Video žiūrėkite čia:
„Šį video inspiravo mūsų atlikta apklausa kino teatre – kelių filmo seansų metu žiūrovų anketose klausėme, ar jie nelegaliai žiūrėjo arba platino filmus. Tai, kad platino, nepažymėjo nė vienas. Tačiau, kad siuntėsi filmus internetu, patvirtino 80 procentų“,– sako filmo prodiuseris Ričardas Marcinkus.
Pasak jo, teikia vilties, kad nelegalūs filmų žiūrėtojai vaikšto ir į kiną. Kita vertus, filmui „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ taikoma griežta apsauga nuo piratavimo atvejų, tad jo internetu nelegaliai ir neįmanoma pamatyti.
„Svarbiausia, kad tiek iš apklausos, tiek iš interviu gatvėje matyti, jog žmonės iki galo nesupranta, kad nelegalus filmo parsisiuntimas internetu yra vagystė. Jau vien laikydamas tokį parsisiųstą filmą kompiuteryje esi platintojas – iš tavęs siunčiasi kiti vartotojai. O parsisiųsdamas ir žiūrėdamas esi nelegalios rinkos dalyvis – už tai baudžiama piniginėmis baudomis. Tai daugeliui pašnekovų buvo naujiena“, – sako R. Marcinkus.
Visas filmo „Traukinio apiplėšimas kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ naujienas rasite paspaudę čia.
Bauda – iki tūkstančio eurų
Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) direktorė Dina Adomavičiūtė patvirtina, kad teisinė bazė bausti nelegalių filmų žiūrėtojus egzistuoja. „Mūsų šalyje yra draudžiama tiek parsisiųsti neteisėtai platinamo kūrinio failą į savo kompiuterį, tiek žiūrėti kūrinį „online“ internetu. Šiuo metu tokie neteisėti veiksmai užtraukia administracines baudas nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų“, – sako ji.
Tačiau, tai ne galutinė riba. Jei pažeidėjas nusižengia dar kartą, bauda dvigubėja. Direktorė prašo žmones įsidėmėti, kad ne viskas, kas pateikiama internete, yra legalu. Ji ragina pasidomėti, ar internete rastas filmas yra platinamas teisėtai ir, tik tuo įsitikinus, žiūrėti filmą ar jį parsisiųsti. Kitaip, galite įkliūti į nemalonią situaciją.
„Šiuo metu įstatymiškai autorių teisių apsauga yra pakankamai išsamiai reglamentuota. Taigi, tuo atveju, jeigu būtų suinteresuoto asmens skundas, autorių teisių pažeidėjas galėtų būti greitai išaiškintas – tam egzistuoja nemažai technologinių priemonių“, – pabrėžė D. Adomavičiūtė.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos respublikos kultūros ministerija.