Gretė Brokienė moteris kviečia į Vilniaus oro uostą: laukia treniruotė su negirdėtomis istorijomis

Ar kada nors sportavote tokioje vietoje, iš kurios atsiveria viso miesto panorama? O ten, kur leidžiasi ir pakyla lėktuvai? Jeigu užsiimti fizine veikla netikėtose vietose dar neteko, dabar tokia galimybe jau galite pasinaudoti. Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistė bei pilateso mokytoja Gretė Brokienė nusprendė visas moteris sukviesti neįprastoms treniruotėms.
Gretė Brokienė
Gretė Brokienė / Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr.

Jos sugalvotas renginių ciklas #pilateskitur jau spėjo įsibėgėti, o artimiausias susitikimas suburs visas pilateso mylėtojas į Vilniaus oro uostą. Organizatorė žada, kad renginys stebins ne tik įspūdingais vaizdais ir dar nepatirtais įspūdžiais, bet ir dovanos jaukius moteriškus pokalbius prie puodelio mačios ar kakavos.

Stebina netikėtomis vietomis

Renginių #pilateskitur sumanytoja teigia, kad idėja tokiam konceptui kilo spontaniškai, o vos tik ją įgyvendinus, užplūdo mintys dar drąsesniems ėjimams.

Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr./Gretė Brokienė
Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr./Gretė Brokienė

„Viskas prasidėjo šią vasarą, kai išsilaikiau savo pilateso mokytojos licenciją. Tuomet aplankė mintis: „O tai ką dabar daryti?“ Buvo du variantai. Pirmasis: aš tą licenciją pasidedu į stalčių ir kuo daugiau laiko eis, tuo labiau aš bijosiu pradėti ir nežinosiu, ką su ja veikti. Arba antrasis variantas: nieko nelaukti ir imtis kažką organizuoti. Todėl vieną šeštadienio vakarą aš „Instagrame“ parašiau žinutę „story“ formatu ir pakviečiau merginas, kurios nori, kitą dieną, sekmadienio rytą, susitikti Vingio parke, pilateso treniruotėje. Ir užsiminiau, kad paskui, po treniruotės, eisime visos kartu gerti kavos bei mėgausimės geriausiu desertu be kalorijų – moteriškais „pletkais“.

Damų tąkart susirinko vos kelios, todėl supratau, kad tokį renginio konceptą verta pratęsti, skiriant pasiruošimui daugiau laiko ir sugalvojant kažką unikalaus. Antroji treniruotė įvyko prie restorano „Rotonda“, Sereikiškių parke, kuriame vėl sportavome, gėrėme kavą, merginoms buvo įteiktos partnerių dovanos. Na, o po šito renginio atsirado dar daugiau drąsos ir nusprendžiau suorganizuoti pilateso treniruotę ant „Radisson Collection Astorija“ pastato stogo, nuo kurio atsiveria nuostabi Vilniaus senamiesčio panorama“, – renginių atsiradimo istorija dalijasi G.Brokienė.

Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr./Gretė Brokienė
Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr./Gretė Brokienė

Nors renginių ciklas jau spėjo tapti tradicija, G.Brokienė teigia, kad artėjančios treniruotės vieta nustebins net ir tas, kurios jau dalyvavo ankstesniuose susitikimuose. Šį kartą pilateso mylėtojos rinksis į Vilniaus oro uostą ir drauge su lėktuvais kils bei leisis ant kilimėlių.

„Renginiai #pilateskitur jau tapo tradicija, sulaukusia didelio susidomėjimo ir vis įdomesnių bei unikalesnių vietų. Kadangi orai jau atšalo, nusprendžiau, kad metas keltis į vidų. Buvo daug minčių naujoms vietoms, jos realizuosis su kitais renginiais, bet dabar artimiausiu metu laukia Vilniaus oro uostas. Kadangi kiekviena vieta, kurioje organizuoju šiuos renginius, man asmeniškai yra labai brangi, su kiekviena iš jų yra susijusi mano gyvenimo istorija, kurią aš papasakoju per renginį. Vilniaus oro uostas taip pat yra viena iš tų vietų – ten užaugau, ten dirbau, ten išsipildė mano svajonės. Lapkričio 19 d. renginys vyks naujajame konferencijų centre, esančiame VIP terminale, su vaizdu į kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, o drauge su jais ir mes grakščiai kilsime bei leisimės ant kilimėlių. Po treniruotės kartu su renginio partneriu, inovatyviu, epigenetiniu, biomedicininiu produktu, kursime savo jaunystės ritualą“, – būsimo renginio detalėmis dalijasi G.Brokienė.

Padeda stiprinti imunitetą

Renginio organizatorė teigia, kad pilateso nauda žmogui – neišmatuojama, o šių treniruočių metodo atsiradimo istorija itin įdomi.

„Pilatesas, kaip metodas, atsirado jau daugiau kaip prieš 100 metų – jį sugalvojo vokietis Džozefas Hubertas Pilatesas. Jis gimė labai ligotas, silpnas, todėl norėdamas sustiprėti praktikavo slidinėjimą, jogą, gimnastiką ir kitas sporto šakas. Džozefas nuo pat vaikystės mėgdavo stebėti laukinius gyvūnus, ypač domėjosi kačių šeimos anatomija ir judesių biomechanika. Analizuodamas juos, vyras sukūrė 34 unikalių pratimų metodiką. Tuo metu šią metodiką jis vadino kontrologija, tik vėliau pratimai buvo imti vadinti pilatesu. Šių treniruočių metu taikomas specialus tarpšonkaulinis-pilvinis kvėpavimas, dėl to labai suaktyvėja limfotaka. Ji yra labai svarbi mūsų imunitetui. Tad pilatesas turi labai daug naudų mūsų sveikatai, o viena iš jų yra imuniteto stiprinimas“, – pasakoja G.Brokienė.

Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr./Gretė Brokienė
Aleksandro Broko / Culture Bridge nuotr./Gretė Brokienė

Treniruojami gilieji raumenys

Kaip teigia G.Brokienė, pilateso treniruotes mūsų šalyje vis dar gaubia daugybė mitų, kuriuos savo renginiais ji ir tikisi sugriauti.

„Mano pagrindinis tikslas yra supažindinti moteris su pilateso metodika. Pas mus Lietuvoje turime labai daug mitų ir stereotipų, teigiančių, kad čia yra neva tik nėščiosioms skirta mankšta ar pagulinėjimas ant kilimėlių. Anaiptol – praktikoje teko turėti ir boksininkų, ir sunkiaatlečių, kuriems po pirmųjų 10 pilateso treniruotės minučių kakta srūva prakaitas. Taip yra dėl to, kad pilateso metu treniruojami vidiniai, gilieji raumenys, kurie įprasto sporto arba kasdienės veiklos metu nefunkcionuoja. Todėl išbandžius pilatesą tu staiga supranti, kad turi daug daugiau raumenų, nei įsivaizdavai“, – tvirtina moteris.

Pilateso mokytoja teigia, kad šios treniruotės itin naudingos šiandieniam žmogui, kuris didelę laiko dalį praleidžia sėdimoje pozicijoje.

„Pilateso metu išjudinamos visos kūno dalys. Šiandieniai žmonės, sėdintys biuruose, yra visiškai „sulūžę“, sukrypę, su skaudančiomis nugaromis ir netaisyklingomis laikysenomis. Pilatesas gali padėti sutvarkyti šias problemas, o svarbiausia tai, kad jo pratimus galima atlikti absoliučiai bet kur ir bet kada. Tam nereikia jokios įrangos ar specialios aprangos, užtenka kilimėlio, todėl žmonės nebeturi kaip pasiteisinti, meluoti sau ir tinginiauti.

Asmeninio albumo nuotr./Gretė Brokienė
Asmeninio albumo nuotr./Gretė Brokienė

Moterims pilateso pratimai yra ypač reikalingi. Jie stiprina apatinės nugaros dalies, giliuosius pilvo, liemens bei dubens dugno raumenis. Tai ypač svarbu tiek planuojant nėštumą, tiek pogimdyminiu periode, o taip pat smarkiai prisideda ir prie seksualinės sveikatos. Noriu edukuoti moteris, kad tai yra paprasta ir lengva, tereikia gerai išmokti techniką. Per renginius visuomet pravedu pamoką, per kurią prajudiname visas kūno dalis – moterys gali išmokti tą pamoką ir paskui kasdien atlikti ją namuose ar bet kokioje joms prieinamoje vietoje“, – sako G.Brokienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų