietos, o ramus, susikaupimo reikalaujantis laiko praleidimo būdas atrodė neįgyvendinama užduotis.

„Labiausiai mums buvo gaila paties vaiko. Matydavome, kad energijos yra labai daug ir ji niekaip negali būti nukreipta ten, kur reikia. Su vyru skaitėme daug literatūros apie aktyvius vaikus. Svarbiausia yra kryptis, kur tą aktyvumą nukreipti. Vėjas trejus metus lankė baseiną, šoko gatvės šokius, lankė riedlenčių būrelį. Tačiau ramybės vis tiek nebuvo, jis iki galo neišsikraudavo“, – laidoje kalbės E.Kernagytė-Dambrauskė.

Ramybę Eglės sūnus Vėjas atrado rugsėjį pradėjęs žaisti ledo ritulį. Trečiokas mamai dėkoja, jog atvedė jį į šį būrelį – ankstesnės veiklos neduodavo jokių rezultatų. Dabar penkis kartus per savaitę po kelias valandas Vėjas lieja prakaitą ledo ritulio aikštelėje.

Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Eglė Kernagytė-Dambrauskė su vaikais
Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Eglė Kernagytė-Dambrauskė su vaikais

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs