Apie Agnės Jagelavičiūtės mirtį jos bičiulis ir ne viename projekte kartu dirbęs prodiuseris, kūrybos namų „Elitaz“ įkūrėjas Gediminas Jaunius išgirdo iš žiniasklaidos. Duodamas interviu LNK televizijos laidai „Labas vakaras, Lietuva“, jis teigė, kad, sužinojus skaudžią naujieną, apėmė įvairūs jausmai, o dabar, kalbant apie Agnę, jam sunku sakyti „buvo“ – Gediminui ji vis dar „yra“.
„Labai džiaugiuosi, kad man ją teko pažinoti. Gal labai skambu būtų sakyti dabar, kad mes buvome pastaraisiais metais geriausi draugai, nes mažiau turėjome tų reikalų, bet ypač paskutiniu metu kažkaip vėl tas ryšys buvo atsinaujinęs. Kaip tik dabar planavome, kad reikia susitikti, ir visokių planų turėjom tarsi minty, bet šitos žinios planus kaip ir nutraukė“, – apgailestavo G.Jaunius.
Gediminas su apmaudu prisimena, kad dar visai neseniai dėl susitikimo tarėsi su Agnės mama Nijole Jagelavičiene: „Sako – gal užsuk pas mus po Kalėdų ar ant Kalėdų kažkurios dienos, pavakarieniausime, pakalbėsime, seniai bebuvome kartu. Sakau gerai, reikia taip ir padaryti, ir tarsi kažkaip sutarėme, kad šiuo metu turėtumėme susitikti. Panašu, kad susitiksime kitomis aplinkybėmis.“
Prodiuseris pažinojo Agnę net 20 metų. Susitiko 2002-aisiais per realybės šou „Akvariumas“, kuriame moteris dalyvavo, finalą – G.Jaunius su Nomeda Marčėnaite ir Daina Gudzinevičiūte tuo metu važiavo pristatyti naujo sezono laidų, A.Jagelavičiūtei jis pasiūlė būti partnere „TV Pagalboje“. Pastarojoje Agnė ir Gediminas vėliau darbavosi ne vieną sezoną.
„Man teko su ja dirbti penketą metų labai glaudžiai, nes mes praktiškai gyvenome visi kartu, važiuodavome viena mašina, dažnai nakvodavome komandiruotėse, tai vienas kitą labai gerai pažinojome. Ir jau tada, prieš tuos 20 metų, man buvo labai aišku, kad tai yra neeilinė asmenybė“, – laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ prisiminimais apie A.Jagelavičiūtę dalijosi G.Jaunius.
Paskutinis projektas, prie kurio Gediminui teko darbuotis kartu su Agne – 2019-aisiais tuometinėje „Siemens“ arenoje vykęs jos stiliaus šou „Lažinamės, tu turi ką apsirengti“. Prodiuseris svarstė, kad jei ne netikėta mirtis, galbūt jiedu vėl būtų kažką sumąstę.
„Tai (stiliaus šou – red. past.) irgi buvo vienas iš tų projektų, kur visi žiūrėjo labai skeptiškai – ar parduos bilietus, ar žmonėms bus įdomu, galų gale, ar ji susitvarkys su viešojo kalbėjimo ir dėmesio išlaikymo iššūkiais. Ji eilinį kartą parodė, kad yra nenuspėjama, nepralenkiama, ir tikrai viską padarė fantastiškai. Tai mes ir vėl buvome kažkokiose tokiose kūrybinėse paieškose, ką dar kartu galėtumėme nuveikti, nes mums smagu būdavo kartu dirbti, nors paskutiniu metu ir rečiau“, – laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ sakė G.Jaunius.
Įvertindamas Agnės indelį, Gediminas atskleidė, kad moteris jį labiausiai įkvėpdavo savo drąsa: „Kad ji epochinė asmenybė – tai tikrai. Ir kad tai neatrodytų tik tušti žodžiai, man atrodo, atsiremti galima į jos drąsą – ji visuomet išdrįsdavo suplėšyti stereotipus. Dabar, kai jau mes šiandien žiūrime atgal, daugybė dalykų atrodo savaime suprantami, bet jinai viena iš tų pirmųjų, kuri įrodė, kad moteris gali būti ne tik graži lėlytė, kad ji gali būti asmenybė, gali būti pirmame plane, gali būti verslininkė, gali būti laisva, drąsi ir tokia, kokios gal kartais visuomenė nenori matyti, bet tokia, kokia ji pati nori būti.“
Tiesa, drąsa Agnei tam tikra prasme atnešdavo ir psichologinių išbandymų, jos pusėn skriedavo pagiežingi komentarai. Vis dėlto G.Jaunius patikino norintis prisiminti tik tas Agnės akimirkas, kurios buvo ypatingos.
„Aš manau, kad ji buvo įkvėpimas ir pokytis netgi tiems, kurie ant jos gal pykdavo ar kažkaip į ją negatyviai reaguodavo, nes turbūt jinai mumyse prakalbindavo dalykus, kuriuos mes patys sau norime uždaryti. Vėlgi, tai buvo žmogus, tai nebuvo šventoji.
Aš tikrai nenoriu čia dabar numenkinti jos atsiminimo kažkaip ją egzaltuojant šitoje vietoje. Tai buvo labai tikras žmogiškas žmogus, su kuriuo buvo ir labai gera, ir kartais ne visada lengva, bet aš labai džiaugiuosi, kad ji buvo, ir labai džiaugiuosi, kad ji buvo mano gyvenime“, – interviu LNK laidai „Labas vakaras, Lietuva“ metu gerų žodžių A.Jagelavičiūtei negailėjo G.Jaunius.
Agnė yra pasakojusi, kad planuoja rašyti knygą. Paklaustas, kokį skyrių iš jos gyvenimo pats išskirtų kaip esminį, Gediminas svarstė, kad svarbiausia moters gyvenimo knygos dalis tikriausiai yra jos sūnus.
„Man atrodo, kad ji labai daug į jį yra sudėjusi, ir šiaip žiūrint į tą berniuką tu labai matai Agnės temperamentą, Agnės bruožų, – sakė G.Jaunius. – O šiaip man atrodo, kad Agnė mūsų kartai yra toks didelis ženklas, kad gyventi reikia taip, kaip tu pats nori, svarbu tau patinka, kaip tu gyveni. Sako – daryk ką tu nori, bet tegul tau patinka tai, ką tu darai. Agnė labai ryškiai švietė, labai ryški žvakė deganti buvo. Gaila, kad sudegė taip greitai, labai gaila.“
Primename, kad apie Agnės Jagelavičiūtės mirtį pranešta trečiadienį. Jai buvo 42-eji.
„Šiandien mus pasiekė labai skaudi žinia. Agnės šeimos, artimųjų ir draugų vardu prašome rimties ir privatumo šią sunkią valandą. Nuoširdžiai dėkojame kiekvienam, reiškiančiam užuojautą“, – į žiniasklaidą tokia žinute kreipėsi A.Jagelavičiūtės bičiulė Rima Olberkytė-Stankus.
A.Jagelavičiūtės draugas Saugirdas Vaitulionis savo instagramo paskyroje atskleidė, nuo ko mirė žinoma stilistė.
„Prašau gerbti Agnės šeimos privatumą, turėti kruopelę žmogiškumo ir nustoti spekuliuoti kliedesiais. Agnė mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų“, – teigė S.Vaitulionis.
Jis taip pat pranešė, kada ir kur vyks atsisveikinimas su velione.
„Su Agne bus galima atsisveikinti sausio 2 ir sausio 3 d. iki 11 val. Olandų laidojimo namuose. Laidotuvės vyks sausio 3 d. Kaune, Karmėlavos kapinėse“, – rašė Saugirdas.