„Buvo laikas, kai pas kirpėją Džeinarą Masalienę ateidavau kartą ar du kartus per savaitę – galvos pati neploviau turbūt kokius septynerius metus!“, – šmaikštavo J.Bartaškienė, apsilankiusi Kaune esančios „Mi“ grožio studijos vienerių metų gimtadienio šventėje.
Minėtą specialistę ji pažįsta dar ilgesnį laiko tarpą. Ir savo plaukų priežiūrą patikėdavo būtent jai, nes ne tik patikdavo kirpėjos atliktas darbas, bet žinodavo, jog Džeinara yra laikoma viena geriausių profesijos mokytojų bei lektorių Lietuvoje.
„Kiek kartų esu jos prašiusi, kad padarytų man žurnale ar gatvėje pastebėtą madingą šukuoseną, plaukus nudažytų viena ar kita įmantresne spalva... Dabar džiaugiuosi, kad man ji niekada nepataikavo, nes kažin kuo viskas būtų pasibaigę“, – juokdamasi kalbėjo J.Bartaškienė.
Bendravimu su D.Masaliene patenkinta ir stilistė Viktorija Šaulytė. „Mes su Džeinara nuolat eksperimentuojame. Kartą kirpėjos kėdėje praleidau net septynias valandas ir du kartus per tą laiką pakeičiu išvaizdą“, – pasakojo neretai kirpėjams skirtuose seminaruose modeliu tampanti žinoma mergina.
Stilistė su siaubu prisimena, kai veidrodyje išvydo save tą akimirką, kai plaukų spalva buvo „nuimta“ ir ji trumpam tapo blondine.
„Dviem minutėms! Kaip man tada buvo negražu! Gerai, kad tai tebuvo akimirka, be kurios nebūtų įmanoma įvykdyti to, kas buvo kirpėjos sumanyta“, – sakė V.Šaulytė.
Grožio studijos gimtadienio vakarą ji tapo ir vieno iš bendrai su Džeinara Masaliene ir visažiste Ginte Ramutyte kurto įvaizdžio modeliu. Iš viso specialisčių trio sukūrė keturis skirtingus įvaizdžius – teminį, dalykinį, vestuvinį ir vakarinį.
„Gražiai atrodyti kasdien ir dailiai susišukuoti tikrai įmanoma patiems. Tereikia prisiminti keletą taisyklių ir būtinai rūpintis švaria galvos oda“, – susirinkusiems į šventę kalbėjo grožio studijos įkūrėja.
Anot jos, plaunant galvą pirmiausia reik sušildyti jos odą. Tą padaryti galima tiesiog kelias minutes ant plaukų pilant šiltą vandenį. Tuomet jie yra trenkami šampūnu, kuris įmasažuojamas ir netrukus būna nuskalaujamas. Antrasis galvos plovimas šampūnu jau būna ilgesnis – būtina bent minutę jį palikti ant plaukų, kad „padirbėtų“ priemonėje esančios veikliosios medžiagos. Paskutinis procedūros etapas – kondicionierius, o kartą per savaitę – kaukė.
Bent kartą per mėnesį D. Masalienė rekomenduoja išsivalyti galvos odą. Jei ji yra nešvari, kokybiškai neveiks net brangiausios ar labiausiai rekomenduojamos priemonės. Tam, kad pasiekti rezultatą, galima naudoti specialistų sukurtus pilingus arba bent kas kelias savaites apsilankyti natūralioje pirtyje.
Ji nustebino ne vieną, atėjusį į šventę ir išgirdusį ne tik kaip teisingai plauti galvą, bet ir kokias priemones reikia naudoti. „Ar žinojote, kad šampūnų būna žieminių? O vasarinių?“, – į svečius kreipėsi renginių vedėjas Dainius Martinaitis.
D.Masalienė patikino – teisingai pasirinkti priemonę, kurią naudojame kasdien duše, yra antras pagal svarbumą darbas po galvos odos švarinimo.
Anot jos, keičiantis oro sąlygoms, saulės spindulių intensyvumui, laikui, praleidžiamam uždarose patalpose ir daugeliui kitų aplinkybių, koreguojasi ir aplinkos poveikis plaukams. Į tai būtina atsižvelgti renkantis šampūnus ir tai, kokio jums jo reikia – atstatančio, drėkinančio, maitinančio.
„Nenaudokite to paties šampūno visus metus, kaip kad ir nesipuoštumėte šortais nepaisydami, ar už valgo žiema, ar vasara“, – patarė D.Masalienė.