Dar šią savaitę socialiniuose tinkluose kilo diskusijos dėl neva netinkamai kvietimuose aprašyto prezidento inauguracijos aprangos kodo. Žinomas etiketo specialistas Giedrius Drukteinis pareiškė, jog „vakarinė-šventinė“ apranga esą neegzistuoja.
„Nežinau tokio kodo, o tai reiškia, kad Lietuvoj niekas to nežino“, – socialinio tinklo paskyroje rašė G.Drukteinis.
Vis dėlto trečiadienį per spaudos konferenciją G.Nausėda pats atsakė į klausimą, ką reiškia toks aprangos kodo apibrėžimas, ir prasitarė, ką žada dėvėti pats.
Aš planuoju vilktis smokingą, kurį specialiai šiai progai pasisiuvau, – teigė būsimasis prezidentas.
„Pirmiausia aš patarčiau atsinešti gerą nuotaiką, jaustis laisvai, nes būtent mūsų aprangos kodo formulė ir reiškia, kad žmonės neturi patirti jokių nepatogumų dėl to, kad galbūt jų lentynoje arba spintoje nėra frako, arba nėra kelių smokingų“, – ragino būsimasis prezidentas.
Jis taip pat užsiminė, kad svarbiausia čia visai ne apranga, o gera nuotaika ir pati šventė:
„Jie (svečiai – aut. past.) turi pirmiausia jausti, kad tai yra ypatinga valstybei diena – ne man asmeniškai, bet valstybei, jaustis šventiškai, sutikti pažįstamų, gražiai praleisti laiką“, – pasakojo G.Nausėda bei pridūrė, kad būtent toks yra pagrindinis šventės tikslas.
O ką dėvės pats jau tuo metu inauguruotas šalies vadovas? „Aš planuoju vilktis smokingą, kurį specialiai šiai progai pasisiuvau“, – teigė būsimasis prezidentas.
Nors G.Nausėda plačiau savo pasirinkimo nekomentavo, jo rinkimų štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas per trečiadienio konferenciją sukėlė intrigą, užsiminęs apie specialųjį būsimojo prezidento smokingą.
„Tame bus simbolikos – tą galiu pažadėti, o artėjant inauguracijai arba iškart po inauguracijos papasakosime, kokia tai buvo simbolika“, – pasakojo A.Zabarauskas ir pridūrė, kad vėliau atskleis žmonių, dirbusių su kostiumu, pavardes.
Svarbiausia – kūrybinė laisvė
Pasirodžius nuomonių, jog galbūt ne visi svečiai supranta renginio aprangos kodą, į diskusiją įsijungė ir renginio organizatoriai. Anot jų, įvardydami aprangos kodą „Vakarinė šventinė apranga“ šie turėję minty tai, kad vakaro svečiams priėmimas turėtų tapti švente, o ne rūpesčiu dėl aprangos.
„Svečiams paliekama teisė patiems nuspręsti, kaip jie nori atrodyti vakariniame renginyje“, – teigė šventės rengėjai. Taip pat jie pridūrė, jog taip norima suteikti galimybę renginio dalyviams išlikti autentiškiems būtent jiems skirtoje šventėje.
„Organizatorių nuomone, kūrybinė laisvė interpretuoti ir džiaugtis šventiniu vakaru yra brangintinas ir puoselėtinas momentas“, – pabrėžė G.Nausėdos komanda.
Pasak jų, tiek renginio organizatoriai, tiek dalyviai susiduria su objektyviais laiko apribojimais, kai daugeliui „Black tie“ aprangos kodą įgyvendinti būtų tiesiog neįmanoma, todėl tai esą buvusi priežastis jo apskritai atsisakyti.
„Griežtas aprangos kodas reikštų svečių pasirinkimo galimybių ribojimą ir tam tikrą socialinį spaudimą“, – teigė organizatoriai ir pridūrė, kad visi šventės dalyviai bus laukiami šiltai ir nuoširdžiai, kad ir kaip jie nuspręstų pasipuošti.
„Visuose inauguracijos renginiuose svarbiausi yra ir bus būtent žmonės“, – kreipimąsi į renginio svečius užbaigė organizatoriai.
Pergalingos Gitano Nausėdos emocijos – galerijoje: