Gimtadienį švenčiantis Emilis Vėlyvis – apie mūzą karantiną, naują serialą ir aktorių atranką

Gegužės 30 d. 41-ąjį gimtadienį švenčia vienas žinomiausių Lietuvos režisierių Emilis Vėlyvis.
Emilis Vėlyvis
Emilis Vėlyvis / Kino Kulto ir Viganto Ovadnevo nuotr.

Birželį žiūrovai galės pamatyti naujausią jo režisuotą serialą „Mano meilė karantinas“, rašoma pranešime spaudai.

10-ties dalių nuotykių komedija žada ne tik didelę humoro dozę, bet ir nustebinti dabartinių gyvenimo aktualijų įkvėpta originalia istorija. Komiškame seriale pagrindinius vaidmenis atliks puikiai pažįstami kino bei teatro aktoriai: Audrius Bružas, Andrius Žiurauskas, Rimantė Valiukaitė. Be to išvysime ir kviestinius svečius – Mindaugą Papinigį, Donatą Šimukauską, Sakalą Uždavinį, Aldoną Vilutytę ir kt.

Apie „mūzą – karantiną“, iššūkius ir naujo serialo kūrybos užkulisius – interviu su Emiliu Vėlyviu.

Asmeninio albumo nuotr. /Emilis Vėlyvis
Asmeninio albumo nuotr. /Emilis Vėlyvis

– Emili, kaip Jums kilo mintis kurti serialą apie karantiną?

– Serialo „Mano meilė karantinas“ didžiausias scenaristas ir kūrėjas buvo pats virusas, karantinas. Jei nebūtų kilusi ši pandemija, nebūtų net minčių kurti šį serialą.

– Kuo išskirtinis bus šis naujas serialas?

– Pirmiausia tema. Filmavimo procesas dar vyksta, o tema dar vis aktuali, juk mes visi joje ir gyvename. Mes su komanda operatyviai sureagavome ir dabar intensyviai dirbame, nes juk niekas negali tiksliai atsakyti kiek užtruks pandemija ir kada ji baigsis. Galiu drąsiai teigti, kad tai bus visiškai originalus turinys, jokio „copy paste“, frančizių, „remake“ ar pan. Visiškai aktuali istorija, kuri trunka 10 serijų. Kitaip sakant, kaip gyvename, taip ir kuriame.

– Su kokiais iššūkiais pačiam teko susidurti kūrybos procese?

– „Mano meilė karantinas“ yra pirmoji mano patirtis kurti serialą Lietuvoje. Tiesa, esu dirbęs su serialais svetur, bet mūsų šalyje man tai – naujas potyris. Kitas iššūkis, be abejo, buvo pati gyvenimo situacija, jos suvaldymas ir nukreipimas darbine linkme.

– Kodėl žiūrovus turėtų sudominti „Mano meilė karantinas“?

– Serialas „Mano meilė karantinas“ yra tarsi dekalogas (dešimt Dievo įsakymų). Galima vertinti ir per tarpasmeninių santykių prizmę. Istorija vystosi taip, kad žiūrovas įtraukiamas į pagrindinių veikėjų šeimynines situacijas. Pavyzdžiui, kartu išgyvena jausmą, kaip nenužudyti žmonos. Juk dauguma gyventojų karantino laikotarpiu susidūrė su įvairiomis santykių problemomis ar išbandymais, gal net krizėmis. Galbūt seriale jie išvys hiperbolizuotą atspindį savo pačių išgyvenimų.

Vido Černiausko nuotr./Andrius Žiurauskas, Rimantė Valiukaitė, Audrius Bružas
Vido Černiausko nuotr./Andrius Žiurauskas, Rimantė Valiukaitė, Audrius Bružas

– Dėmesingesni žiūrovai Jūsų režisuotuose filmuose ir patį išvysdavo epizodiniuose vaidmenyse. Ar taip nutiks ir šiame seriale?

– Negalėčiau nuvilti žiūrovų ir šįkart.

– Kaip pavyko išspręsti sunkumus bei apribojimus, kurie galiojo šiuo neįprastu laikotarpiu?

– Kultūros žmonėms apribojimai, pasak valdžios vyrų, buvo laisvesni, o ir komanda mūsų palyginti maža. Mažesnės ir papildomos sąnaudos, užtikrinant visų dirbančių saugumą. Galėčiau net pasakyti, kad mes tarsi vaidinome kiną.

– Kaip vyko aktorių atranka?

– Moraliniai dalykai apjungė mane ir komandą. Norėjome neišprotėti sėdėdami namie (juokiasi). Renkantis aktorius aš pirmiausia žiūriu, kad jis ar ji kuo geriau atitiktų personažą – tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. O tada jau „įsijungia“ ir kiti kriterijai – žmogus gali negali, leidžia esami įsipareigojimai ar neleidžia.

– Kino rinkoje atsiranda nauji „žaidėjai“ – vaizdo transliacijų platformos pačios imasi kurti originalų turinį. Kaip vertinate šią situaciją?

– Mūsų Lietuvos rinka yra labai maža. Esame apriboti savo kalbos. Galima aišku „žaisti“ su vertimu, bet tai labai rizikingas dalykas. Mano nuomone, ką „chebra“ daro, tai seka sėkmingais užsienio pavyzdžiais. Didžiausios pasaulinės platformos tuo užsiima jau ne vienerius metus. Bet koks originalus turinys yra sveikintinas. Net ir užsienio kūrinių perdirbimas jau teigiamas dalykas. O jeigu patys inicijuoja, kuria, tai savaime 100 proc. gėris. Jeigu atsiranda platformos, kurios ir mūsų šalyje daro originalų turinį, tai nuo to laimės visi – ne tik mes kūrėjai ar žiūrovai, bet ir visa mūsų šalies kino bendruomenė.

– Kokiam žiūrovui skirtas naujas serialas?

– Serialas nėra skirtas kažkuriai amžiaus, profesinei ar kitai visuomenės grupei. Mūsų rodoma istorija yra universali ir visiems aktuali.

E.Vėlyvio serialą „Mano meilė karantinas“ nuo birželio 8 d. galima žiūrėti Go3 platformoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis