„Kadruoti gyvenimo akimirkas savo akimis ir pateikti jas žiūrovui per meną, – taip savo darbų ekspozicijos idėją perteikė tapytoja, interjero dizainerė Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė, – Paroda turi itin įdomią koncepciją, kurioje paveikslai ne tik užfiksuoja vizualines akimirkas, bet ir suteikia galimybę žiūrovui įsijausti į juose vaizduojamus personažus bei jų patirtis“.
Autorė pridūrė – jos siekis, kad „Kadras“ skatintų žiūrovus susimąstyti apie tai, kas juos supa ir viską „pasverti“ iš naujo.
„Viena iš meno misijų – padėti peržiūrėti ir pervertinti kasdienius daiktus, suteikiant jiems naujų reikšmių bei prasmės“, – sako J.Miliauskaitė-Laurinaitienė.
Panašią misiją kaip tapyba turi ir gyva muzika. Tuo neabejoja pianistė Evelina Pilipavičiūtė. Ji – unikali menininkė, koncertmeisterė, dainininkė, VDU muzikos akademijos dėstytoja, koncertuojanti Lietuvoje ir pasaulyje su garsiausiais operos dainininkais.
Baigusi studijas pas žymiausius šalies dėstytojus, E.Pilipavičiūtė fortepijono bakalauro laipsnį įgijo VDU muzikos akademijoje pas prof. R.Rikterę, magistrą – doc. D.Račį. Dainavimo bakalauro laipsnį – pas prof. V.Prudnikovą.
Atlikėjos muzikinis repertuaras yra ypač platus – nuo klasikos iki populiarios muzikos aranžuočių. Tąsyk ji atliko įsimintiniausiose kino juostose skambančias melodijas.
Savo balsu svečius džiugino vienas ryškiausių Lietuvos roko dainininkų Povilas Meškėla. Daug koncertuojantis ir šiuo metu į naujų projektų kūrimą susitelkęs atlikėjas taip pat neabejojo – menas yra visa ko esmė.
Daug publikos dėmesio renginyje sulaukė ir vyndariai Irmantas Adamonis bei Marijus Jakinevičius, pristatę ne tik sertifikuotus mūsų šalies paveldo vynus, bet ir analogų neturintį pomidorų vyną. 2022 metais pietų Lietuvoje buvo įkurta pirmoji natūralios fermentacijos vaisių uogų gamybos vyninė „Miella vyninė“. Dvi šeimos įgyvendino svajonę atidaryti vyndarystės verslą prie kurio rankų darbu prisideda ir abiejų šeimų nariai – vaikai, tėvai ir giminaičiai.
Jau pirmasis kartas parodė, jog Irmantas su Marijumi eina teisingu keliu. Lietuviško vyno čempionate vyninė pristatė keturis vaisių uogų vynus ir laimėjo tris bronzos ir vieną sidabro medalį, o vyšnių sausas ir abrikosų pusiau saldus vynai pripažinti geriausiais savo kategorijoje.
Vyndariai įgavę pasitikėjimo ir toliau eksperimentuoja su įvairiais vaisiais, uogomis, jų kombinacijomis bei skoniais. Šiai dienai vyninės asortimentą sudaro – vyšnių, obuolių, serbentų, šilauogių, svarainių, bruknių, šaltalankių, braškių ir kiti vynai. Menui bei istorijai dedikuotai šventei specialias vaišes paruošė ir šias sritis išmanantys virtuvės šefai.
Renginį viename įspūdingiausių atgimusių renesanso architektūros paminklų Lietuvoje vainikavo daugybę pikantiškų smulkmenų atskleidusi ekskursija su puošnia istorine dama virtusia Raudondvario dvaro pilies gide. Ryškiausią pėdsaką pilies istorijoje paliko paskutiniai jos šeimininkai grafai Tiškevičiai. Jiems valdant pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų bei egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos.
Fotogalerija: