Kalbėdama su 15min E.Maštavičienė buvo ką tik išlipusi iš ledinio upės vandens. Ir vos tik atgavo kvapą papasakojo, kad pirmą kartą į šią avantiūrą leidosi maždaug prieš metus. Iš pradžių ji paprasčiausiai vaikščiodavo sniegu, ir tai jai buvo ne tik iššūkis, bet ir terapija.
„Man to labai reikėjo, tokiu būdu susitvarkau su stresu. Iš pradžių buvo vaikščiojimas ant sniego, tada šaltas dušas ir galiausiai išsimaudymas Vilnelėje. Na, o iš tikrųjų šį Wim Hofo metodą mums įskiepijo mano draugės tėtis Arūnas Degutis“, – šypsodamasi sako Eskedar.
Žinoma moteris paaiškina, kad Wim Hofo metodas susideda net iš trijų dalių: šalčio terapijos, kvėpavimo ir susitelkimo į šiuos du dalykus. Per kvėpavimą ir šaltį galima ugdyti smegenis, kad šios galėtų susitvarkyti ne tik su psichologiniu, bet ir su fiziniu iššūkiu.
„Sutelki savo smegenis, kad galėtum valdyti kūną per geliantį vandenį. Pabūni vandenyje tiek, kiek leidžia protas ir tuo pačiu atsipalaiduoji toje akimirkoje. Pavyzdžiui, būna situacijų, kai stresas kyla iš darbo ar kitų reikalų ir tuo metu nelabai žinome, kaip su juo susitvarkyti.
Kai būni lediniame vandenyje, tau reikia susikoncentruoti tik į kvėpavimą. Jeigu kūną treniruoji kiekvieną dieną, tai jis išmoksta, kaip ramiai reaguoti į situaciją. Tada ir geriau nusiteiki“, – tikina verslininkė.
Pasiteiravus Eskedar, kokios emocijos užvaldė pirmą kartą įlipus į ledinį vandenį, ji sako, kad psichologiškai tam jau buvo pasiruošusi. Pirmais momentai jautė visą kūną apimantį šaltį, o pilnai įlindus, jausmas buvo toks, lyg abi kojos būtų subintuotos. Ir nors šį metodą taiko jau ilgą laiką, tačiau iki šiol vis dar jaučia iššūkį rytais lipti į šaltą vandenį.
„Man reikia įtikinti save atsikelti, kvėpuoti, ruoštis ir važiuoti prie Vilnelės. Tačiau tuo momentu, kai jau išlendi iš vandens, tai jauti, kaip visa diena tampa šviesi, šilta bei kupina pozityvios energijos. Visgi kalbėjimasis su savimi, su savo mąstymu, kūnu yra tikrai labai įdomi patirtis.
Kai mano draugė Ignė pasiūlė maudytis Vilnelėje, tai iš pradžių tik keli pritarė šiai idėjai, o vėliau mūsų atsirado daugiau. Iš tikrųjų mes tarpusavyje dalinomės, ką reikia daryti prieš einant į šaltą vandenį, kaip pasiruošti psichologiškai ir fiziškai, kaip išmokti kvėpuoti šaltame vandeny“, – pasakoja verslininkė.
Tiesa, po maudynių visada laukia ir smagioji dalis – grupė bendraminčių susirenka ant pledo šeštadieniais ir iškylauja. Eskedar mano, kad tokiais momentais galima atrasti savo palaikymo komandą bei bendrystę.
„Po šeštadieninių maudynių Vilnelės upėje su grupe pasidarome išvyką. Tada mūsų susirenka tikrai daug, susėdame ant pledo, su užkandžiais, visi geriame kavą, arbatą ir dalijamės savo savaitės įspūdžiais. Manau, kad per šį metodą atrandi savo bendruomenę ir palaikymo komandą. Todėl tam sukūrėme uždarą „Facebook“ grupę, kurioje dalinamės įvairiais vaizdo įrašais ir straipsniais“, – kalbėdama su 15min džiūgauja E.Maštavičienė.