Kad sportas neliktų tik Naujųjų pažadas: trenerės Indrės Burlinskaitės „dieta“ tiks kiekvienai

2019 metus daugybė žmonių pradėjo užsibrėždami naujus tikslus ir tikėdamiesi įgyvendinti senas svajones. Kaip sakoma, „nauji metai – nauji pažadai“. Vienas jų – kuo greičiau patobulinti kūno formas sporto klube. Tačiau ką daryti, kad sportas taptų ne tik vienos dienos užgaida? Patarimais apie sveiką mitybą ir sportą sutiko pasidalyti jau kuris laikas asmenine sporto trenere dirbanti Indrė Burlinskaitė.
Indrė Burlinskaitė
Indrė Burlinskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

– Indre, turbūt pastebite, kad šiuo metu vis daugiau žmonių pasineria į sportą, nes nori atrodyti nepriekaištingai. Jūsų nuomone, kokios dar priežastys lemia tokią sporto populiarumo bangą?

– Iš tiesų ne tik sportas, tačiau bendra gera savijauta, sveikas gyvenimo būdas vis dažniau tampa jauno žmogaus pasirinkimu. Žmonės nori ne tik aktyviai leisti laisvalaikį, tačiau domisi ir sveikesne mityba. O norint pasiekti bet kokių rezultatų – padailinti kūno formas, numesti ar priaugti svorio – darbas sporto salėje ir darbas virtuvėje yra neatsiejami.

Klausiate, kodėl šis sporto ir sveikos mitybos lagaminas taip sparčiai keliauja per pasaulį ir tampa vis populiaresnis? Žmonės nori būti sveikesni, gražesni ir savimi labiau patenkinti. Mes visi po truputį tobulėjame ir savo pasirinkimais darome įtaką kitiems. Tai užkrečiama!

– Naujuosius daugelis pasitinka su užmoju sportuoti. Ką daryti, kad tai neliktų tik tuščias pažadas?

– Šiuo atveju tikrai gali padėti asmeninis treneris. Jis ne tik parengs individualią sporto programą, padės ją įveikti per treniruotes, bet ir pamokys, prižiūrės, patars. Jūsų treneris neleis nuleisti rankų sunkiausiomis dienomis, kai norėsis viską tiesiog mesti. Iš patirties žinau, kad mano klientėms manęs reikia kaip skatinančio žmogaus. Aš jas prižiūriu ir už salės ribų, stengiuosi palaikyti ir motyvuoti. Manau, būtent todėl mums pavyksta pasiekti užsibrėžtų tikslų ir nenuleisti rankų ištisus metus nuo pat pirmojo naujametinio pažado – sportuoti.

– O ką patartumėte žmonėms, kurie neturi motyvacijos, tačiau labai norėtų sportuoti?

– Laiko fiziniam aktyvumui visada galime surasti, tad kam išsisukinėti ir apgaudinėti save? Arba norite sportuoti, arba dar nesate tam pasiruošęs. Nuo jūsų noro ir psichologinio pasirengimo daug kas priklauso. Joks treneris nepadės, jei nebūsite sąžiningas su pačiu savimi. Tokiems žmonėms, kurie vis svarsto, siūlau ramiai prisėsti ir paklausti savęs, ko iš tiesų norite ir kas yra didžiausi jūsų prioritetai. Tai padės priimti sprendimą ir jo nepaleisti.

Asmeninio albumo nuotr./Indrė Burlinskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Indrė Burlinskaitė

– O jei žmogus nori greitai pasiekti matomų rezultatų – atsikratyti papildomų kilogramų ar užsiauginti raumenis?

– Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti mitybą bei pradėti sportuoti, kartais reikia po truputį keisti viską nuo pagrindų. Būna atvejų, kada žmogų tik nukreipi reikiama linkme, ir jis sėkmingai tvarkosi. Visi mano patarimai veda prie vieno – sveikesnio gyvenimo būdo pasirinkimo. Ir tai yra dieta neribotam laikui. Mano siekiamybė būtent tokia – visas savo klientes užkrėsti tuo, kuo užsikrėčiau pati. Tada ir palaikyti svorį, ir jaustis sveikai bus paprasta. Nerekomenduočiau drastiškų dietų ir badavimo. Efektas bus trumpalaikis ir mažas, o pasekmės gali būti skaudžios.

– Kas pasikeitė jūsų gyvenime, kai tapote asmenine sporto trenere?

– Mano darbas ir mano hobis yra neatsiejami. Kiekvieną dieną darau tai, kas man patinka ir suteikia džiaugsmo. Dėl šios priežasties galiu jaustis laiminga, o tai gyvenime yra svarbiausia.

– Kaip jums pavyksta nepasiduoti pagundoms, sveikai maitintis, o galbūt leidžiate sau ir pasmaližiauti?

– Sunku gyventi nesveikai (šypsosi). Visi žinome žalingų įpročių pasekmes. Aš pildau mitybos dienoraštį, kuris man padeda laikytis režimo. Be abejonių, gyvenimas nėra tik juoda ar balta. Leidžiu sau pasmaližiauti, tačiau jaučiu saiką. Kai jo nėra, prabunda sąžinė. Visiems rekomenduočiau pildyti mitybos dienoraštį. Nors įrašai kartais gali jus išgąsdinti, būkit sąžiningi prieš save.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Indrė Burlinskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Indrė Burlinskaitė

– Indre, o kaip atrodo sportininkų diena? Daugelis mano, kad sportuojantys žmonės visą savo laiką bei mintis skiria tik sportui. Ar iš tiesų taip yra?

– Kartu su širdies draugu gyvename Druskininkuose. Čia puikios galimybės tiek dirbti, tiek pramogauti. Didžiąją laiko dalį skiriam sportui: treniruojame kitus, sportuojame patys bei nuolat tobuliname žinias tiek sporto, tiek sveikos gyvensenos srityje. Kartu pasportuoti nepraleidžiame progos, nes esame puiki motyvacija vienas kitam. Tačiau tai nėra vienintelis mus vienijantis pomėgis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aleksandro Kazakevičiaus ir Gretos Lebedevos vestuvės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aleksandro Kazakevičiaus ir Gretos Lebedevos vestuvės

– O kokias dar pramogas renkatės šaltais žiemos vakarais?

– Šiuo metu, kai už lango žiema, vis daugiau laiko skiriame kulinarijai. Naujai atrastais bei išmėgintais sveikuoliškais receptais mielai dalijamės su savo sekėjais instagramo bei feisbuko paskyrose. Dalį savo jaukių žiemiškų vakarų skiriame knygų skaitymui bei filmų žiūrėjimui.

Mėgstame laiką leisti gamtoje, pasivaikščioti apsnigtomis miesto gatvėmis. Druskininkai ir šio kurorto apylinkės pasakiškai gražios, žmonės malonūs, draugiški. Džiugu, kad sužadėtinis neabejingas šiam kraštui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Indrė Burlinskaitė susižadėjo su kultūrizmo sportininku Liudu Vaisieta: „Geriausia dovana esi tu“

Asmeninio albumo nuotr./Indrė Burlinskaitė ir Liudas Vaisieta
Asmeninio albumo nuotr./Indrė Burlinskaitė ir Liudas Vaisieta

– Per Naujuosius metus žmonės išsikelia sau pažadus, kuriuos stengiasi įgyvendinti. Galbūt ir jūs sau išsikėlėte kokių nors nesportinių pažadų?

– Kaip ir kiekvienais metais užsibrėžiu sau tikslus. Jie labai žemiški ir paprasti: perskaityti 5 knygas, išvykti į pažintinę/turistinę kelionę.

Indrės rekomendacijos, kurios galėtų pagelbėti sveikai atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Arba „dieta“, kuri tiks kiekvienai!

  1. Prieš pusryčius išgerkite stiklinę vandens – pažadins jūsų skrandį.
  2. Darykite pauzes tarp valgymų. Maitinkitės, kai tikrai išalksite, apytiksliai kas 2,5–3 val.
  3. Visada palikite šiek tiek vietos skrandyje dar vienam kąsniui.
  4. Atsisakykite vėlyvų užkandžiavimų. Nuo paskutinio valgymo iki miego turi būti bent 3 val. pertrauka.
  5. Venkite skystų kalorijų. Riebi latė su sirupais ir kitais pagardais gali atstoti pietų porciją. 200 ml karšto kalėdinio vyno jums pridės papildomas 300 kalorijų.
  6. Judėkite, sportuokite. Gera treniruotė suaktyvins medžiagų apykaitą dviem dienoms.
  7. Jėgos treniruotės jums padės sudeginti daugiau kalorijų, tad nebijokite sportuoti su didesniais svoriais.
  8. Gerkite vandenį. Jis užpildys skrandžio tūrį ir sumažins alkio jausmą, tokiu būdu išvengsite užkandžiavimų.

Indrės Burlinskaitės fotosesija, kuriai puošėsi „Designed for Fitness“ drabužiais:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai