Paprastai drabužius kuriantys menininkai šįkart susirinko savo mintis apie gamtos saugojimą piešiniais ar užrašais išreikšti ant suoliukų. Egidijus Rainys su Egidijumi Sidaru suoliuką pavertė zebro nugara, o dizainerė Kristina Kruopienytė pavaizdavo stilizuotą mišką.
„Aš esu iš mažo miestelio, todėl man labai svarbus medis ir švari aplinka – aš prie to pripratusi. Labai sunku susirasti gražią vietelę šalia Vilniaus, kur galėčiau pailsėti. Mane labai erzina visur besimėtantis plastikas, – apgailestavo dizainerė K.Kruopienytė. – Todėl mano suolelyje ir atsispindi tas žalias miškas, kurį aš stilizuoju. O nedidelė juoda dalis simbolizuoja šiukšles. Tegul šis suolas tampa vizualiniu testu – kur mieliau sėdėti: ar ant žalio miško, ar ant juodų šiukšlių.“
Menininkė prisipažino panašų darbą dabar kurianti ir savo studijoje, kurioje naujam gyvenimui prikeliamas senas baldų komplektas.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Menininkai savo kūryba ant suoliukų ragins žmones prisėdus susimąstyti apie ekologiją |
„Dabar savo studijoje dažau savo seną vaikiškų baldų komplektą – nereikės pirkti naujo, o be to jis bus originalus ir unikalus“, – džiaugėsi moteris.
Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė išsiskyrė originalumu, palikusios savo suolelį baltą ir tik užrašiusios trumpą, bet prasmingą užrašą: „Kartais nieko neveikimas yra žymiai ekologiškesnis už bet kokį veiksmą... Ieva ir Jolanta :) LT indentity.“
O štai D.Urbonavičiūtė, įkvėpta savo sūnelio Antano Pranciškaus, ant suolo sukūrė pasaką vaikams.
„Savo vaikui paišau panašius piešinėlius, todėl ir suolelį taip išdažiau, – aiškino moteris, prisipažinusi, kad gyvena labai ekologiškai ir tikisi šia dvasia apkrėsti kitus. – Aš rūšiuoju šiukšles, perdirbu drabužius, vaikui naudoju tik vystyklus. Dėl to jau sutaupiau daugiau nei 1,5 tonos sauskelnių, kurios nevirs kalnu nesuyrančių šiukšlių.“
Moteris tikino daug vaikštanti pėsčiomis, į parduotuvę visada einanti su medžiaginiu krepšeliu, o savo darbe naudojanti tik natūralias medžiagas.
„Man tai yra natūrali būsena, nes mano aplinkoje labai daug taip mąstančių ir besielgiančių žmonių. Reikia visada galvoti plačiau – tavo veiksmas turės atoveiksmį. Žmogus tada nelaimingas, kai jis prisikuičia. Todėl reikia įjungti vaizduotę ir mąstyti, ką galima padaryti iš jau turimų daiktų, o ne verkti, kad neturi pinigų ir negali nusipirkti. Tikrai pasijusite laimingesni!“, – užkrečiamai nusišypsojo dizainerė.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Menininkai savo kūryba ant suoliukų ragins žmones prisėdus susimąstyti apie ekologiją |