„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ironvytas apie klaidas sportuojant: „Sportas per skausmą – blogas dalykas“

Sveikatos specialistai nuolatos ragina žmones kuo daugiau judėti bei sportuoti – aktyvus gyvenimo būdas išties ženkliai prisideda prie gyvenimo kokybės bei sveikatos gerinimo. Tačiau pagaliau pasiryžus gyventi aktyviau, labai svarbu sportui atitinkamai pasiruošti.
Vytautas Medineckas - Iron Vytas
Vytautas Medineckas - Iron Vytas / Laidos „Sveikas rytojus“ nuotr.

Sportininkas, aktorius ir reperis Vytautas Medineckas, labiau žinomas kaip Ironvytas, sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo, kad sportas – jau seniai tapo jo kasdienine mylimiausia veikla, kurią jis sieja tiek su darbu, tiek su kuriamu sceniniu įvaizdžiu.

„Aš sportuoju kiekvieną dieną. Valandą atlieku kardio pratimus. Taip pat išnaudoju sportinį takelį greitam ėjimui. Kiekvieną arba kas antrą dieną treniruočių metu naudoju svorius. Tie svoriai nėra maksimalūs, bet pakankamai dideli. Prisimenu, kai turėjau iššūkį pasiruošti savo pirmosioms bokso varžyboms. Tuomet turėjau po dvi treniruotes per dieną. Sportavau 1,5 – 2 valandas ryte ir vakare“, – apie aktyvią kasdienybę kalbėjo sportininkas I.Vytas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Iron Vytas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Iron Vytas

Anot žinomo vyro, sportas gali tapti naudinga priemone kuriant norimą išvaizdą ir puoselėjant sveikatą tik tuomet, jei žinome kaip taisyklingai tai daryti.

„Kai ruošiausi kovai, daug bėgiojau. Pagrindiniai dalykai, ką reikėtų žinoti prieš bėgiojimą – turėti gerą avalynę, bėgti ne per asfaltą, naudotis pulsometru. Prieš pradedant sportuoti treniruoklių salėje, taip pat reikėtų žinoti pagrindinės taisyklės. Prieš fizinį krūvį reikia gerai apšilti, atlikti kūno tempimo pratimus. Į šiuos patarimus jaunimas dažnai numoja ranka. Tą dariau ir aš, tačiau pastebėjau, kad pradėjus kilnoti svorius pasijausdavo peties maudimas ar alkūnės skausmas. Jeigu sutraumuosime savo sąnarius, raumenų neužauginsime“, – patarimus dalino sportininkas.

Ironvytas taip pat pabrėžė, kad sportas neturėtų kelti diskomforto, todėl derėtų atkreipti dėmesį į savo organizmo siunčiamus signalus.

„Dar vienas blogas dalykas jaunimo tarpe – sportas per skausmą. Po treniruotės gali skaudėti ar mausti raumenį, bet ne sąnarį. Didelių svorių kilnojimas neturi sukelti skausmo. Jei norite efektyviai užsiimti kultūrizmu ar kūno modeliavimu, reikia atsiminti, kad po treniruotės turi skaudėti raumenį, bet ne raiščius ar sąnarius. Jei skauda juos, tuomet pratimų reikėtų nedaryti, o ieškoti problemos“, – kalbėjo žinomas vyras.

Kalbėdamas apie savijautą po fizinių treniruočių, sportininkas atskleidė, kad palaikyti gerą savijautą ir organizmo funkcijas jam padeda vienas laiko patikrintas būdas.

„Aš pastebėjau, kad gilesnę problemą padeda išspręsti papildai. Tai yra mano asmeninė pagalbinė priemonė. Po treniruotės jų išgeriu dvigubą dozę, nes sveriu 120 kilogramų. Esu atradęs labai puikų papildų miksą. Atsistatymui išgeriu amino rūgščių ir naudoju papildus sąnariams – gliukozaminą, chondroitiną, kolageną. Ir jauniems, dar niekuo nesiskundžiantiems žmonėms patarčiau profilaktiškai į maisto racioną įtraukti papildus. Papildai skirti sąnariams nėra brangūs. Jei patiriate stipresnį fizinį krūvį, maisto racioną jais tikrai reikia papildyti“, – apie kūno priežiūrą po sporto kalbėjo I.Vytas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs