M.Vasiliauskas sako reikiamą kiekį lapų surinkęs antrojo pagal dydį šalies miesto apylinkėse. Vėliau jis juos suklijavo karštais klijais ant nebenaudojamos atlasinės vestuvinės suknelės.
„Drabulės lapų viena pusė truputį pūkuota ir šviesi. Būtent ji tapo rekordinės suknelės pagrindu. Dabar visi manęs klausinėja, kuo lapus nupurškiau, kad įgavo tokį atspalvį“, – su šypsena sakė M.Vasiliauskas.
Kad sustiprintų įspūdį, floristas sukūrė dar du „žaliuojančius“ drabužių komplektus. Tik dviem sijonams ir liemenėms naudojo jurginų žiedus ir po tūkstantį klevo lapų.
M.Vasiliauskas yra anksčiau kūręs kelias sukneles iš lapų. Jo darbą iš 3 tūkst. klevo lapų per savo gimtadienį yra dėvėjusi verslininkė Inga Budrienė. Iš panašaus kiekio ąžuolo lapų sukurtas drabužis pristatytas demonstruojant dizainerių madų kolekcijas.
„Iš lapų kuriu retai, nors jie yra „sukalbamesnė“ medžiaga nei gėlės, pinigų kupiūros, monetos, metaliniai butelių kamšteliai ar kitos medžiagos“, – sakė M.Vasiliauskas, pridurdamas, jog vienintelė gudrybė, kurią reikia žinoti, yra džiūstančios pagrindinės gyvo drabužio medžiagos drėkinimas: „Lapus visuomet papurškiu vandeniu. Tą reikėtų daryti ir norint, kad suknelė tarnautų ne vieną vakarą“.
Anot jo, trijų sluoksnių suknelė iš drebulės lapų bus registruojama Lietuvos rekordų knygoje. Dešimtis neįprastų sumanymų įgyvendinęs M.Vasiliauskas tvirtina, kad agentūra „Factum“ į rekordų sąrašą jų yra įtraukusi apie penktadalį.
„Ne todėl, kad darbai nebūtų verti rekordų vardo, o todėl, kad renginių organizatoriai nesivargindavo įvykdyti jiems keliamų sąlygų“, – pasakojo M.Vasiliauskas.
Vaido Grudžio/Žmonės.lt nuotr./Modestas Vasiliauskas su modeliais |