Eksperimentinio renginio Lietuvoje iniciatorius, „Sound Traffik“ įkūrėjas Vitalijus Litvinenko sako, kad idėja kilo remiantis praktikomis užsienyje. Vokietijoje buvo surengtas koncertas su 1400 žmonių, socialinį eksperimentą išbandė ir Amsterdamo gyventojai, o paskutinį kovo savaitgalį Barselonoje vyko vakarėlis su 5000 dalyvių.
„Tokių eksperimentų tikslas – rasti būdą organizuoti kultūrinius renginius, kurie būtų saugūs ir padėtų ne tik greičiau ant kojų atsistoti verslui, bet ir gerinti emocinę žmonių būklę. Juk visi išsiilgo bendravimo, galimybės nueiti į kokį nors renginį“, – sako V.Litvinenko.
Bando remtis užsienio pavyzdžiais
Ispanijoje jau paskelbti tokio bandomojo tyrimo preliminarūs rezultatai rodo, kad nė vienas iš gruodį vykusio eksperimentinio koncerto dalyvių neužsikrėtė koronavirusu. Tyrėjai priėjo prie išvadų, kad tokio renginio organizavimas nėra susijęs su COVID-19 infekcijų padidėjimu.
„Pavykęs eksperimentas gali reikšti žalią šviesą saugiems renginiams dar 2021-ųjų vasarą: greitieji testai padėtų, kol laukiame masinės gyventojų vakcinacijos, o toks pavyzdys galėtų būti paskata žmonėms skiepytis“, – teigia renginių organizatorius.
V.Litvinenko pastebi, kad žmonės pasipiktino M.A.M.A apdovanojimais, nes pritrūko komunikacijos iš anksto, susitarimo su ekspertais, gydytojais, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir kitais specialistais. Jis tikisi, kad šis įvykis pagaliau atkreips dėmesį į opią problemą ir paskatins visuomenę atkreipti dėmesį į galimybę ieškoti saugių, teisėtų kelių žmonėms pamažu grįžti į normalų gyvenimą.
Tiesa, nors tikslas lyg ir suprantamas, o ir pavyzdžių esti, toks pasiūlymas šiuo metu stringa dėl kelių priežasčių.