„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaunietės Evos Čičinytės sėkmės istorija Amerikoje: nuo aktorystės iki svajonių vestuvių

Sulaukusi vienuolikos metų Eva Čičinytė (29 m.) kartu su tėvais iš Lietuvos išvyko gyventi į Kanadą ir būdama dar vaikas šiais pokyčiais anaiptol nesižavėjo. „Vieną gražiausių Kauno namų iškeitėme į dviejų kambarių butą“, – taip gyvenimo svetur pradžia atrodė Evai. Tačiau netrukus gyvenimas už Atlanto, atkaklaus darbo ir pastangų dėka, atvėrė merginai naujas galimybes ir dabar ji savo gyvenimo neįsivaizduoja kitaip.
Eva Čičinytė su sužadėtiniu Charlesu
Eva Čičinytė su sužadėtiniu Charlesu / Asmeninio albumo nuotr.

Pramoginius šokius Eva pradėjo šokti nuo trejų metų, tai tęsė ir persikrausčius į Kanadą. Šokio subtilybių ji sėmėsi prestižinėse privačiose mokyklose, su geriausiais pasaulio treneriais, tokiais kaip Paul Killick, Karina Smirnoff, Arūnas Bižokas ir Oleg Yedlin. Netrukus, po kelių metų praleistų Toronte, 2010 m. Eva tapo Kanados jaunimo finalininke. Tačiau patirta kelio trauma privertė Evą nutraukti sėkmingą karjerą ant parketo. „Skaudi ne tik pati trauma, bet ir tai ką ji iš manęs atėmė – galimybę šokti. Tačiau užsidarius šioms durims – atsivėrė kitos ir mane įtraukė nauja aistra. Aistra kinui“, – posūkį į vaidybą prisimena E.Čičinytė.

Sulaukusi 18 metų Eva buvo pastebėta vienos žymiausių Toronto talentų agentūrų ir netrukus mergina nusifilmavo tokiuose filmuose kaip „My Daughter Must Live“ (2014), „Deadly Voltage“ (2015). Tikrais įvykiais paremtame filme „The Road Ahead“ (2021) E. Čičinytė atliko pagrindinį vaidmenį. Šiuo metu filmas yra prieinamas ir „Amazon Prime“ ir „Vudu“ platformose. Ji taip pat filmavosi ir TV seriale „Switch“, kuriame vaidino „Oskaro“ laureatė Olympia Dukakis ir „Emmy“ apdovanojimo laimėtoja Cady McClain.

Asmeninio albumo nuotr./Eva Čičinytė
Asmeninio albumo nuotr./Eva Čičinytė

„Kad ir kaip mėgčiau filmuotis, netrukus supratau, kad vaidybos man negana kaip asmenybei. Manau, kad kiekvieno gyvenime egzistuoja sankirta – tarp tikslo ir vertės. Ten, kur mūsų asmeninės aistros ir meilė susiduria su dalykais, kuriuos galime duoti pasauliui. Kažkas kartą man pasakė, kad jei darai tai, kas tau patinka, bet tai niekam kitam nepadeda, tai prarandi prasmę būti žmogumi visu pajėgumu“, – sako Eva.

Tikėdama, kad gyvenimas niekada netampa nepakeliamas dėl aplinkybių, o tik dėl prasmės ir tikslo stokos, Eva įsitraukė į visuomeninę veiklą. Jai teko dalyvauti rinkimų kampanijose kaip konsultantei, be to Eva yra aktyvi Jungtinių Tautų Pasaulio jaunimo aljanso narė. Kolumbijos ambasadoriaus JAV kvietimu, 2019 m. ji sakė kalbą apie vaikų saugumą internete per Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos savaitę.

Prasidėjus karui Ukrainoje, E.Čičinytė įkūrė paramos fondą „Reactive World Foundation“, kuris bendradarbiauja su partneriais Ukrainoje ir atskirais savanoriais, tiekiant skubios medicininės pagalbos reikmenis ir būtiniausius daiktus nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams. Fondas karo siaubiamai šaliai jau yra suteikęs paramos už 370 tūkst. JAV dolerių (340 tūkst. eur).

Asmeninio albumo nuotr./Eva Čičinytė
Asmeninio albumo nuotr./Eva Čičinytė

Tačiau E.Čičinytė nenutolo ir nuo kino. Ji ir toliau randa laiko vaidybai, be to pasirinko prodiusavimą, ypač filmų, kalbančių apie socialinę, politinę nelygybę bei jaunimo problemas ir būdus įkvėpti jaunąją kartą. Vienas jos prodiusuotų dokumentinių filmų yra „Seeing is Believing: Women Direct“ (2021) pelnė daugybę apdovanojimų.

Savo visuomeninės veiklos metu susidūrusi su duomenų analitika, Eva pastebėjo, kad ši sritis dažniausiai prieinama tik bendrovėms, o ne plačiajai visuomenei. Siekdama, kad duomenų analitiką savo sprendimams galėtų pasitelkti ir žmonės, Eva su verslo partneriu įsteigė didžiųjų duomenų analitikos bendrovę „Newton Principle Agency Corp“, kurios pradinis kapitalas – 15 mln. JAV dolerių (14 mln. Eur). Dėl palankesnės aplinkos IT verslui Ieva pasirinko Jungtines Amerikos Valstijas. Įmonė įkurta Vašingtone, o pati Eva nemažai laiko praleidžia tiek čia, tiek ir Los Andžele.

Dirbti Eva yra pratusi nuo mažumės, o įkūrusi duomenų analitikos bendrovę ji kasdien dirba ne mažiau kaip po 14 valandų. „Verslo atmosfera Amerikoje yra labai konkurencinga, todėl bent akimirkai sustojus, tavo vietą užims kiti“, – teigia ji. Dabar Evos valdomoje bendrovėje dirba 25 darbuotojai, perėję iš „Google“, „Amazon“, „Facebook“ ir kitų pirmaujančių skaitmeninių bendrovių. Tikimasi, kad iki metų pabaigos darbuotojų skaičius augs dvigubai, o bendrovės kuriamos paslaugos ir produktai netrukus bus pristatyti Šiaurės Amerikos rinkai.

Asmeninio albumo nuotr./Eva Čičinytė su sužadėtiniu Charlesu
Asmeninio albumo nuotr./Eva Čičinytė su sužadėtiniu Charlesu

Balandžio mėnesį Evai sukaks trisdešimt metų, tačiau šio mėnesio ji laukia ir dėl dar vienos priežasties. Balandį įvyks jos ir sužadėtinio Charleso tuoktuvės, kurias pora planuoja atšvęsti Prancūzijoje. „Nors mėgstame Los Andželą, tačiau savo šventę nutarėme surengti Prancūzijoje, šalia paties romantiškiausio pasaulio miesto Paryžiaus. Be to, čia bus patogiau atvykti ir mūsų draugams bei artimiesiems iš Lietuvos“, – apie artėjančią šventę užsimena Eva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“