Žinią apie tai, kad serga klastinga liga, Kristina Brazauskienė patvirtino ir 15min. Ji teigė, kad pažengusios melanomos diagnozę iš medikų išgirdo prieš metus.
Kaip pasakojo K.Brazauskienė, ji atsisakė gydytojų pasiūlytos operacijos, tačiau viešnagės Amerikoje metu moteriai pavyko pritaikyti tinkamus vaistus.
„Gydytojai aptiko melanomą, ją sėkmingai išoperavo, tačiau jau buvo metastazės kairėje pusėje. Daktarų konsiliumas, nustatęs, kad išoperuotas limfmazgis – piktybinis, rekomendavo šalinti visus kairės pusės limfmazgius. Aš atsisakiau ir savo sprendimą patvirtinau raštu“, – pasakojo K.Brazauskienė.
Moteris pasakojo nesiryžusi operacijai, nes po jos reikia kas 2 savaites leisti specialius vaistus, kurie nėra kompensuojami, o per mėnesį kainuotų 8000 tūkst. eurų.
Visgi išgirdusi, kad serga, Kristina nepasidavė – iš Amerikos atsivežė ne tik vėžines ląsteles naikinančio guanabana vaisiaus, bet ir stiprių vaistų „graviola“, kurie, anot moters, keliais tūkstančiais kartų stipresni nei chemoterapija.
„Geriu vaistus, jie stiprina imuninę sistemą, todėl manau, kad ligą įveiksiu“, – pozityviai kalbėjo Kristina.
15min primena, kad melanoma – tai agresyviausia odos vėžio forma. Ši klastinga liga yra sparčiausiai plintantis ir didžiausią mirtingumą iš visų odos vėžių sukeliantis navikas.
Šis navikas atsiranda iš ląstelių, kurios gamina odos pigmentą melaniną, nuo kurio priklauso mūsų odos spalva bei tipas. Kiekvienais metais melanomos sergamumas didėja net 7–8 procentais, ir, anot medikų, pacientų amžius kasmet jaunėja. Kodėl taip yra?
Melanomos atsiradimui, kaip ir kitoms odos vėžio rūšims yra svarbus UV arba saulės spindulių poveikis. Manoma, jog apie 50 procentų melanomų išsivysto iš jau esančių gerybinių odos navikų – apgamų. Dauguma žmonių ant savo kūno tradiciškai turi nuo 10 iki 40 apgamų.