Kasmet metams baigiantis ji iš naujo pergalvoja savo gyvenimą, prisimena, kas gero ir nelabai per pastaruosius metus įvyko, suplanuoja, ką ir kaip veiks ateityje, apgalvoja svarbiausius darbus, keliones.
Eglę namuose Londone šiemet Eglija papuošė visai kitaip nei darydavo tai daugelį metų iki tol.
„Kai buvau maža, turėjome daug gražių senovinių vokiškų žaisliukų. Buvo įprasta puošti namus blizgančiomis girliandomis, sniegui imituoti naudodavome vatą. Žaislų niekada nekaitaliojau, ilgus metus puošiau eglę tais pačiais žaisliukais, tačiau išvykusi gyventi į Londoną supratau, kad atėjo naujas etapas ir nenoriu seno gyvenimo pernešti į naują vietą. Senus žaislus palikau Kaune, įsigijau naujų“, – sakė Eglija.
Kaip pati sako, jai patinka stilingi, originalūs žaislai, todėl ant jos eglė pamatyti kokį liaudišką tradicinį papuošimą sunku – jų tiesiog nėra. „Mėgstu glamūrą, man reikia šiek tiek teatro, pasakos“, – sakė ji.
Nufilmavusi kalėdines dekoracijas savo namuose ji net susuko vaizdo klipą. Jį galite pamatyt čia:
Kasmet Eglijos šeima susirenka prie bendro Kūčių stalo. Tačiau maistas šią dieną – nėra pats svarbiausias dalykas, dėl kurio ji leistų sau visą dieną praleisti prie puodų.
„Niekas nenori visos dienos praleisti virtuvėje, todėl gaminame paprastai vieną didesnį patiekalą. Mano dukros mėgsta japoniškus sušius, salotas – tai ir yra mūsų Kūčių valgis. Valgome sveiką maistą, todėl silkės nebus. Be to, jauniausia dukra yra vegetarė. Nelabai mėgstame lietuvišką virtuvę, nors, žinoma, dar nei vienos Kūčios neapsiėjo be aguonų pieno, kūčiukų, plotkelių, spanguolių kisieliaus“, – pasakojo Eglija.
Pasak jos, ant šventinio stalo kasmet ji nesunkiai suskaičiuoja tradicinius dvylika patiekalų. Tačiau nors tame sąraše – ir mandarinai, ir grūdėta duona, ir granatų sėklos – stalo ji per daug neperkrauna ir vengia gausybės lėkščių su maistu.
„Nereikia sureikšminti maisto, jo gaminimo. Geriau tą laiką skirti pomėgiams – pasivaikščiojimui, knygų skaitymui, bendravimui su šeima“, – įsitikinusi ji.
Gerų emocijų prideda ir keitimasis dovanomis, visi šeimos nariai po eglute Kalėdų rytą randa kokį nors siurprizą.
„Tiek aš, tiek mano dukros, kiekviena žinome, kada ateina Kalėdų Senis ir kai jau prasideda burzgesys, tuomet stengiamės išeiti iš to kambario. O ryte išpakuojame dėžutes, džiaugiamės dovanomis“, – pasakojo ji.
Kalėdų dovanas ji dažniausiai apgalvoja iš anksto ir jų pirkimo neatideda paskutinėms dienoms iki švenčių. Galbūt todėl dalį dovanų Eglija jau spėja įteikti iki Kalėdų, tačiau po eglute vis vien ir pati randa ir padeda kokį nors mielą niekutį.
„Draugės man dovanoja prabangius nišinius kvepalus, gerą kosmetiką – žino, kas man patiktų. O iš vyro laukiu nepraktiškų dovanų, jokiu būdu ne virtuvinio prietaiso ar buičiai skirto daikto“, – šypteli Eglija.
Kasmet ji sudaro preliminarų dovanų sąrašą, pasako, ką norėtų gauti. Tuo tarpu pati visuomet stengiasi įsigilinti į artimųjų poreikius, neperka atsitiktinių daiktų. „Visada išsiklausinėju, pasidomiu, ko kam reikėtų, kas ką pradžiugintų. Dažnai padovanojame vieni kitiems bilietus į teatrą, koncertą, knygą“, – pasakojo Eglija.
Tačiau už dovanas, pasak jos, daug svarbiau tiesiog parodyti vieni kitiems dėmesį. „Svarbiausiai visus prisiminti, paskambinti, palinkėti sėkmės, sveikatos, laimės“, – sakė Eglija.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Justino ir Miglės Lapatinskų šeimos kalėdinės tradicijos – kasmet fotosesija ir pižamų diena
Majamyje Kalėdas sutiksianti Erika Santos neįsivaizduoja švenčių be lietuviškos mišrainės
Šventėms namus išpuošusi Katažina Zvonkuvienė jau 25 metus laikosi tos pačios Kūčių tradicijos