Interviu metu garsiausią Lietuvos komiką Mantą Katlerį kalbino ir jo portretą tapė žurnalistė Ligita Juknevičiūtė bei kolega, menininkas ir prodiuseris Remigijus Ruokis.
„Tėvai išsiskyrė, kai man buvo treji. Tėvas rado laimę su kita moterimi, su ja gyvena iki šiol. Vaikystėje su tėvu beveik nebendravome, ryšys vėl užsimezgė, kai užaugau – pradėjome kartu žvejoti ir panašiai. O po tėvų skyrybų mane augino mama, kuri dirbo valstybiniam darbe, tad mūsų šeimos finansinė situacija buvo vidutiniška arba žemiau nei vidutiniška. Visgi mano vaikystė buvo laiminga, pavyzdžiui, aš vienintelis kieme turėjau žaidimų konsolę „PlayStation“.
Aš su ja rengdavau futbolo turnyrus, žinodavau, kad laimėsiu ir taip už pergales susirinkdavau iš draugų šiek tiek pinigų. Labai gerai mokiausi. Į mokyklą atėjau perskaitęs visus pirmos klasės vadovėlius, o trečioje klasėje surinkau 101 dešimtuką. Auklėtoja negalėjo patikėti, kai paprašiau parašyti šimtąjį dešimtuką, pati suskaičiavo ir apdovanojo mane šokoladu. Mama irgi buvo labai laiminga“, – apie smagiausius vaikystės momentus laidoje papasakojo humoristas.
Kalbėdamas apie humorą, Mantas Katleris prisipažino, kad vengia tokių juokelių, kurie gali ką nors įžeisti ar įskaudinti, tad jo humoras dažniausiai yra autoironiškas. „Nesuprantu, kam reikia juokauti apie negyvus kūdikius ir panašiai. Jei salėje kažkam nuo tokio humoro nelinksma, tuomet tokios temos vengiu. Niekada nejuokauju religine tematika. Pats vaikystėje su močiute vaikščiojau į bažnyčią, matydavau ten ir kitus vaikus, dabar prijaučiu Rytų religijoms, bet religinė tematika humore man yra tabu, niekada jos neliečiu. Suprantu, kam žmonėms reikalingas Dievas, ir gerbiu tai.“
Paklaustas, ar pats yra išgyvenęs mistinių situacijų, kai viskas nebepriklausė nuo jo paties, Mantas prisiminė atsitikimą vaikystėje, kai bėgiojo su draugais Šventojoje statybose, kur buvo statoma bažnyčia. Tąsyk Mantas nepastebėjo vielos ir bėgdamas į ją atsitrenkė. Trūko vos kelių centimetrų, kad viela perrėžtų akį, o tąsyk Mantas atsipirko žaizda, kurią teko siūti, ir randu po akimi.
Laidos vedėjo Remigijaus Ruokio paklaustas, ką gamina savo gyvenimo draugei ir dabar jau sužadėtinei Aistei, kad ši tiesiog žydi, Mantas pajuokavo, kad ne dėl maisto Aistė spindi.
„Įmušu rytais porą kiaušinių... O šiaip tai nesu toks idealus, būna, kad ir pykstamės, kai aš per ilgai užsibūnu su draugais savaitgalį. Ji grįžta namo naktį, o aš tik ryte, Aistė manęs laukia verkdama, tada nešneka iki pirmadienio... Ką darysi, kiekvienas turim kažką paaukoti santykiuose, tiesa, ji dabar daugiau aukojasi. Bet aš ir taip daug būnu namie, net per daug, todėl man bent kartą per mėnesį reikia išeiti su draugais.“
Laidą „Meno detektorius“ galima pamatyti čia:
Paklaustas, ar Aistė nepavyduliauja, Mantas prisipažino, kad šiais laikais net koketuoti su kitomis yra pavojinga, nes net nuotrauka su eiline gerbėja gali internete tapti kompromituojančia. „Kartą su M.Stonkumi buvo Klaipėdoje, žiūrėjom krepšinio varžybas. Baras, 11 vakaro, mes dar blaivūs, sėdi prie kito staliuko klaipėdietės, tokios tipinės garsenybių medžiotojos.
Viena pribėgo, paprašė nusifotografuoti. Jos atsisėdo prie mūsų, draugė jas nufotografavo ir visos išėjo. Kitą rytą atsikeliam ryte – aš pas savo seserį miegojau, o internete jau įkelta nuotrauka, kur mes sėdime su tomis merginomis užbliurintais veidais. Laimė, mano sesuo gerai sutaria su Aiste, tai paliudijo, kad aš pas ją nakvojau ir neišdykavau“, – nemalonų epizodą su gerbėjomis prisiminė laidoje komikas.
Kalbėdamas apie meną, Mantas prisipažino, kad jam patinka klasikinis, netgi bažnytinis menas. „Buvom su Aiste Niujorke, tad aplankėme modernaus meno muziejų. Man ten taip nusibodo, taip nepatiko – tai buvo beprasmiškiausiai išleisti pinigai ir praleistas laikas. Esu buvęs Prancūzijoje impresionisto Claude Monet muziejuje, sode, kur jis tapė savo lelijas. Ten labai patiko, tokį meną suprantu.“
Po laidos žurnalistė Ligita Juknevičiūtė užbaigė filmavimo metu pradėtą Manto Katlerio portretą, o paveikslo fone nutapė ir simbolinį Monet sodelį su tilteliu. „O, gerai, gražus... Aš jį paimčiau...“, – išvydęs portretą, apsidžiaugė Mantas. „Neseniai žiūrėjau serialą, kur Winstonas Churchillis, pamatęs savo portretą, atsistatydino, nes nusprendė, kad tai šaržas. Deja, tai buvo ne šaržas. Churchillis atsisakė to portreto ir jį sudegino, o aš savo paimsiu.“
Paklaustas, kokią didžiausią nesąmonę yra padaręs, komikas netikėtai prisipažino: „M.A.M.A“ vedžiau. Nereikėjo to daryti, nebuvau tam pasiruošęs ir netgi nenorėjau to. Nei aš moku vesti, nesu net renginio įmonės vakarėlio vedęs, o čia gavau didžiausią sceną. Manau, tai buvo klaida, kuri man nieko nedavė.“
TAIP PAT SKAITYKITE: M.Katlerio ir mylimosios Aistės kelionė į Dubajų: blogo oro prakeiksmas ir komiški nuotykiai