Ingos Budrienės idėjos Naujųjų metų stalo dekorui: kaip nebrangiai ir originaliai susikurti šventę

Gražiai, įdomiai papuoštas vaišių stalas pagyvina bet kokią šventę. Netikėtos dekoracijos ir originalūs papuošimai suteikia jaukumo, šventiškumo, prabangos, o ir pats vakarėlis visai kitą dvasią įgauna – juk daug smagiau sėsti prie nekasdieniškai atrodančio stalo.
Inga Budrienė
Inga Budrienė / Edvardos Maceikos/ Maceika Photography ir asmeninio archyvo nuotr.

Tuo įsitikinusi ir puošybos idėjų niekuomet nestokojanti Inga Budrienė. Likus vos kelioms dienoms iki Naujųjų, švenčių planuotoja 15min skaitytojams pateikė keletą idėjų, kaip 2017-ųjų išvakarėse papuošti stalą.

Asmeninio albumo nuotr./Inga Budrienė
Edvardos Maceikos/ Maceika Photography nuotr./Inga Budrienė

Pasak Ingos, norint sukurti ką nors gražaus, nebūtina išleisti daug pinigų. Svarbiausia – pati idėja, o jos išpildymui belieka pasitelkti fantaziją ir plačiau praverti namų spintas ir spinteles, juk veikiausiai kiekvienas turime namuose ir gražių indų, dailesnių servetėlių, tik nugrūdame jas giliau taupydami ypatingai progai.

„Tokioms progoms kaip Naujieji metai nereiktų gailėti rečiau naudojamų daiktų. Kaip tik – naudokite viską, ką turite geriausio, gražiausio. Visi turime indaujoje kokių nors gražių indų. Pavyzdžiui, krištolo, kuris visuomet atrodo gerai“, – 15min kalbėjo Inga.

Indai, taurės – labai svarbi stalo dekoro dalis. Tačiau, Ingos teigimu, net ir neturint prabangių indų, galima sukurti patrauklų vaizdą.

Štai keletas patarimų, kurie padės atrasti geriausius sprendimus.

  • Naujųjų metų stalo dekorui negailėkite dirbtinio sniego. Jis sukurs žiemišką nuotaiką. O ir kada daugiau, jei ne per gruodžio šventes sniegą panaudoti?

Atminkite, blizgučiai visuomet suteiks prabangos, šventiškumo. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų įvairios blizgios girliandos, ar vadinamas lietutis, kurį galima prikabinti ant lempos ar apipinti lėkštes, sidabro, aukso spalvos žvakės, ar kokie žėrintys kiti akcentai ant stalo. Kuo daugiau blizgesio, kuo daugiau švytėjimo, tuo stalas atrodo prašmatniau.

Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
  • Inga siūlo nepamiršti plunksnų, kaip dekoro akcento. Tai gali būti natūralios, stilizuotos dirbtinės, baltos ar auksinės, sidabrinės – tačiau jos dažniausiai atrodo gerai.
  • Dar vienas puošnus naujametis akcentas – kaukės Venecijos karnavalo tema.
Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
  • ​Jei nesinori vienos temos, galima pasirinkti dominuojančią spalvą. Tuomet ant stalo tiks įvairūs tos spalvos akcentai. Įspūdį darys tos spalvos servetėlės, taurės – jų spalvotų būna ir labai nebrangių, leiskite sau šventiniam vakarui įsigyti naują, pavyzdžiui, žalių ar raudonų taurių komplektą.
  • Labai svarbu nepamiršti žvakių. Pasak Ingos, jos tiesiog privalomos ant šventinio stalo. Žvakės suteikia jaukumo, šilumos, romantikos – tų emocijų, kurių švenčių metu ir norisi.

Vaikų stalui naudokite vaikiškus žaislus. Inga puošdama vaikų stalą naudojo Spragtuką, baltas voveres, taip pat gali būti įvairūs meškiukai, kiškučiai.

Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
Asmeninio albumo nuotr./Šventinio stalo dekoras
  • Dar viena originali idėja turint apvalų stalą – vaikišką elektrinį traukinuką statyti ne po eglute, o ant stalo. Atrodo žaismingai ir nekasdieniškai.
  • Patarimas ir besirūpintiems vaišėmis: kalbama, kad pasitinkant Raudono Ugninio Gaidžio metus reikėtų vengti vištienos patiekalų. Esą toks prietaras sugalvotas ne šiaip sau – tai įsiutintų kitų metų kinų horoskopo atstovą.

Pasak Ingos, pasaulinis puslapis „Panton“ paskelbė, kad 2017 metų spalva – žalia. Todėl renkantis dekorą galima išbandyti ne tik tradicines raudona-balta bei blizgias spalvas, bet ir žalius tonus.

„Salotinė spalva labai dera su auksu. Šventiškai atrodo, o ir derinys dar nepabodęs“, – sako ji.

Renginių organizatorė sako niekuomet per daug tendencijų nesekanti, jas jai jau kurį laiką pavyksta intuityviai nuspėti iš anksto. Ingai tenka siūlyti švenčių temas dar likus metams iki jos, o kai kurie jau kreipiasi patarimo 2018 metais vyksiantiems vakarėliams.

„Šiemet organizuodama mokymus daug kur naudojau povų plunksnas. O vėliau, nuvykusi į Londoną, pamačiau, kad ten dabar daug kas povų plunksnomis įmonių vitrinas, egles papuošę. Pati buvau maloniai nustebinta, nes dar seniau buvau nusprendusi šiemet namų eglę puošti povo plunksnomis“, – kalbėjo Inga.

Pasak jos, povas – itin karališkas paukštis, turintis labai didelę simboliką. „Atradau šį paukštį iš naujo“, – tikina ji.

Asmeninio albumo nuotr./Ingos ir Dariaus Budrių namai
Edvardos Maceikos/ Maceika Photography nuotr./Ingos ir Dariaus Budrių namai

Nebesuskaičiuojamą skaičių švenčių per daugelį darbo metų organizavusi pašnekovė juokauja, kad kaskart ruošiant šventę ją aplanko tas pats jausmas – jog ką čia naujo begalima sugalvoti? Į ją kreipiasi šimtai, ne kartą pateikia panašius pageidavimus, o sprendimo norisi dar nematyto.

Naujieji metai Ingai taip pat bus darbingi. Tačiau taip paskutinę metų naktį ji pasitinka jau kone 17 metų – Karmėlavoje esančiame šeimos restorane kasmet organizuoja šventinį renginį. Praėjusiais metais čia vyko čigoniška fiesta, šiemet vakarėlio tema – „Didysis Getsbis“.

Šeima įsiamžino kalėdiniame atviruke: „Surinkti visus keturis vyrus nėra lengva“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų