Jau paaiškėjo, kad festivalio metu pasirodys geriausios Lietuvos muzikinės grupės. Tai Lietuvos roko legendos „Trys Tūzai“ su Povilu Meškėla, Vladu Kovaliovu ir Merūnu Urbšu, 2022 m. M.A.M.A apdovanojimuose „Geriausios roko grupės“ kategorijoje triumfavusi grupė „Jauti“, taip pat talentingieji poproko atstovai „Sisters On Wire“ ir vienas žymiausių Lietuvos muzikos prodiuserių, atlikėjas Leonas Somovas.
„Tokie renginiai – puiki galimybė susipažinti su kitų muzikantų darbais. „Farm on Fire“ nėra vien tik muzikos šventė, jos tikslai yra gerokai platesni. Kūrybos žmonės ir tvarumo idėjos skatina mąstyti apie savo įtaką aplinkai ir ieškoti būdų, kaip gyventi harmonijoje su gamta. Maži pokyčiai gali įkvėpti ir kitus. O tokie renginiai leidžia susipažinti su žmonėmis, kurių panašūs įsitikinimai, ir kartu kurti naujas idėjas bei iniciatyvas. Tvarumas ir ekologija – man ne tik atsakomybė, bet ir meilė aplinkai, kurioje gyvename“, – sakė Leonas Somovas, kuris festivalyje pasidalins naujausiu DJ setu. Klausytojai išgirs ne tik visus geriausius jo kūrinius, bet ir naujus, dar niekur neskambėjusius.
Ir tai dar ne viskas. Festivalio dalyvių laukia muzikinė staigmena, kurią organizatoriai žada atskleisti iki festivalio likus mėnesiui. „Farm on Fire“ organizatorius Dovydas Laukys vis dėlto prasitarė, kad tai bus vienas garsiausių Lietuvos atlikėjų, į kurio koncertus bilietai išperkami per kelias valandas.
Organizatoriai žada, kad per Jonines vyksiančiame festivalyje bus visko – geros muzikos, autentiškų mėgstamos šventės tradicijų, meno, pokalbių ir gastronominių patirčių. Dalyviai galės mėgautis puikiu gatvės maistu, keptu ant laužų, o taip pat ir tikromis iš lysvės į lėkštę vakarienėmis, kurias rengs restorano „Nineteen18“ šefas Andrius Kubilius.
Pasak D.Laukio, prisiimti atsakomybę organizuoti tokio pobūdžio festivalį jį įkvėpė bendražygio ir gero bičiulio dano Nielso Peterio Pretzmanno noras didinti žmonių sąmoningumą tvarumo klausimais.
Būtent todėl renkant festivalio muziką pirmiausia buvo galvojama ne apie populiariausius Lietuvos ar užsienio atlikėjus, bet apie pačią festivalio idėją. Visi iki vieno festivalyje koncertuosiantys atlikėjai – ne tik talentingi muzikantai, bet ir sąmoningos, aiškias vertybes turinčios asmenybės, kurioms nesvetimos socialinės iniciatyvos.
„Visus juos pažįstu asmeniškai, ir jie garsėja ne tik kaip vieni geriausių menininkų, muzikos kūrėjų Lietuvoje, bet ir dėl savo darbo etikos, idėjų, kurios išsilieja iš muzikos pasaulio kraštų. Jiems nesvetimos paramos iniciatyvos, socialinis aktyvumas“, – teigia birželio 24 dieną vyksiančio renginio organizatorius.
Net penki koncertai po atviru dangumi
Pasak D.Laukio, šiais metais festivalyje skambės tik lietuviška muzika. Koncertuos tik mūsų šalies atlikėjai, nes viena iš festivalio idėjų – parodyti ir pasidžiaugti tuo, ką geriausio turime čia, Lietuvoje. Muzika festivalyje skambės nuo atidarymo iki Joninių šventinės ceremonijos pabaigos. Rytą organizatoriai žada kiek ramesnį, kad žmonės galėtų atsikvėpti, pailsėti ir apmąstyti praėjusios dienos šėliones.
Pagrindinis festivalio idėjos iniciatorius ir palaikytojas yra verslininkas, jau daugiau nei dešimtmetį mūsų šalyje gyvenantis danas Nielsas Peteris Pretzmannas.
„Senatorių pasažo“ bei ekologinio ūkio „Farmers Circle“ kūrėjas tiki, kad muzika gali iš esmės pakeisti pasaulį, o tokie drąsūs muzikos festivaliai kaip šis gali suvienyti socialiai atsakingus ir sąmoningus žmones imtis esminių pokyčių pasaulyje, ypač susijusių su ekologija, tvarumu bei anglies pėdsaku žemėje.
„Buvau rokenrolo eros, jaunimo protestų ir iš esmės pasaulį pakeitusio hipiško gėlių vaikų judėjimo liudytojas. Gal jaunimui šiandien sunku patikėti, bet tiesa yra ta, kad dauguma privilegijų, kuriomis šiandien laisvai mėgaujamės, gimė būtent 1968-aisiais. Laisvesnį požiūrį į gyvenimą įkvėpusį rokenrolo judėjimą iškėlė tokios legendinės grupės kaip „Creedence Clearwater Revival“. Buvau dvylikos, kai pirmą kartą išgirdau juos grojant, tačiau tai buvo taip stipru, kad iki šiol prisimenu tą iš esmės mano gyvenimą pakeitusį momentą. Nors buvau dar vaikas, būtent muzika manyje įkvėpė norą priešintis tuometinės valdžios sprendimams.“
Nielsas Peteris Pretzmannas sako, kad vėliau tiek jam, tiek daugeliui pasaulio jaunuolių didžiulis sąmonės perversmas įvyko dėl tokių grupių kaip „The Doors“, „Rolling Stones“ gitaros genijaus Jimmy’is Hendrix’as ir daugelio kitų to meto muzikantų atliekamos muzikos ir veiklos.
„Visi tie žmonės keitė pasaulį ir požiūrį į tai, kas įmanoma ir kas neįmanoma. Tačiau svarbiausia – jie mokė ir išmokė visuomenę priimti kitokius, neatitinkančius normų. Jų dėka pasaulis tapo daug geresnis ir laisvesnis. Tikiu, kad „Farm On Fire“ taip pat gali prisidėti prie naujos eros ir kitokio mąstymo kūrimo. Iniciatyva, kurią mes pateikiame festivalio „Farm On Fire“ forma, – tai mano hipiška duoklė pasauliui, nes aš tikiu, kad vis dar yra ką keisti ir gerinti. Keiskimės, darykime viską, kad Motina Žemė būtų geresnė vieta gyventi mums ir mūsų vaikams. Ir tai darykime per džiaugsmą ir muziką“, – skatina festivalio idėjos autorius Nielsas Peteris Pretzmannas.
„Visada sakėme ir sakysime, kad muzika gydo ir yra viena stipriausių jėgų visoje visatoje. Ji gali priversti susimąstyti, įkvėpti, motyvuoti, pašalinti rūpesčius, kai sunku, gali atnešti laimę ir suvienyti bendram tikslui. Džiaugiuosi, kad turime galimybę prisidėti prie Žemės gerovės. Žeme reikia rūpintis taip, kaip savimi. Ir, jei norime, kad ji būtų sveika ir graži, turime visi ja rūpintis“, – sakė grupės „Sisters On Wire“ vokalistė Ieva Ščerbinskaitė ir pažadėjo, kad grupė gerbėjams festivalyje užkurs tikrą vakarėlį.
„Farm On Fire“ unikalus tuo, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas ekologijai, tvarumui ir socialinei atsakomybei, tvarumo klausimais konsultuos Lietuvos gamtos fondas.
Festivalio metu vyks ir nevyriausybinių organizacijų mugė, kurioje dalyvaus tokios organizacijos, kaip NVO avilys, Lietuvos Raudonasis Kryžius, „EcoAgros“, „Sustain Academy“ ir daugelis kitų. Savo ekspozicijose „Farmers Circle“ dalinsis gerosiomis ūkininkavimo praktikomis, pristatys naujausias savo iniciatyvas.