Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Intriguojančioje „plus size“ fotosesijoje – žinutė visuomenei: „Grožis slypi ne žmogaus svoryje“

Nors aplink vis dar vyrauja svorio kultas, po truputį, vis drąsesniu žingsniu į grožio pasaulį žengia ir „plus size“ modeliai. Savimi pasitikinčios, galvą aukštai iškėlusios moterys neretai sužavėti gali dar labiau – jos nesistengia niekam įtikti, savęs nealina jokiomis dietomis, o tiesiog mėgaujasi savo unikalumu. Keisti visuomenės požiūrį ir kitaip pažvelgti į moteriškas linijas užsibrėžė profesionalių merginų komanda, surengusi intriguojančią „plus size“ fotosesiją: „Nesvarbu, koks modelio dydis, fotosesijoje bet kuri moteris gali atrodyti gerai – svarbiausia pasitikėti savimi.“
Rugilė Kančaitė
Rugilė Kančaitė / Eglės Juozaitytės nuotr.

Profesionalų komanda – fotografė Eglė Juozaitytė, vizažistė Jurga Kartu bei stilistė Giedrė Anužytė surengė fotosesiją su „plus size“ modeliu Rugile Kančaite. Nors vis dar jaučiamas lieknų moterų kultas, merginos norėjo parodyti, kad bet kokio dydžio moteris gali sužibėti prieš objektyvą.

„Nebūtina turėti tobulus bruožus ir standartus atitinkančią modelių figūrą, kad nuotraukose atrodytumėte pritrenkiamai. Dauguma net neįtaria, kiek gerą fotosesiją lemia komandinis darbas, modelio nusiteikimas ir pasitikėjimas savimi“, – tikina stilistė Giedrė Anužytė.

Fotosesijos modeliu tapusi R.Kančaitė pripažįsta, kad jai pačiai teko nueiti ilgą kelią, kol pavyko savimi pasitikėti ir nebegalvoti apie svorį.

Eglės Juozaitytės nuotr./Rugilė Kančaitė
Eglės Juozaitytės nuotr./Rugilė Kančaitė

„Paauglystėje nuoširdžiai maniau, kad pasitikėjimas savimi ir patrauklumas priklauso vien nuo išorinių moters savybių, kad kiekviena turėtų siekti „idealaus“ įvaizdžio, kurį matome viešojoje erdvėje: laibo silueto, ilgų plaukų, ryškios veido struktūros ir iškilusių raktikaulių. Kaip ir daugelis merginų, vis stengiausi sulieknėti ir tapti kuo panašesne į visiems įprastus modelius“, – pasakoja Rugilė.

Tačiau siekdama tapti liekna, Rugilė be galo alino save – nuolatos jautėsi išsekusi, alkana, o ir sumažėjusios formos neteikė jokio džiaugsmo.

„Tik po kurio laiko supratau, kad nei aš, nei aplinkiniai juk nežiūri vien tik į žmogaus taliją, tad ir aš esu daugiau nei skaičius svarstyklėse. Taip dažnai girdžiu išskirtinio grožio merginas peikiant savo išvaizdą dėl per riebaus pilvo ar stambių šlaunų – labai liūdna, kad esame išmokyti taip galvoti ir lyginti save su industrijos sukurtais standartais užuot vertinę savo unikalumą. Juk dažniausiai mus žmonės traukia todėl, kad yra malonūs, džiaugsmingi ir pasitikintys, o tokiu būti labai sunku, kai pilvas be perstojo gurgia, akyse raibsta, o keliai linksta“, – sako R.Kančaitė.

Eglės Juozaitytės nuotr./Rugilė Kančaitė
Eglės Juozaitytės nuotr./Rugilė Kančaitė

Pasak Rugilės, paauglystėje jai ne kartą teko jaustis atstumtai, kai ši norėdama tapti modeliu iš agentūrų išgirsdavo atsakymą „ne“. O pasirodo, taip trokštamos svajonės išsipildymui tereikėjo atsipalaiduoti ir būti tiesiog savimi.

„Ironiška, kad, tik leidusi sau priaugti svorio iki normalios kūno masės, pradėjau dirbti modeliu. Man be galo džiugu, kad dabar augančios mergaitės gali matyti įvairių formų moteris viešoje erdvėje, todėl labai tikiuosi, jog tai turės įtakos besiformuojančiam pasitikėjimui savimi ir supratimui, kad nieko nereikia keisti savo išvaizdoje tam, kad būtum graži ir laiminga“, – tikisi Rugilė.

Fotografė Eglė Juozaitytė šia fotosesija nori skatinti kitokį mąstymą Lietuvoje – parodyti, kad bet koks moters dydis ir formos yra gražu.

„Šiuo metu mados industrijoje atsiranda vis daugiau „plus size“ modelių, o tai plečia žmonių suvokimą ir skatina į moters figūrą pažvelgti kitaip. Lietuvoje dar tik prasideda „plus size“ reiškinio užuomazgos, dėl to suvokimas, kas yra gražus kūnas, vis dar, deja, dažnai lygiuojasi į tai, kiek moteris sveria, – pripažįsta fotografė. – Madoje, fotosesijose turėtumėme matyti visų dydžių modelius tam, kad pakeistumėme iškreiptą mąstymą apie figūrų standartus. Svarbiausia būti sveikam ir džiaugtis savu kūnu nealinant jo nereikalingomis dietomis dėl mados industrijos sukurtų standartų.“

Pasak fotografės, Rugilė kaip modelis buvo pasirinkta ne be reikalo: „Ji sužavėjo savo charizma ir pasitikėjimu savimi. Mano manymu, tai labiausiai įkūnija tikrąją grožio sampratą“, – įsitikinusi Eglė Juozaitytė.

Fotosesijos akimirkos – galerijoje:

Stilistę Giedrę Anužytę kuriant fotosesijos įvaizdį, įkvėpė Marilyn Monroe, Brigitte Bardot ir Sophia Loren. Anot stilistės, būtent šios kino žvaigždės visuomet spindėjo subtiliu seksualumu ir nesigėdijo moteriškų, apvalesnių formų.

„Pasitaiko atvejų, kai moterys apie savo drabužių dydį meluoja ne tik stilistui, bet ir sau. Dažna nepripažįsta, kad jau nebetelpa į S dydžio džinsus, o ankštoki apdarai atrodo labai neestetiškai ir net juokingai. Svarbiausia pasirinkti figūros tipui tinkančias drabužių proporcijas, spalvas, raštą ar faktūrą. Kaip matote šioje fotosesijoje, nebūtina apvalesnių figūrų merginoms slėptis neaiškių formų maišuose. Klasikinio kirpimo suknelės, švarkai ir šiek tiek atidengtos odos yra nemari klasika“, – pasakojo G.Anužytė.

Vizažistė Jurga Kartu panašiose fotosesijose pataria atsakingai rinktis ir makiažą – jis turi ne užgožti, o atskleisti gražiausius bruožus.

„Rugilė yra švelni, linksma, moteriška, visada su šypsena, todėl kurdama makiažą norėjau atskleisti ir kitą jos pusę: atkaklumą, stiprybę, griežtumą. Buvo pasirinktos griežtų formų tamsios akys ir švelnesnės spalvos lūpos. Kuriant šukuoseną pasirinkome lengvas garbanas, taip išlaikant klasikinį stilių ir moteriškumą“, – pasakoja Jurga Kartu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Donatos Virbilaitės suburta plius dydžio merginų grupė „Bing Bang“ įsiamžino nuotaikingoje fotosesijoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos