Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Kino pavasario“ uždarymą vainikavo šventė: svečiai, prizai ir paaiškėjęs žiūrovų filmas-favoritas

14 dienų į kino teatrus kvietęs ir apie teigiamą kino poveikį kalbėjęs Vilniaus miesto kino festivalis „Kino pavasaris“ pasiekė finišą. Trečiadienio vakarą įvyko iškilminga uždarymo ceremonija, organizatoriai paskelbė konkursinių programų nugalėtojus ir daugiausiai žiūrovų simpatijų pelniusius filmus.

Į šventinį renginį kino teatre „Forum cinemas Vingis“ susirinko kino kūrėjai, festivalio žiuri nariai, kviestiniai svečiai.

„Džiaugiamės, kad daugelis jūsų šiemet save įtraukė į programą, – perfrazuodamas vieną šio festivalio šūkių kalbėjo „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Konradas Kazlauskas. – Festivalį aplankė virš 100 000 žiūrovų ir tikiu, kad kiekvienas jų surado filmą, pakeitusį į gera.“

Fotogalerija:

„Dėkoju visiems, panorusiems išbandyti ar prisiminti kino poveikį, – sakė festivalio direktorius Algirdas Ramaška. – Buvo gera matyti pilnas sales, iš vieno seanso į kitą skubančius draugus ir nepažįstamuosius, mielas diskusijas apie tai, kurie filmai paliko didžiausią įspūdį ir yra verti brangaus jūsų laiko. Lai geras kinas jums tik į gera – lauke prasideda pavasaris, o mes jau laukiame kito – jubiliejinio mūsų visų „Kino pavasario“.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./29-ojo Vilniaus miesto festivalio KINO PAVASARIS uždarymo svečiai
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./29-ojo Vilniaus miesto festivalio KINO PAVASARIS uždarymo svečiai

Pavasariu apdovanojimų ceremonijoje suskambo ir muzika: kūrinį „Pavasaris“ atliko grupės „Abudu“, jau visai netrukus išleisiančios albumą „Vietos Pasauly!!“, lyderis Domantas Starkauskas ir pianistas Giedrius Nakas.

Konkursinės programos laimėtojas – filmas, užfiksavęs visos tautos likimą

Paskutinį vakarą festivalis tradiciškai skyrė konkursinių programų apdovanojimams ir įdomią autorinio kino ateitį žadantiems Europos kūrėjams, kuriuos vertino tarptautinės žiuri.

Šių metų „Kino pavasario“ konkurse, į kurį buvo atrinkti Europos režisierių pirmieji arba antrieji ilgametražiai, dalyvavo 10 filmų. Iš jų festivalio žiuri – lenkų režisierius Pawełas Łozińskis, kino žurnalistė Marta Bałaga, aktorė Elit İşcan, Berlyno kino festivalio „Perspective Deutsches Kino“ skyriaus vadovė ir žurnalistė Jenni Zylka bei prodiuserė Klementina Remeikaitė – išrinko geriausią. Piniginius prizus šiemet konkursinių programų nugalėtojams tradiciškai įsteigė Vilniaus miesto savivaldybė.

Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./29-ojo Vilniaus miesto festivalio KINO PAVASARIS uždarymo svečiai
Gretos Skaraitienės / BNS nuotr./29-ojo Vilniaus miesto festivalio KINO PAVASARIS uždarymo svečiai

Geriausiu festivalio konkursinės programos filmu paskelbtas Maciek Hamela filmas „Iš kur į kur“ (In the Rearview). „Vienas automobilis, vienas kelionės tikslas, vienas skausmas, kuriuo dalijasi daugelis: idėja filmuoti žmones, bėgančius iš karo nuniokotos šalies, ir išsaugoti jų istorijas yra labai žmogiška. Galinio vaizdo veidrodėlyje matosi ne tik sugriauta šalis – jame atsispindi ir visos tautos likimas“, – sakė žiuri. Geriausiam festivalio filmui buvo įteiktas 8000 eurų prizas.

Specialiu paminėjimu pagerbtas kino kūrėjos Lunos Carmoon debiutas „Kaupikai“ (Hoard). „Ypatingas paminėjimas Saurai Lightfoot Leon už bebaimį, savalaikį ir labai taktišką nepaprastai sudėtingos jaunos moters vaidmenį“, – pažymėjo žiuri.

Rankomis tapytai dramai „Kaimiečiai“ – net du apdovanojimai

Festivalis ypač sėkmingas buvo DK Welchman ir Hugh Welchman filmui „Kaimiečiai“ (The Peasants), pelniusiam net du apdovanojimus. Susumavus žiūrovų balsus, jis buvo paskelbtas daugiausiai simpatijų surinkusiu festivalio ilgametražiu filmu, o „Kino pavasaryje“ akredituotų žurnalistų ir kino kritikų žiuri „Kaimiečius“ išrinko geriausia lietuviška premjera festivalyje, kurios kūrėjams audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA“ skyrė apdovanojimą ir 3000 eurų prizą.

VIDEO: KAIMIEČIAI anonsas. Kinuose nuo kovo 28 d.

Trumpo konkurso geriausieji

Šiemet trumpametražių filmų konkurse dalyvavo 33 vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai ir eksperimentiniai trumpametražiai filmai iš visos Europos. Tarptautinės žiuri, kurią sudarė programos sudarytojas, Kanų „La Fabrique Cinéma“ programos koordinatorius Thibaut Bracq, estų režisierius Sander Joon ir lietuvių scenaristas, režisierius ir operatorius Eitvydas Doškus, vertinimu, nugalėtoju tapo režisieriaus Glebo Osatinski „Nusivylimas“ (Resentment).

Pasak žiuri, šis filmas įvertintas už įspūdingą kinematografiją, stiprią atmosferą, meistriškai perteikiančią gyvenimą dešimtojo dešimtmečio Ukrainoje ir vaizduojančią vidinę sumaištį bei pagrindinio veikėjo, kovojančio su smurtaujančia aplinka, katastrofą. Filmas apdovanotas 3000 eurų prizu.

Specialiu paminėjimu pagerbta ir režisierė Leila Basma. Pasak žiuri, jos filmas „Jūros druska“ (Sea Salt) – nuostabus ir kūrybingas montažas, galintis keisti realybę ir susidoroti su galingais simboliais.

Žiuri rinko ir geriausią festivalio lietuvišką trumpametražį filmą, kuriuo paskelbtas Eglės Davidavičės kūrinys „Ta, kuri žino“ (The One Who Knows). Prizą – 2000 eurų – įsteigė lietuvišką kiną festivalyje palaikanti turinio platforma „Telia Play“.

Po pasaulį keliaujančios „Smart 7“ programos startas

„Kino pavasaryje“ startavo ir šiemetinė „Smart 7“ programa – septynių Europos kino festivalių tinklo, jungiančio panašias vizijas turinčius festivalius, kasmetinė per 7 šalis keliaujanti filmų programa. Šioje konkursinėje programoje kasmet įtraukiama po vieną filmą iš kiekvienos šalies, o Lietuvai šiemet atstovauja Tomo Vengrio „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ (Five and a Half Love Stories in an Apartment in Vilnius, Lithuania). Vėliau, programai baigiant kelionę per visus 7 festivalius, žiuri išrinks geriausią jos filmą, nugalėtojas paaiškės lapkritį Salonikų kino festivalyje Graikijoje.

Daugiau apie festivalio geriausius: https://kinopavasaris.lt/

Žiūrimiausius festivalio filmus nuo kovo 28 d. bus galima pamatyti kino teatruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Ukmergėje, Gargžduose, Utenoje, Varėnoje, Tauragėje, Šilutėje, Anykščiuose, Pasvalyje, Visagine ir Vilkaviškyje.

Festivalį palaiko didieji partneriai „ERGO“ ir „Telia Play“, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė, „Kūrybiška Europa“ MEDIA, festivalį remia Kauno ir Šiaulių miestų savivaldybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos