Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jolita Vaitkutė ardė Vido Bareikio pianiną ir dėliojo Bethoveno portretą: žiūrėkite video

Stebint menininkės Jolitos Vaitkutės (20) darbus, kiekvieną kartą žandikaulis tiesiog atvimpa – jos kūrybiškumui ribų tikrai nėra. Į rankas pasiėmusi svogūną ar duonos riekę, akordeono klavišą ar stygą ji padaro netikėčiausius meno kūrinius. Šįkart – jos rankose Vido Bareikio pianinas.
Jolitos Vaitkutės projektas „Pianinas“
Darius Jurevičius, Jolita Vaitkutė, Vytas Smolskas / Timūro Augucevičiaus nuotr.

Jolita pristato savo pirmąjį vlogą „Pianinas“. Mergina iš Vido Bareikio gavo jau nebenaudojamą pianiną, ir kol Vytas Smolskas juo grojo, Jolita su kolega Dariumi Jurevičiumi pianiną ardė, o galiausiai iš jo dalių sudėjo Liudviko Van Bethoveno portretą.

„Kai padariau Martyno Levickio portretą iš akordeono, pagalvojau, kad pianinas bus sudėtingiau. Taip gimė šis iššūkis. Feisbuke paskelbiau, kad ieškau pianino. Man iškart parašė Vidas Bareikis, pasiūlė savo pianiną, nes kitaip jį būtų išmetęs – jis buvo visiškai išsiderinęs ir nebepataisomas. Tai sugalvojome išardyti su tokia procesija ir po to padaryti meną“, – Žmonės.lt kalbėjo J.Vaitkutė.

Žiūrėkite pirmąjį Jolitos vlogą, kurį įamžino Timūras Augucevičius ir Nerijus Kuzmickas.

Jolitos Vaitkutės kūryba/Martyno Levickio portretas iš akordeono dalių
Jolitos Vaitkutės kūryba/Martyno Levickio portretas iš akordeono dalių

Prieš dėliodama Liudviko Van Bethoveno portretą, Jolita jau buvo nusprendusi, kokia detalė, kurioje vietoje gali gulėti.

„Šį darbą dariau kelias valandas. Aš jau buvau susidėliojusi mintis, kaip darysiu, numačiau, kokias detales, kokiai vietai galiu naudoti, todėl ir darbą atlikau gana greitai. O kadangi principas panašus kaip ir akordeono, tai buvo pakankamai lengva. Bet žinoma, atradau ir detalių, apie kurias nežinojau. Tai buvo labai įdomu pamatyti“, – šypsosi mergina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Akordeono dienos proga – netikėtas Martyno Levickio portretas iš instrumento dalių

Stop kadras/Jolitos Vaitkutės projektas „Pianinas“
Stop kadras/Jolitos Vaitkutės projektas „Pianinas“

Mergina sako, kad paprastai ji tik darbo eigoje sugalvoja, kaip įgyvendins savo naująjį kūrinį.

„Dažniausiai mano darbai prasideda nežinomybe – darau pirmą kartą ir nežinau, koks rezultatas gausis. Dėl to kartais ilgai užtrunku. Pavyzdžiui, dabar kuriu erdvinius kūrinius, man tai visiškai nauja, didžiulis iššūkis, todėl užtrukau jau visą savaitę. Viskas priklauso, kaip žinau medžiagas ir techniką. 2D darbai, dėliojimai iš detalių man yra lengva, jau žinau, kaip viskas vyksta. Bet didžioji dalis darbų yra visiškai nauji ir nežinomi, kuriems reikia sugalvoti dar ir techniką, kaip juos įgyvendinti“, – pasakojo Jolita Vaitkutė.

Stop kadras/Jolitos Vaitkutės projektas „Pianinas“
Timūro Augucevičiaus nuotr./Jolita Vaitkutė iš pianino sudėjo Liudviko Van Bethoveno portretą

Kviečia kurti kartu

Jolita jau nuo gruodžio mėnesio brandino idėją – sukurti vlogą, kuriame visi galėtų stebėti, kaip vyksta kūrybinis procesas, bei siūlyti idėjas naujiems kūriniams.​

„Pagaliau tai pavyko įgyvendinti. Vloge bus didžioji dalis mano darbų – ne tik socialiniai, bet ir tie, kuriuos šiaip darau. Manau, kad žiūrovams bus įdomu pamatyti, kaip viskas vyksta gyvai.

Taip pat tai bus mano komunikavimo platforma su gerbėjais, kuriame jie galės man mesti iššūkius – po vaizdo įrašu, kurį skelbsiu savo feisbuko paskyroje, komentuoti ir siūlyti idėjas kitiems darbams. Man pačiai labai įdomu atrasti naujus būdus kūrybai. Man įdomu, kaip kiti galvoja, ir galbūt yra pageidavimų, kuo galima nupiešti dar įdomiau nei pati sugalvoju. Visada maniau, kad idėjų miškas yra kur kas geriau nei viena galva“, – Žmonės.lt apie naująjį projektą pasakojo Jolita.

Renkantis, kieno idėjas įgyvendinti, Jolita žada vadovautis dviem kriterijais – kas bus įdomiausia ir sudėtingiausia. Pasak jos, viso kūrybinio proceso stebėjimas dažnai gali būti įdomesnis nei pats rezultatas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jolita Vaitkutė pasiekė Lietuvos rekordą: iš 1064 duonos riekelių sukūrė Katedros paveikslą

Stop kadras/Jolita Vaitkutė
Stop kadras/Jolita Vaitkutė

„Manau, kad per mėnesį pasirodys 2-3 filmukai. Projektai bus labai skirtingi – nuo gigantiškų kūrinių iki mažesnių, stalo dydžio. Bus su ilgesnėmis ir trumpesnėmis istorijomis. Bus tikrai didelių projektų, kuriuos aš pati noriu įgyvendinti. O šis vlogas bus niša, kur jie visi tilps.

Jau esame nufilmavę nemažai mano darbų, todėl norisi, kad jie turėtų kažkokią istoriją, o ir žmonėms, manau, bus įdomu tą istoriją išgirsti. Galbūt galutinis rezultatas neturi tiek vertės, kiek turi pats procesas. Juk nesimato, kiek laiko užtruko, kiek kantrybės ir kruopštumo prireikė viskam padaryti“, – sakė J.Vaitkutė.

Jolita dar nežino, ar jos kūriniai bus išsaugoti, ar po filmavimo sugriauti: „Dar neturiu aiškaus plano, kokie tai bus darbai. Bet jei kažkas norės eksponuoti, ir tai bus darbas, kurį bus įmanoma eksponuoti, tada, be abejo, taip ir darysim. Tačiau dažnai mano kūrinių neįmanoma eksponuoti, todėl jie tiesiog būna sugriaunami.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų