Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gerdą Žemaitę užklupo sveikatos bėdos – ligą išdavė vienas simptomas: „Pasekmės liks visą gyvenimą“

Televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė susidūrė su sveikatos problemomis. Iš pradžių moteriai pradėjo skaudėti alkūnę, todėl ji kreipėsi į ortopedą, tačiau, nuolat varstant gydytojų duris, buvo atrasta netikėta diagnozė. Gerda prasitarė, jog šiuo sudėtingu laikotarpiu ji patyrė daug streso ir bijojo net pajudėti.
Gerda Žemaitė
Gerda Žemaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš porą savaičių G.Žemaitė patyrė tikrą emocijų laviną. Moterį nemenkai išgąsdino netikėtai prasidėjęs alkūnės skausmas, dėl kurio Gerda nei dienos negalėjo gyventi be vaistų.

„Viskas prasidėjo nuo didžiulio, veriančio alkūnės skausmo. Galvojau, kad čia ir bus, gal koks patempimas ar panašiai, bet jokių traumų neturėjau. Bet po tų trijų dienų su skausmais man temperatūra tiesiog šovė iki 39 ir numušti pavykdavo tik iki 38 laipsnių, o tada ji vėl kilo. Ir taip su tokia temperatūra kankinausi keturias dienas“, – Žmonės.lt sakė G.Žemaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Gerda Žemaitė su sūnumi
Asmeninio albumo nuotr./Gerda Žemaitė su sūnumi

Temperatūrai pagaliau pakritus, Gerda apsilankė Kauno klinikose. Ten jai buvo atlikti išsamūs tyrimai. Paaiškėjo, kad dėl ligos laidų vedėjai kaip reikiant sutirštėjo kraujas ir padidėjo rizika susidaryti trombams.

„Mano d-dimerų duomenys buvo tris kartus didesni nei norma. Tai pamačiusi mano daktarė net susiėmė už galvos. Natūralu, kad pamačius tokius kraujo tyrimus išsigąsti ir bijai net pajudėti. Juk man grėsė net plaučių embolija, galėjo susidaryti kraujo krešulys ir užkimšti veną“, – pasakojo Gerda.

Po išsamių tyrimų buvo nustatyta, kad moters ligos pagrindas virusinis, tačiau, kokia tai liga vis dar liko paslaptis. Taip pat Gerdai prasidėjo ir dar nauji simptomai – ryte ji atsikėlė su didžiuliais plėmais ant odos.

Gerda Žemaitė / Adamo Aleksejėvič nuotr.
Gerda Žemaitė / Adamo Aleksejėvič nuotr.

„Galvojau, gal koks užslėptas plaučių uždegimas man, bet patvirtino, kad su plaučiais viskas tvarkoje. Taip pat išsiaiškinau, kad ligos priežastis – virusas. Maniau, jog ties tuo viskas ir pasibaigs. Bet jau kitą rytą atsikėliau su marmurine oda iš abiejų šonų, buvo tokie plėmai. Skubiai lėkiau pas šeimos gydytoją, kur toliau tyriausi“, – sakė G.Žemaitė.

Pasirodo, kad virusas labai paveikė visą Gerdos kraujo sistemą. Tiesa, lengvo kelio jai atstatyti nebuvo, moteriai teko tiesiog laukti.

„Turėjau viską tiesiog išlaukti, nes aspirino man skystinti kraujui duoti negalėjo, nes trombocitų skaičius buvo nukritęs, todėl tie vaistai galėjo tą kraują netinkamai paveikti ir būti dar blogiau. Tai tiesiog kasdien gerdavau po kokius penkis litrus skysčius, kad tik tas kraujas skystėtų“, – Žmonės.lt guodėsi G.Žemaitė.

Dėl labai sutirštėjusio kraujo TV laidų vedėjos negalavimai tęsėsi toliau. Prie visų jau išvardintų simptomų puokštės, prisidėjo ir galunių niežėjimas.

Gerda Žemaitė su vyru Andriumi ir sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Žemaitė su vyru Andriumi ir sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.

„Man prasidėjo rankų, pėdų niežėjimas ir baisiausia tas, kad taip ilgai nežinojau, kas man iš tikrųjų buvo. Visi sakė, kad virusas, bet kokio tipo – nebuvo aišku“, – sakė pašnekovė.

Ilgą laiką po klinikas vaikščiojusi Gerda tikrąją savo ligos priežastį sužinojo tik ją persirgusi. Paaiškėjo, kad moteris persirgo kai kurių jau primirštą koronavirusą.

„Aš namuose dariausi gal penkis greituosius kovido testus ir visi buvo neigiami, o pasirodo man ir buvo kovidas. Penktadienį gavau atsakymus, kad antikūnių skaičiai tiesiog didžiuliai, rodė, kad jau prasirgau“, – atskleidė Gerda.

Viena iš priežasčių, kodėl G.Žemaitė nusprendė pasidalinti savo patirtimi, buvo informacijos apie vis dar egzistuojantį kovido virusą sklaida. Moteris sako, kad daug žmonių nežino, kad sergant šiuo virusu labai sutirštėja kraujas ir atsiranda reali grėsmė trombams.

Gerda Žemaitė / Rasos Jarmalienės nuotr.
Gerda Žemaitė / Rasos Jarmalienės nuotr.

„Kažkaip dabar daug kas galvoja, kad to koronos viruso jau nebėra ir daug kas gerėja, bet pasirodo, kad jis vis dar gali labai stipriai smogti. Manau, visiems svarbu atkreipti dėmesį į tą kraujo krašumą sergant kovidu. Jei kas sergat ar jau pabaigėt sirgti, pasitikrinkite tuos d-dimerus, kurie rodo kraujo krašumą, būtent todėl tiek daug žmonių gyvybių ir nusinešė ta liga. Juk susidaro trombai ir užkiša venas“, – sakė Gerda.

Ji prasitarė, kad ir pati nebuvo girdėjusi, kad alkūnės skausmas gali būti vienas iš kovido simptomų. Daktarai moterį patikino, kad ji net ir pasveikusi gali visą gyvenimą vis susidurti su alkūnės skausmo problema.

„Dar ir šiai dienai jaučiu tą alkūnės skausmą. Kartais tai būna tik maudimas, o kartais tikrai stipriai skauda. Ortopedas sakė, kad ten yra daug kalcinatų ir gali būti, jog tai jau bus mano ilgalaikė problema. Vos perpus mane ir vėl skaudės. Taigi pasekmės liks visam gyvenimui“, – Žmonės.lt kalbėjo Gerda Žemaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais