„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Į TV ekranus grįžta Gražina Sviderskytė – ves naują laidą

Gražina Sviderskytė neapsiriboja viena veikla: ilgametė televizijos žinių vedėja, žurnalistė, dokumentinių filmų, knygų ir tinklalapio autorė, mokytoja ir lektorė, pastaruoju metu – mokslinių tyrimų iniciatorė ir autorė.
Gražina Sviderskytė
Gražina Sviderskytė / BTV nuotr.

Šįkart ji į televizijos eterį sugrįžta tam, kad prisidėtų prie projekto, kuriuo siekiama padėti SOS vaikų kaimų globotiniams bei jų šeimoms, solidariai palaikyti sunkų ir kilnų darbą dirbančius socialinius darbuotojus ir plačiau pagarsinti svetur jau įprastas, o Lietuvoje dar tik diegiamas globos formas.

Gražinos ilgokai nebuvo matyti ne tik televizijoje, bet ir renginiuose, kuriuose buvo galima sutikti ją anksčiau. Pernai ji dar vedė edukacinę televizijos laidą vaikams, o nuo sausio visą dėmesį skyrė vien rašomai disertacijai. 2011 m. ji kaip žurnalistė pradėjo tirti S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą epopėją ir jau kitąmet išplėtojo mokslinį tyrimą, tapo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorante.

Artėja svarbaus etapo pabaiga: rugsėjo gale ji gins savo darbą humanitarinių mokslų daktaro laipsniui gauti. Tad „pabaigtuvių“ proga ir atsirado galimybė trumpam susitikti su televizijos kūrėjais ir žiūrovais.

„Tebėra įtemptas metas: tyrimas buvo sudėtingas, finišuojant tenka stengtis iš visų jėgų – kaip ir daugeliui kolegų doktorantų. Tiesa, kai kurie profesoriai įspėjo nebepersidirbti, net liepte liepė man ilsėtis. Tad šia prasme pasiūlymas vesti laidą buvo tarsi savalaikis. Akademinė veikla šiuo metu man yra svarbiausia. Bet štai susidūriau su SOS vaikų kaimo Vilniuje darbuotojomis ir, kai iš jų išgirdau ne skundus ir verkšlenimus, o užsidegimą ieškoti sprendimų, prisiimti atsakomybę ir drąsiau diegti naujoves – negalėjau nesutikti pabūti kartu ir pamėginti padėti.“

Projektas „Pasaulis priklauso vaikams“ vyks jau šį šeštadienį per BTV. Jo tikslas – sutelkti kuo platesnę paramą SOS. vaikų kaimų globotiniams. Projektas supažindins su aštuoniais herojais, kurių istorijos – ir sukrečiančios, ir įkvepiančios. Vieniems iš aštuonetuko skubiai reikia pagalbos, o kiti iš jų patys teikia pagalbą nukentėjusiems ir savo pavyzdžiu įrodo, kad nėra padėties be išeities.

„Atrodo racionali ir palaikymo verta pagrindinė idėja, kuria savo veiklą grindžia SOS vaikų kaimai Lietuvoje ir visas šis tarptautinis labdaros fondas: identifikuoti problemą, ieškoti sprendimų čia ir dabar, siekti pagalbos šeimoms ir ginti vaiką, kaip sakoma, nuo pradžių iki galo – rūpintis juo tol, kol jis sugebės savimi pasirūpinti. Man patinka žmonės, kurie ne šiaip laukia naujovių, bet jų ieško ar jas kuria. Jei aš neklystu ir jei tikrai tokie bendraminčiai buriasi SOS vaikų kaimuose – tuomet galiu tik džiaugtis, kad šiek tiek prisidėsiu ne tik prie darbuotojų siekių, bet ir prie „nematomo“ palaikančiųjų būrio – įtėvių, vadinamų profesionalių globėjų, o taip pat ir nuolatinių rėmėjų, kurie padeda pinigais ar idėjomis. Labai svarbu ieškoti išeičių, veržtis iš krizių ir judėti priekin.“

Projektas visus kviečia dalyvauti: prieš transliaciją, jos metu ir po jos, iki spalio mėnesio galima skambinti trumpuoju numeriu 1471 ir skirti 2 eurus; taip pat galima aukoti kai kuriose parduotuvėse, kur įrengtos specialios aukų dėžutės su SOS vaikų kaimų logotipu.

Projekto metu už bendraamžių teises ir svajones dainuodami kovos jaunieji Lietuvos talentai kartu su ryškiausiomis muzikos žvaigždėmis. Netikėtais pasirodymais jie socialinei iniciatyvai suteiks žaismės, šviesių spalvų, gerų emocijų ir šypsenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų