Maestro Donatas Katkus renginio svečiams papasakojo, kaip muzikos pagalba galime kurti ir išgyventi įvairias emocijas.
„Pažinti savo emocijas ir jausmus yra tas pats, kas pažinti save. Kiekvienai šeimai ir ypatingai vaikams norisi palinkėti pažinti save, savo emocijas ir jausmus kuo giliau – juk savęs pažinimas iš tiesų padeda gyventi daug harmoningiau. Šiandien iniciatyvos renginyje mes pabandėme pažinti savo jausmus ir iliustruoti juos muzika“, – pasakojo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro dirigentas Donatas Katkus.
Šiame iniciatyvos renginyje lankėsi ypatingai laukti svečiai.
„Pas mus vaikai priimami su visomis jų naštomis ir rūpesčiais, apglėbiami, išklausomi, pamaitinami ir pakviečiami į kasdienę bendrystę, palydint bei padedant spręsti jų problemas. Visa ši veikla vyksta tik todėl, kad aplink mus yra žmonių, suprantančių ir tikinčių mumis. Kartais visai netikėtai užsimezgusios pažintys atveria vaikams galimybes pamatyti ir patirti tai, ko paprastai jų šeimos, dėl sudėtingų gyvenimo aplinkybių, negalėtų jiems suteikti. Šiuo atveju, mes labai dėkingi Agnei Grigaliūnienei, kuri ne tik dosniai mums aukojo praėjusiais metais, bet ir maloniai nustebino pakviesdama vaikus į sostinę, į iniciatyvos „8 minutė“ renginį. Vaikai turėjo unikalią galimybę išgirsti ir pamatyti tikrą orkestrą, pajausti tikros muzikos poveikį realybėje, apsilankyti kine. Mes labai dėkingi ir iš tokių žmonių mokomės mylėti dosniai ir dovanoti.“ – teigė Žemaičių Kalvarijos vaikų ir jaunimo centro „Vilties vėrinėliai” vadovė Jolanta Virbickienė.
„Už visų darbų ir renginių visuomet „slepiasi“ žmonių, įmonių vardai, sprendimai ir parama. Labai dėkoju mūsų metinio renginio draugams, be kurių mūsų iniciatyvos ir sostinės svečiams diena Vilniuje būtų daug kuklesnė. Ačiū UBER, Multikino, Taurakalniui, komunikacijos agentūrai OLIVE ir Children City komandai, be abejonės – maestro Donatui Katkui ir Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui – šių draugų ir partnerių dėka šiandien sukūrėme pilną įspūdžių dieną mūsų iniciatyvos šeimoms ir vaikams iš Žemaičių Kalvarijos. Paprasčiausiai gera, kai jautiesi ne vienas – toli gražu. Na, o renginio metu su maestro D.Katkumi kalbėjome apie jausmus. Muzikos pagalba juos tyrinėjome. Manau, kad tai labai svarbi tema šiuolaikinėje visuomenėje. Juk apie savo išgyvenimus ir jausmus pradedame kalbėti šeimoje“, – teigė iniciatyvos sumanytoja Agnė Grigaliūnienė.