Kuo vaikystėje svajojo tapti Leonardas Pobedonoscevas, Ieva Daugirdaitė ir DJ Mamania?

Kuo būsi užaugęs? Klausimas, kurį esame gavęs turbūt kiekvienas. Vis dėlto retai kam šios vaikystės vizijos tampa realybe.
Leonardas Pobedonoscevas
Leonardas Pobedonoscevas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Viena talentingiausių jaunosios kartos lietuvių dizainerių Ieva Daugirdaitė, garsus aktorius Leonardas Pobedonoscevas ir muzikos kūrėjas, grupės „G&G sindikatas“ narys, įvairių socialinių projektų dalyvis Artūras Matkevičius, (tiksliau, DJ Mamania) savo vaikystės vizijų profesinėje veikloje nerealizavo. Tačiau geriau pažvelgus, visos jos atsispindi jų svajonių darbe – darbe, kuriame kiekvienas iš jų auga ir tobulėja šiandien.

 Ieva Daugirdaitė
Ieva Daugirdaitė

Medikė – Ieva Daugirdaitė?

Ievos Daugirdaitės vardas puikiai pažįstamas besidomintiems mada, drabužių dizainu. Jauna talentinga kūrėja jau spėjo įgyti patirties dirbdama stiliste kuriant fotosesijas, sukurti kostiumus vaidybiniam filmui, kelintus metus iš eilės kolekcijas pristatyti „Mados infekcijoje“, o 2011-aisiais ir pelnyti apdovanojimą už geriausią kolekciją. Tačiau paauglystėje mergina svajojo būti medike.

„Jau nuo 9 klasės turėjau aiškią viziją, kad baigusi mokyklą eisiu studijuoti medicinos. Tuomet galvojau apie mikrochirurgiją. Ruošiausi egzaminams, žinojau, kaip gyvai atrodo morgas ar operacinė“, – pasakojo Ieva. Tačiau mergina visada domėjosi mada, stiliumi. O kai atėjo laikas galutinai apsispręst, kurios specialybės mokytis, nugalėjo drabužių dizainas. „Išgąsdino užsitęsiantis praktinio darbo laukimas, ilgi mokslo metai“, – apie priežastis nulėmusias specialybės pasirinkimą kalba dizainerė.

Kita vertus, Ieva pastebi, kad kūryboje nuo medicinos nėra nutolusi taip, kaip gali pasirodyti. Juk modeliuojant drabužius žmogaus kūno struktūra yra vienas iš svarbiausių aspektų. „Manau, kad medicina formavo mano estetinį suvokimą, iš šios srities gaunu daug inspiracijų savo kūrybai. O apie chirurgiją vis pagalvoju iki šiol: prie mano lovos – anatomijos vadovėlis“, – šypsosi I.Daugirdaitė.  

Pirmoji merginos darbo patirtis nėra susijusi nei su medicina, nei su mada. Dar pilnametystės nesulaukusi Ieva dirbo reklamos ir renginių organizavimo agentūrose, vedė renginius. „Pirmieji darbai man suteikė bendravimo su žmonėmis patirties, išmokė komunikabilumo“, – sako kūrėja.

Viganto Ovadnevo nuotr./DJ Mamania
Viganto Ovadnevo nuotr./DJ Mamania

Gaisrininkas – Dj Mamania?

„Vaikystėje kolekcionavau korteles, ant kurių buvo pavaizduoti automobiliai. Labiausiai man patiko tos, kurios buvo su gaisrinės mašinomis. Taip supratau, kad noriu tapti gaisrininku“, – šypsosi Artūras Matkevičius, geriau žinomas kaip DJ Mamania, ir priduria, kad iš tiesų, gaisrininko profesija jam patiko kaip galimybė padėti žmonėms, būti naudingam visuomenei. Kita vertus, kūrėjas visada yra arti visuomenės – jo darbai skirti žmonėms įkvėpti, suteikti malonių įspūdžių. Be to, visuomenei DJ Mamania pažįstamas ir kaip aktyvus socialinių projektų dalyvis. „Muzikinė  ir socialinė veikla suformavo mane tokį, koks esu dabar, skatino mane tobulėti“, – sako muzikantas.

