Kaip 15min tikino portretukas.lt steigėjas Rytis, idėja prekiauti gyvūnų portretais gimė dar per pirmąjį karantiną.
„Kai viską uždarė, tai uždarė ir mūsų parduotuvę. Taigi, karantino metu pradėjau domėtis kitais dalykais, parsisiunčiau nemažai mokymų apie internetinę prekybą, dropshippingą ir panašiai“, – apie tai, kaip sunkiu metu teko suktis iš padėties, pasakojo ukmergiškis.
Kartu su drauge Ukmergėje dvi kates laikantis vyras sakė galų gale inspiraciją atradęs savo meilėje gyvūnams. „Aišku, tai ne mūsų sugalvotas projektas, tų projektų užsienyje jau vaikšto daug. Visgi mes pagalvojome: kodėl to nepateikus savaip ir Lietuvoje?“ – pridūrė jis.
Portretukus rasite galerijoje:
„Kostiumą“ augintiniui išrenka patys savininkai
Pirmojo karantino metu kilusią idėją prekiauti augintinių portretais ukmergiškių pora įgyvendinti pradėjo prieš du mėnesius. Kol kas jiedu padarė apie 40 portretų, tad, kaip sako pats Rytis, tai – tik pirmieji žingsniai.
„Kol esame nauji, skleidžiame žinią, dedame ir reklamas, o lietuviai po truputį mumis domisi. Bet neigiamų reakcijų dar nebuvo, dėl to džiaugiamės“, – sako jis.
Šiuo metu portretų kainos svyruoja nuo 24 eurų iki maždaug 70-ies, o tai daugiausia priklauso nuo portreto dydžių. Tarkim, mažiausio matmenys yra 30 x 40 cm, didžiausias gali siekti ir 120 cm.
Tiesa, didžiausio portreto niekas dar nebuvo užsisakęs, tačiau, anot Ryčio, gyvūnų mylėtojai įsigiję antrą pagal dydį portretą. „Ten buvo pavaizduotas katinas“, – sakė vyras.
Kiekvienam portretui pagaminti Rytis su drauge skiria apie vieną dvi darbo dienas. Kaip sako verslininkas, tai – gana greiti tempai.
„Klientai užsuka į mūsų parduotuvę, išsirenka kostiumą ir atsiunčia gyvūnėlio nuotrauką. Tada aš ją sumaketuoju, uždedu gyvūno galvytę ant pasirinkto kostiumo ir siunčiu į gamybą. O ten mano kolega spausdina drobes, taigi, mes siunčiame jiems, jie pagamina, atiduoda mums, mes supakuojame ir siunčiame klientui“, – procesą nupasakoja Rytis.
Širdies draugė Gilmina taip pat prisideda – ji padeda pakuoti portretus, kurti naujas idėjas. „Taip smagiau nei viską daryti vienam“, – sako Rytis.
Augintinis – šeimos narys
Net jeigu augintinis nebūtinai šuo ar katė, Rytis sako vis tiek jam portretą galintis padaryti. Kaip teigė jis, portretus pas jį jau darėsi ir jūrų kiaulyčių, ir peliukų savininkai.
Visgi portreto gamybai kartais koją kiša ne augintinio rūšis, o blogai padaryta nuotrauka. „Kartais žmonės fotografuoja ne tuo rakursu arba tamsoje. Todėl mes visada prašome, kad pabandytų nuotraukas padaryti ir vienaip, ir kitaip, nusiunčiame gaires, kurių reikia laikytis, ir taip išgaunamas geras rezultatas“, – pasakojo grafikos dizaineris.
Paklaustas, su kokia klaidinga nuomone apie gyvūnų portretus dažniausia tenka susidurti, pats du juos turintis Rytis sakė, kad kai kurių žmonių požiūris į augintinius jam kelia klausimų.
„Kodėl žmonės ant sienos kabinasi būtent savo portretus ir jais džiaugiasi? Juk gyvūnas – šeimos narys, kiek sau dėmesio skiri, tiek pat ir jam, kartais net ir daugiau. Todėl nekeista, jei prie bendrų nuotraukų atsiranda ir šeimos augintinio portretas“, – tikino pašnekovas.