Nors parduotuvėse konservuotų ir marinuotų daržovių pasiūla didžiulė, Laima mieliau pati triūsia virtuvėje.
„Mano mama, sesuo ir aš esame iš tų moterų, kurios sukasi virtuvėje ir pačios ruošia atsargas žiemai. Visada konservuojame miško ir daržo gėrybes, nes malonu atsidaryti žiemą stiklainį uogienės ir užsitepti ant bandelės arba atsidaryti stiklainį daržovių ir patiekti prie karšto patiekalo“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Laima.
Moteris juokėsi, kad jai patinka išsitraukti iš stiklainio agurką ar pomidorą, todėl mišrainių gaminti žiemai ji nelabai mėgstanti. Tai dažniau daro jos mama, kuri šiam reikalui naudoja darže išaugintas cukinijas ar moliūgus. „Ji sudeda viską ir sumaišo. Nors nesuprantu, ką ten valgau, ką mama sumaišo, bet galiu pripažinti, kad skanu“, – juokėsi L.Tamulytė-Stončė.
Išdalija ir senelių namams
Paklausta, kiek atsargų prikaupia žiemai, Laima teigė net neskaičiuojanti. „Daug konservuoju: nusiperku 40 kilogramų agurkų, juos sudedu į trilitrinius stiklainius, paskui pomidorų. Dažnai gėrybių lieka ir iki kito sezono, bet vos atsiranda šviežių daržovių derlius ir jau galima konservuoti iš naujo, puikiai išsilaikiusius praėjusių metų konservus išvežu ir atiduodu senelių ar vaikų namams. Tada ir jie gali pasimėgauti skanesniu naminiu kąsneliu“, – pasakojo renginių vedėja.
Laima prisipažino, kad šiais metais dėl laiko stokos ir asmeninių priežasčių prie namų daržovių neaugino, todėl jas teko pirkti. „Visada auginau daržoves pati, bet šiais metais tam neliko laiko. Šiemet yra pirmi metai, kai neturiu šiltnamio, turiu tik likusį prieskonių darželį“, – pasakojo moteris.
Laimos konservuotų pomidorų receptas
Paklausta apie firminį receptą, Laima ilgai galvojo, bet pati prisipažino niekada nieko nesverianti ir tiksliai nežinanti, kiek ir ko dėti, todėl sunku pasakyti tiksliai. Moteris pataria šeimininkėms pasikliauti savo skoniu ir mielai pasidalijo receptu, kaip konservuoti pomidorus obuolių sultyse.
Reikės obuolių sulčių (gali būti naminės arba pirktos). Sultis reikia užvirinti ir paragauti. Jei sultys per daug rūgščios, reikia įdėti šiek tiek cukraus ir druskos pagal skonį. Obuolių sultys turėtų būti šiek tiek aitraus ir saldžiarūgščio skonio, nes kai atvėsta, skonis būna jau ne toks stiprus.
Stiklainio dugne paguldome kelis lauro lapus, įmetame pipirų ir česnakų skilteles. Tada į stiklainį dedame blanširuotus pomidorus (būtina nuimti odelę) ir užpilame tomis obuolių sultimis. Skanaus!