Kauno Vienybės aikštėje – masinis vaikų šokis, išreiškiantis palaikymą Ukrainai

Siekiant parodyti palaikymą jau daugiau nei du mėnesius nuo karo alinančiai Ukrainai, Kauno Vienybės aikštėje buvo surengta socialinė meninė akcija, kurios metu pusšimtis vaikų susivienijo jungtiniam šokiui – „flashmobui“ – pagal visą pasaulį apskriejusią patriotinę Ukrainos folkloro dainą.
Kauno Vienybės aikštėje – masinis vaikų šokis, išreiškiantis palaikymą Ukrainai
Kauno Vienybės aikštėje – masinis vaikų šokis, išreiškiantis palaikymą Ukrainai / Organizatorių nuotr.

Ketvirtąją karo dieną Ukrainos savanorio, grupės „Boombox“ lyderio Andriy Khlyvnyuk su ginklu rankose uždainuotas Ukrainos Sicho šaulių himnas žaibiškai apskriejo visą pasaulį, paliesdamas klausytojų širdis. Šiandien ši daina skamba ne tik gatvėse, bet ir bažnyčiose, tad norėdamas išreikšti palaikymą už savo gimtosios šalies laisvę kovojantiems ukrainiečiams, „Deimantės Modelių Agentūros“ kolektyvas Kauno Vienybės aikštėje surengė masinį šokį – „flashmobą“, kuriame vieningam ritmui susibūrė pusšimtis vaikų.

VIDEO: FLASH MOB for Ukraine. Lithuania. Kaunas

„Tai, ką išgyvena Ukraina, yra siaubinga, protu nesuvokiama tragedija, luošinanti šalį ir joje gyvenančius žmones. Teko bendrauti su karo pabėgėliais, vaikų, kuriuos įtraukėm į agentūros veiklas, šeimomis, radusiomis prieglobstį čia, Lietuvoje. Kiekviena jų istorija veria širdį, tačiau tuo pačiu mes net galime pavydėti, kokia vieninga bei vilties net ir sunkiausiomis akimirkomis neprarandi yra ši tauta. Internete kasdien matome vaizdus, kaip tie patys Ukrainos kariai dainuoja ir šoka, o mes dainuojame ir šokame kartu su jais. Mes juos matome ir girdime, mes kartu tikime Ukraina, jos stiprybe ir laisve“, - sako modelių agentūros įkūrėja Deimantė Ūsienė.

Masinio šokio vieta taip pat pasirinkta neatsitiktinai – Vienybės aikštė socialinėje meninėje akcijoje yra tarsi simbolis, perduodantis žinią, kad Ukraina šioje kovoje yra ne viena. Netoliese esantis Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis taip pat saugo ne vieną kovų už tautos laisvę simbolį: paminklą Žuvusiems už Lietuvos laisvę, Nežinomo kareivio kapą ir Amžinosios ugnies aukurą.

Renginio organizatorė, televizinių laidų prodiuserė Gintarė Kreipavičiūtė pasakoja, jog nuo pirmos karo dienos Ukrainoje įsitraukė į daugelį paramos akcijų ir net savo namų duris atvėrė vienai ukrainiečių šeimai.

„Karas Ukrainoje kiekvieno mūsų širdyje pažadino bendrystės ir vienybės jausmą. Daugelis Lietuvos žmonių vis dar puikiai atmena, ką reiškia gyventi okupacijoje ir kiek daug kainuoja, jog išsikovotum savo šalies laisvę. Tai, kad šiandien galime virš savo galvų džiaugtis ramiu dangumi, kuriame neskraido bombos, yra didžiausia vertybė, kurios prasmę neretai suprantame tik pajutus, kaip lengvai galima to netekti. Ukrainos žmonės yra Didvyriai iš didžiosios raidės, drąsiai kovojantys už savo šalį ir nė sekundei neprarandantys vilties, kad vieną dieną jie taip pat galės jaustis laisvi, nepriklausomi ir saugūs savo namuose“, - sako G. Kreipavičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų