Dar 2009 metais Vilniaus dizaino kolegijoje studijuojanti Ieva Daugirdaitė buvo vadinama itin talentinga jaunąja dizainere. Studijų metais ji ėmėsi rimtų darbų – kūrė drabužius trumpametražiams filmams, reklamoms, dalyvavo mados festivaliuose.
Savo kūryba ji dalinosi ir ant „Mados infekcijos“ podiumo. 2010 metais kolekcijos pristatymas neprasprūdo pro profesionalų akis – dizainerė tapo fotosesijų stiliste, o jos darbo rezultatus buvo galima įvertinti žurnaluose.
2011 metų pabaigoje I.Daugirdaitė tapo konkurso „Injekcija“ nugalėtoja. 2013 metais ji dalyvavo „Vogue“ dizainerių konkurse ir redaktorės Saros Maino buvo atrinkta į finalinį dešimtuką. 2014-aisiais „Mados infekcija“ pasirodė jau ketvirtą kartą.
Puikiai besiklostančią dizainerės karjerą Ieva buvo kiek pristabdžiusi – nors pastaruosius trejus metus ji savo gerbėjams naujų kolekcijų nepristatė, tačiau ir nesiilsėjo – dirbdama stiliste bandė dar geriau suprasti žmonių stilių, norus, figūras – ieškojo, kas gi yra tobulas drabužis.
Prieš metus ji galiausiai vėl ėmėsi kūrybos, kurią jau rugpjūčio 30 – rugsėjo 3 dienomis pristatys Kijeve, „Mercedes-Benz fashion week Kiev“ renginyje.
Nekantriai laukdama savo grįžimo į mados pasaulį, Ieva Daugirdaitė su 15min skaitytojais dalinasi kūrybinės virtuvės užkulisiais.
Trys metai, atrodo, nėra mažas laiko tarpas. Kiti dizaineriai kas pusmetį ar metus kepa savo kolekcijas.
Dizaineriui kuriant kolekcijas labai svarbu konkretumas. Vieną, du ar keturis kartus per metus, bet daryti tą nuosekliai. Tai yra stabilumas, neleidžiantis atsipalaiduoti sau pačiam ir neklaidinti gerbėjų.
Tačiau aš buvau nusprendusi mokytis, tobulėti ir per tuos trejus metus, sėmiausi kitokios patirties. Dirbau stiliste visose įmanomose srityse. Pažinau daug moterų ir vyrų, ir tai, kas skirtingiems žmonėms yra drabužis. Dirbau su skirtingais charakteriais ir skirtingomis figūromis. Ir taip, nėra vieno teisingo drabužio, ar vienos teisingos figūros. Nes stiliaus visumą sukuria asmenybė. Ir sukurtas drabužis visiškai kitaip atrodys skirtingiems žmonėms. Čia man ir yra gražiausias kūrybos momentas – matyti, kaip skirtingai pražysta tas pat drabužis.
Kaip gimė mintis kurti šią kolekciją?
Kolekcijos charakterį pradėjau kurti maždaug prieš metus. Kas, kaip, kodėl, kam? Išsikeli sau pačiai klausimus ir pradedi į juos atsakinėti. Taip po mažą trupinį ir susideda drabužiai. Mane visada įkvėpė žmogus. Todėl ir ši kolekcija ne išimtis.
Kaip ir kiekviena jūsų kolekcija, taip ir ši – skirta moterims. Galbūt kada kursite ir vyrams?
Moteris esu pati, todėl geriausiai matau, ką noriu joms pasiūlyti, ko galbūt joms trūksta, ko jos nori skirtingu gyvenimo etapu. Vyrų madai dar skirsiu laiko, kol kas grįžau prie to, ką geriausiai suprantu.
Papasakokite, kokius drabužius visai netrukus pristatysite ant podiumo Kijeve?
Kolekcija skirta moterims, tai daug ką pasako. Moterys būna mamos ir žmonos, jos keliauja ir dirba, jos linksminasi ir nori būti gražios. Todėl kolekcijoje yra puošnių ir elegantiškų, jaukių ir paprastų, klasikinių, bet nenuobodžių komplektų. Tai drabužiai, kuriuos ir pati dėviu. Be kalbų. Kitaip meluočiau, sakydama, kad tai mano kolekcija, kurią sukūriau ir siūlau kitiems.
Ar per šį laiką buvo tų vadinamųjų kūrybinių krizių? Didelio kruopštumo reikalaujantis darbas turbūt nėra lengvas.
Taip, viena svarbiausių mano kūrybos taisyklių – kokybė. Todėl kruopščiai atrinkti audinius, kurie būtų malonūs, gražūs ir gerai nešiotųsi – iššūkis, reikia laiko ir kantrybės jų ieškant. O tavo mintys skuba, nori greičiau išvysti suknelę jau pagaminą. Užtrunki su maketais, atrandant patogius drabužių modelius. Ne visada su tavo nustatytais terminais siuvėjai, fotografai ir kitos sudedamosios kūrybinės komandos dalys spėja. Laikas – vienas didžiausių sunkumų.
Šią savaitę savo kūrybą pristatysite Kijeve vykstančioje „Mercedes-Benz fashion week Kiev“. Kodėl šis renginys?
Rudenį mados naujienas dizaineriai pasaulyje turi galimybę pristatinėti praktiškai nuo rugsėjo pradžios iki spalio pabaigos. Kijevo mados savaitės pristatymo datos visiškai sutapo su mano planais, kada norėjau parodyti kolekciją.
Koks jausmas vėl grįžti į mados renginius? Turbūt jau pasiilgote to jaudulio, galbūt net streso prieš pat modeliams išeinant ant podiumo?
Taip, absoliučiai pasiilgau. Ir viena gražiausių kolekcijos pasakojimo versijų man yra gyvas jos pristatymas. Pristatymo metu labiausiai pajuntamas kolekcijos jausmas. Per modelius, per muziką, per visą visumą geriausiai gali pajusti visą istoriją.
Galbūt po dalyvavimo šiame renginyje žadate kolekciją pristatyti ir Lietuvoje?
Šiemet kolekcijos Lietuvoje pristatyti planų neturiu. Tačiau kitąmet „Mados Infekcija“ švęs savo jubiliejų, todėl jau paišau viziją ateities kolekcijai.