Knygą išleidęs kultūristas Andrius Pauliukevičius: „Ji ne pirmas rašinėlis mano gyvenime“

„Kultūrizmas – individuali ir be galo egoistiška sporto šaka. Mes, kultūristai, labai dažnai esame dideli savimylos ir nelinkę dalytis savo patirtimi bei žiniomis. O man norisi atvirkščiai: dalytis ir būti naudingam kuo didesniam žmonių ratui“, – pagrindinę priežastį, kodėl ėmėsi rašyti knygą „Tobulas kūnas“, įvardija žinomas kultūristas, internetinio projekto „Kilo.lt“ vadovas Andrius Pauliukevičius (33).
Andrius Pauliukevičius
Andrius Pauliukevičius / Jurijs Gucan nuotr.

Drauge su žmonos Ilkos Adams (28) bei profesionalių kineziterapeutų, psichologų ir dietologų pagalba parengta knyga skirta tiems, kam paprastai trūksta motyvacijos užsukti į sporto salę ar valios renkantis tarp saldumyno ir daržovės. Kuo ši knyga skirsis nuo daugybės prekyboje esančių knygų apie sveiką gyvenseną ir sporto naudą?

„Tuo, kad rašiau ją iš savo, kaip sportininko ir jau dešimt metų kaip asmeninio trenerio, patirties. Pasidalijau net ir savo silpnybėmis, – prisipažįsta Andrius. – Pats esu skaitęs nemažai universitetų dėstytojų parašytų knygų apie mankštą, dietologų – apie sveiką mitybą. Bet dažnai tokie leidiniai yra labai moksliški, sausi ir teoriniai. Todėl norėjau parašyti knygą, skirtą ne sportininkams, ne kultūristams ir ne tiems, kas svajoja dalyvauti kūno rengybos varžybose. Ji yra žmonėms, kurie tiesiog nori būti sveikesni ir gražesni.“

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė

Andrius neslepia iš patirties žinantis, kaip sunku sausą teoriją pritaikyti realiame gyvenime, juk kaskart atsiranda specifinių aplinkybių: darbas, šeimyninė padėtis, įsipareigojimai...

„Teoriškai yra labai paprasta patarti, kad pietums reikėtų valgyti tai ir tai. O kaip tai padaryti, jeigu žmogus, pavyzdžiui, negali neštis savo ruošto maisto į darbą? Arba kaip sportuoti namuose, jeigu tądien nėra galimybės nueiti į sporto salę? Be to, esu tikras, jog noras save pagerinti bei padaryti gražesnį kyla iš tamsiųjų asmenybės pusių. Juk siekis būti geresniam už kitus pirmiausia prasilenkia su krikščioniškomis nuolankumo dogmomis. Antra: trokštame būti gražesni dėl savo primityviųjų instinktų – juk taip tikimės pritraukti gražesnę, geresnį genetinį fondą turinčią antrąją pusę... Galbūt čia dažnam iš mūsų ir verta ieškoti motyvų bei valios?“

Knygos krikštatėviu sportininkas linkęs vadinti savo klientą ir bičiulį rašytoją, maisto kritiką Andrių Užkalnį. „Gerą pusmetį jį treniravau, kai vieną dieną Andrius pasakė: „Tas žinias apie mitybą ir treniruotes, apie sportinę patirtį, kurią turi ir kuria dalijiesi su manimi, galėtum sudėti į knygą“, – pradžią prisimena treneris. Suabejojusiems, ar raumeningas sportininkas yra pajėgus parašyti knygą, vyras atkerta: kad susikurtum įspūdingą kūno formą ir pasiektum rezultatų kultūrizme, reikia ne tik valios, bet ir daug žinių iš biologijos, anatomijos, žmogaus fiziologijos, biochemijos, dietologijos sričių. „Jeigu išmanai tiek daug disciplinų, vadinasi, jau nebesi bukas, – šypteli. – O kalbant apie mane: pagal išsilavinimą esu istorikas, kelerius metus dirbau mokykloje istorijos mokytoju. Be to, gyvendamas Londone rašiau straipsnius socialinėmis temomis, dalyvavau visuomeninėje veikloje. Taigi, šita knyga nėra pirmas rašinėlis mano gyvenime.“

Jurijs Gucan nuotr./Andrius Pauliukevičius
Jurijs Gucan nuotr./Andrius Pauliukevičius

Andrius neslepia: jo ir paties seniai nebetenkino tai, kad, individualiai treniruodamas žmogų ar konsultuodamas jį internetu, turima informacija gali dalytis tik su tuo vienu žmogumi. Bet juk yra daugybė tų, kurie neišdrįsta ar neturi ko paklausti.

„Projektas „Kilo.lt“ irgi atsirado tam, kad kuo daugiau žmonių pradėtų gyventi sveikiau, atrodytų geriau, – vyrui pritaria šio projekto konsultante dirbanti Ilka. – Tikime, kad ir knyga daugeliui bus prieinamesnė, nei samdytis asmeninį trenerį ar ieškoti teisybės tarp gausybės skirtingos informacijos internete. Be to, mes su Andriumi savo pavyzdžiu norime parodyti, kad vyras ir žmona gali motyvuoti vienas kitą, visa šeima gali drauge sportuoti, sveikiau maitintis ir gražiau gyventi.“

„Ilka tikrai nemažai prisidėjo prie knygos atsiradimo. Pirmiausia tuo, kad papuošė knygos viršelį. Nes jeigu tik aš būčiau viršelyje, ji tikrai nebūtų perkama, – žvelgdamas į gražuolę žmoną, su kuria vos prieš kelias savaites susituokė Namibijoje, juokauja sportininkas. – Be to, Ilka pozavo pratimams, kurie skirti moterims. Apskritai iš savo, kaip trenerio, patirties galiu pasakyti, kad darbas su moterimis dažnai įdomesnis nei su vyrais. Vyrų tikslas paprastai yra vienas: didesnė krūtinė ir bicepsai. Moterų savo išvaizdai keliami tikslai kur kas įvairesni: vienos nori būti lankstesnės, kitos – riestesniu užpakaliu, trečios – plonesnės talijos...“

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė

Būtent Ilka knygoje padėjo atsakyti ir į daugybę specifinių moteriškų klausimų. „Sportuoti ar ne mėnesinių metu? Kaip sportuoti, jeigu laukiesi? Ar svarmenis kilnojanti moteris neprisipumpuos vyriškų raumenų? – pasakoja Ilka. – Ne kartą sporto salėje esu pastebėjusi neteisingai sportuojančių moterų arba prisiklausiusių įvairiausių mitų. Su Andriumi net diskutavome, kokie vyrų ir moterų stereotipai vyrauja sporto salėse.“

Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė
Asmeninio albumo nuotr./Ilka Adams-Pauliukevičė

Kokia tobulo kūno paslaptis? Andrius įsitikinęs: mūsų norai ir pasirinkimai. „Tą pačią akimirką mes paprastai norime ir gabaliuko torto, ir atrodyti gražiai. Tada tenka sverti ir rinktis: jeigu aš dabar suvalgysiu tortą, turėsiu neabejotiną trumpalaikį malonumą. Jeigu valgysiu varškę, vištos krūtinėlę ir lankysiu sporto salę – šitas, tegu ir priverstinis darbas, man gali atnešti gyvenime daug didesnių malonumų, netgi karjeros ir darbo galimybių, įdomesnių gyvenimo patirčių, – dėsto Andrius. – Pavyzdžiui, šią vasarą aš buvau pakviestas filmuotis kino juostoje „Dėdė, Rokas ir Nida“ ne dėl to, kad būčiau labai geras aktorius, o todėl, kad esu įdomios išvaizdos. Gyvenime tau iš tiesų atsidaro daugybė durų kartais vien dėl to, kad esi išskirtinis. Vadinasi, pasirink, ko labiau nori – mažų trumpalaikių malonumų ar didelių įvykių. Patikėkite, yra daugybė motyvų ir patarimų, kaip turėti tegu ne tobulą, bet bent jau tobulesnį kūną.“

Knygos viršelis/„Tobulas kūnas“
Knygos viršelis/„Tobulas kūnas“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs