Pasak vieno iš festivalio organizatorių Dovydo Laukio, maistas mūsų gyvenime užima itin svarbią vietą, todėl viena iš „Farm on Fire“ misijų – ne tik skleisti ekologijos ir tvarumo idėjas, priminti tiek verslo atstovams, tiek individualiems asmenims, kaip svarbu mažinti anglies dioksido pėdsaką planetoje, bet ir skatinti žmones rinktis sveikus, kokybiškus, ekologiškus ir svarbiausia – vietiniuose ūkiuose užaugintus maisto produktus.
„Prieš dedant kąsnį į burną, labai verta stabtelėti ir susimąstyti: kas, iš kokių ir iš kur atkeliavusių produktų maistą pagamino. Paprastai restoranų šefai kuria maisto madas, kurias mes visi vėliau sekame, tad jų dalyvavimas festivalyje yra mums svarbus. Jie parodys, kad iš gerų, sveikų produktų išeina gero skonio patiekalai, o jei dar pridedi kūrybos, – ribų išvis nėra“, – sakė vienas iš festivalio organizatorių.
Visą laiką festivalyje skambės geriausių Lietuvos atlikėjų muzika, o gastro patirčių teritorijoje veiks trys atskirtos maisto zonos skirtingų skonių mėgėjams.
Pirmoje, arba kitaip gatvės maisto gurmanams, zonoje šeimininkaus dukart geriausiu Lietuvos virtuvės šefu pripažintas, vilniečius ir miesto svečius tikrais, grynais lietuviškais skoniais restorane „14 Horses“ lepinantis Justinas Misius, kuris su komanda festivalio dalyviams gamins gurmaniškus mėsainius ir dešrainius. „Nesu naujokas gastronomijos pasaulyje – nei aš, nei mano komanda, gastro tendencijų nesivaikome. Per festivalį mums svarbiausia ne nustebinti, bet parodyti, ką gero, sveiko, natūralaus ir skanaus turime čia, Lietuvoje. Na, o „14 Horses“ restorane viskas vyksta šiek tiek sofistikuočiau.“
Į klausimą, ar gatvės maistas gali būti sveikas, J. Misius atsakė nusišypsodamas. Jis patarė nebijoti tokio maisto, jei jis pagamintas iš gerų, aukščiausios kokybės produktų. „Ne vieta, kurioje patiekalai pagaminti – restorane, gatvės autobusiuke ar tiesiog gamtoje, bet produktai, iš kurių jie gaminami, lemia maisto kokybę. Todėl tiek mėsainiai, tiek dešrainiai gali būti kokybiški ir geri, jei jie gaminami iš geros kokybiškos jautienos, ekologiškų miltų bandelės, tinkamai užaugintų pomidorų, salotų ar svogūnų“, – sakė šefas, vertinantis paprastą ir gerą maistą.
Antroje, arba „Red Brick“, zonoje festivalio organizatoriai kvies pasimėgauti „Nineteen18“ restorano, neseniai patekusio į tūkstančio geriausių pasaulio restoranų „La Liste“ sąrašą, vyriausiojo šefo Andriaus Kubiliaus ir jo komandos penkių patiekalų degustacine vakariene, patiekiama restauruotame, istoriniame „Farmers Circle“ ūkio dvare.
Pasak A.Kubiliaus, šiam festivaliui buvo sukurtas specialus meniu, atspindintis restorano „Nineteen 18“ dvasią ir stilių. „Kad ir ką mes darytume, mūsų misija – kad žmogus būtų sotus ir laimingas. Ar tai būtų dešimties patiekalų vakarienė, ar penkių, – mūsų svečias niekada neliks alkanas. Kadangi festivalis vyks birželio pabaigoje ir jau bus daug kas užaugę, vakarienę ruošime tik iš „Farmers Circle“ ūkio produktų. Lietuvoje užauginti produktai nėra prastesni už atvežtinius iš Vakarų ar Rytų, kai kuriais atvejais – net geresni, o beveik visada – sveikesni. Todėl iš jų gaminami puikūs ir įvairių skonių turtingi patiekalai, juolab kad ir gaminimo metodai mūsų tokie pat geri, kaip ir visame pasaulyje. Tikrai turime kuo didžiuotis ir ką ragauti“, – sakė restorano „Nineteen 18“ vyriausiasis šefas.
Išskirtinėmis gastronominėmis patirtimis gurmanus nuolat stebinantis vienas geriausių Lietuvos šefų prasitarė, kad ir šįsyk jo kurtuose patiekaluose būtinai bus naudojamos lietuviškos skruzdėlės ir pasufleravo, kad Joninių vaišėms pagal sezoniškumą labiausiai tiktų šviežias medus, agurkai ir baltas sūris.
O festivalio vinis arba, kitaip sakant, šou, bus pirmą kartą Lietuvoje Heirloom Fire archajišku stiliumi kepama mėsa. Šios idėjos iniciatorius – iš Danijos į Lietuvą atvykęs mėsininkas Nikolajus Hansenas. „Aš esu mėsos mėgėjas, todėl padarysiu viską, kad festivalio dalyviai paragautų tikros, unikaliu senuoju Heirloom Fire stiliumi keptos mėsos. Kepsime taip, kaip tai darė mūsų protėviai, – atvirame lauže. Taip pagaminta tiek kiauliena, tiek jautiena yra ypatinga – išskirtinio skonio ir kvapo, jokiu kitu gaminimo būdu to neatkartosi. Esu mėsos meistras, todėl garantuoju, kad tai bus puiki gastronominė patirtis. Ir dar – tai bus ne tik gardžiausiai paruošta mėsa, bet ir tikras šou – unikalus festivalio spektaklis“, – sakė „Muu“ mėsinės mėsininkas Nikolajus Hansenas.
Specialiai šiam festivaliui pagal Nikolajaus užsakymą, siekiant išlaikyti autentiškumą, kalviai pagamino specialią kepimo įrangą, ant kurios Heirloom Fire būdu kepama mėsa primins senuosius laikus ir kurs ypatingą aurą ir nuotaiką.
Birželio 25 dienos rytą „Farm on Fire“ festivalyje šurmuliuos visiems atviras pusryčių miestelis, kuriame „Senatorių pasažo“ šefai ruoš ir kvies išmėginti pačius įvairiausius pusryčių patiekalus, tinkančius net patiems išrankiausiems skoniams. Pasak virtuvės šefų, čia bus galima rinktis ekologiškų, šviežių, tiesiai iš ūkio skirtingais būdais paruoštų kiaušinių, Senatorių pasažo kepykloje „Grūdas“ keptos duonos, didžiausiame Europoje vertikaliame „Leafood“ ūkyje užaugintų salotų. Taip pat bus galima paskanauti rikotos sūrio, „Muu“ mėsinės gamintos pastrami, jautienos dešrelių ir dar daug kitų gardumynų.
Organizatoriai planuoja, kad Joninių festivalyje bus ne tik daug gero ir kokybiško maisto, bet ir geros muzikos, autentiškų mėgstamos šventės tradicijų, meno, pokalbių ir naujų pažinčių.
Festivalyje pasirodys geriausios Lietuvos muzikinės grupės: Lietuvos roko legendos „Trys tūzai“ su Povilu Meškėla, Vladu Kovaliovu ir Merūnu Urbšu, 2022 m. M.A.M.A. apdovanojimuose „Geriausios roko grupės“ kategorijoje triumfavusi grupė „Jauti“, taip pat talentingieji poproko atstovai „Sisters On Wire“, vienas žymiausių Lietuvos muzikos
prodiuserių, atlikėjas Leonas Somovas ir šiemet M.A.M.A. apdovanojimuose daugiausia dėmesio ir apdovanojimų gavęs, metų atlikėju išrinktas dainininkas Vaidas Baumila.