Kaip teigiama Savigydos pramonės asociacijos (SPA) pranešime, prieš pusę amžiaus buvo manoma, kad vitaminas D gali lemti įgimtas ydas, tačiau dabar žinoma, kad šis vitaminas svarbus motinos ir kūdikio sveikatai (kaulams ir imuninei sistemai). Be to, pastarojo meto tyrimai parodė, kad vitamino D nepakankamumas nėštumo laikotarpiu yra rimta visuomenės sveikatos problema, praneša Sciencedaily.com.
„Su maistu užtektinai vitamino D negauname, taip pat nepakankamai būname ir tiesioginiuose saulės spinduliuose“, – sako viena tyrimo vadovių dr. Carol L.Wagner. Todėl ji ir jos kolegos, tarp jų jau 30 metų vitaminą D tyrinėjantį dr. Bruce W.Hollis, nusprendė nustatyti, koks optimalus vitamino D kiekis reikalingas nėščiosioms.
Tyrime dalyvavo 494 moterys. 12–16 savaičių nėščias moteris mokslininkai atsitiktinai suskirstė į tris grupes ir joms kasdien iki pat gimdymo davė po 10, 50 arba 100 mikrogramų vitamino D. Moterų sveikata buvo vertinama kas mėnesį, kad nebūtų padaryta žalos jų sveikatai.
„Jokio šalutinio vitamino D poveikio nepastebėta nė vienoje tiriamųjų grupėje“, – sako dr. C.L.Wagner.
Mokslininkai taip pat siekė nustatyti bet kokį vitamino D vartojimo ir gimdymo komplikacijų tokių kaip preeklamsija, gestacinis diabetas, infekcijos ir pirmalaikis gimdymas, ryšį.
„Įdomiausias tyrimo rezultatas buvo tas, kad savo organizme daug vitamino D sukaupusios moterys rečiau gimdė pirma laiko ir rečiau sirgo infekcijomis“, – sako dr. C.L.Wagner.
Didžiausias teigiamas poveikis pastebėtas toje moterų grupėje, kurios kasdien gaudavo po 100 mikrogramų vitamino D, todėl mokslininkai tokį kiekį ir rekomenduoja nėščiosioms.