Savo pirmąją darbo patirtį būsimoji Lietuvos muzikos pasaulio žvaigždė įgijo parduotuvėje, būdamas 15-os: „Atėjus vasarai, kai mokslo metai pasibaigdavau, eidavau dirbti. Pirmasis mano darbas buvo parduotuvėje, kurioje buvo prekiaujama kompiuteriais, kasos aparatais, konsultavau pirkėjus, norinčius daugiau sužinoti apie klavišinius instrumentus“. Paklaustas, kur išleido pirmuosius pinigus, Mamania atsako, kad greičiausiai nusipirko muzikos įrašų.

Prieš pasinerdamas į muziką, grupės „G&G Sindikatas“ narys užsiėmė ekstremaliu sportu, piešė – pagal užsakymus įvairioms kompanijoms kūrė piešinius ant sienų. Tačiau viską pakeitė vienas koncertas. Vokietijoje apsilankęs hiphopo žvaigždžių „Gang Starr“ koncerte, vaikinas suprato, kaip iš tiesų norėtų save realizuoti.

„Tas įspūdis, kurį sukėlė du žmonės, stovintys ant scenos – didžėjus ir reperis, dviese be jokių specialiųjų efektų ir didelės komandos, sugebėjusių prikaustyti didžiulės minios dėmesį, sukėlė tokį efektą, kad dar tą pačią dieną nusipirkau porą plokštelių ir pradėjau gilintis į didžėjaus amatą, – pasakoja DJ Mamania. – Panašu, kad pasukau savo vaga, nes jau po metų su manimi susisiekė Svaras ir taip pardėjome įrašinėti pirmąjį albumą.“ Beje, su savo įkvėpėjais, „Gang Starr“, jau vėliau  Mamaniai teko pabendrauti ir gyvai.

Luko Balandžio nuotr./Leonardas Pobedonoscevas
Luko Balandžio nuotr./Leonardas Pobedonoscevas

Istorikas – Leonardas Pobedonoscevas?

Vienas mėgstamiausių šalies jaunosios kartos teatro, kino ir televizijos aktorių Leonardas Pobedonoscevas prisipažino gerai nepamenantis, kuo norėjo būti vaikystėje.

Tačiau gerai pagalvojęs užsimena, kad būdamas paauglys manė, jog kaskadininko profesija galėtų būti jam pakankamai šauni.

Pirmoji tuomet būsimo aktoriaus patirtis buvo gana žemiška – būdamas dvylikos darbą gavo per savo tėtį, dirbusį vienoje gėrimais prekiaujančioje įmonėje. „Kroviau dėžes, tekdavo klijuoti banderoles. Nieko sunkaus – paprastas, gana monotoniškas darbas“, – prisiminimais dalinasi Leo.

Link aktoriaus profesijos L.Pobedonoscevas keliavo jau mokykloje: „Lankiau dramos būrelį. Jei gerai pamenu, pirmasis mano vaidmuo buvo S.Šaltenio apysakos pastatyme. Vaidinau Andriaus Šato tėvą“.

Leo sako, kad tai, ką daro dabar, galėtų pavadinti savo svajonių darbu. O paklaustas, ką galėtų dirbti, jei aktoriumi nebūtų, jis atsako, kad neprapultų: „Manau, kad esu nagingas žmogus. Jei ką reikia pataisyti – draugai ilgai nesvarstę eina pas mane. Paprastai randu išeitį iš bet kokios situacijos“.

Tačiau tie, kas pažįsta Leonardą, žino, kad vyras itin domisi istorija. „Kažkada svajojau stoti į archeologiją – iki šiol domiuosi istorija, man patinka senienos, galėčiau kapstytis, tyrinėti archeologinius radinius“, – susimąsto L.Pobedonoscevas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai