Laurynas Suodaitis šeštadienio vakarą iš automobilio pasisveikinęs su sekėjais atskleidė, kad šiuo metu važiuoja su Tėvo diena sveikinti savo tėčio.
„Gaila, kad sūnaus neina į šitą šventimą pasiimti. Vis tiek trečia karta Suodaičių, planavome, kad bus ypatinga diena. Bet nieko. Jei ne pačiam su sūnumi, tai aš pas tėtį varau“, – pasakojimą pradėjo jis.
Tuomet jis pridūrė sulaukęs atsakymo, kodėl prieš kurį laiką Viktorija Siegel į darbo kelionę kartu pasiėmė ir sūnų Lauryną: „Parašė anos pusės advokatė motyvą, kodėl vis dėlto nuspręsta vežtis į neva verslo kelionę vaiką – nes praėjusį kartą vaikų teisės apsilankė (į Vaiko teises kreipėsi pats Laurynas Suodaitis, po to Viktorija Siegel jį pavadino gyvuliu – red. past.), tai, suprask, atsiteista. Tai čia apie tuos gyvulius reiktų apibusiai kartais pritaikyti, nes tas ant to.“
Toliau L.Suodaitis pasakojo pirmą kartą nuo konflikto pamatęs V.Siegel dukrą Nicole. Tiesa, teigė su ja pasisveikinęs, tačiau atsakymo nesulaukė, todėl pridūrė manantis, kad prieš mergaitę yra nuteikinėjamas.
„Žiauriai gaila, kad taip vyksta, ir vyksta tokie dalykai per vaikus, nes jau per kitur nelabai eina kaip pakrutinti. Dabar, žiūriu, mažas į kelionę išvežtas, o Nicole irgi labai mėgo keliauti, tai nesutelpa man į galvą iš tikrųjų, kaip segreguoti vaikus galima taip“, – kalbėjo Laurynas.
Galiausiai L.Suodaitis nutarė išdėstyti savo versiją, kas gi vyko tą lemtingą antradienį, kai kilo konfliktas tarp jo ir V.Siegel. Po jo abu sutuoktiniai vienas kitą apkaltino smurtu, tačiau neseniai prokuratūra abu tyrimus nutarė nutraukti.
„Visas antradienio vakaras telpa į 15 minučių maždaug – nuo pradžios iki kol aš išvažiavau iš namų. Išėjau į garažą parūkyti, paskui mane atėjo kita to įvykio pusė ir bandė iš mano rankų nugriebti telefoną. Tada įvyko rankų apdraskymas – dėl šito buvo bandoma išvartyti, kad neva aš paėmiau kito žmogaus ranką ir apsidraskiau pats apyranke. Bet teismo medicinos ekspertai konstatavo, kad yra mažai tikėtinas šitas atvejis ir apdraskymai, kurie buvo užfiksuoti ligoninėje, į kurią aš važiavau, buvo padaryti nagais.
Keli konflikto epizodai persikėlė į kitas namų vietas, kur buvo einama paskui mane. Tyrimo medžiagoje irgi užfiksuota, kad kita konflikto pusė buvo aktyvi, ėjo paskui, bandė išlupti telefoną, įvairiai provokavo, nors nelabai gavosi tai padaryti.
O kaltinimai man – buvo pasidalinta, kad buvo guzas... Tai teismo medicinos ekspertų buvo užfiksuotas joks ne guzas, o kažkokia nežymi kraujosruva kaktos srityje, kuri, anos pusės teigimu, neva buvo sukelta dviem mano kumščių smūgiais krumpliais. Tai va jeigu įsivaizduojate, ką reiškia du vyro smūgiai krumpliais, tai galite maždaug įsivaizduoti, kad nežymi kraujosruva tikriausiai nuo tokio dalyko neatsiranda.
Įdomus niuansas iš tų eilučių, kurios nebuvo visiškai patogios, tai kad mano ir mano advokato prašymu sekančią dieną, tai yra paros bėgyje, kai papuoliau į policiją ir buvau areštinėje, policijos tyrėjai užfiksavo tiek nuotraukomis, tiek aprašais mano plaštakų išorines dalis, tai yra krumplius, ir buvo konstatuota, kad smurtavimo žymių užfiksuota nėra. Tai va jeigu įsivaizduojate, ką reiškia du kartus krumpliais trenkti į kietą daiktą, tai kraujosruvos ant krumplių tokiu atveju yra praktiškai garantuotos.
Ir kaip nustatė paskui teismo medicinos ekspertai, kad vis dėlto kažkokia kraujosruva buvo (bet čia primenu, kad kol atvažiavo policija, manęs nebuvo namie jau dvi valandas) ir kad sužalojimai galimai buvo padaryti kietu buku riboto paviršiaus daiktu. Tačiau čia vėl pridėsiu eilutę – teismo medicinos ekspertai neatmeta, kad tokie sužalojimai galėjo būti padaryti sužalojimus patyrusiam asmeniui pačiam atsitrenkus į kažkokį panašų daiktą.“
Laurynas taip pat pakomentavo prokuratūros išvadą, kad jo parodymai vertinti kritiškai, nes yra kitų liudininkų: „Tai toks faktas, kad vienas iš liudininkų yra tas žmogus, kuris nuėjęs į laidas pasakojo, kaip pradėjo dirbti gruodį, bet jau žino, kas buvo lapkritį, ir prieš trejus metus matė, su kokia mašina atvažiavau ir kiek lagaminų atsivežiau.“
L.Suodaitis pasisakė apie V.Siegel drauges, kurios teigė mačiusios ant jos kūno žaizdas: „Galite įsivertinti kritiškai, ką reiškia „mačiau žaizdas“, kurių nebuvo. Ir kaip ten visa gvardija buvo pasiruošusi suvaryti į vienus vartus. Deja, nei planas, nei žaizdos šiek tiek nesigavo, bet linksmybių matau ir šiandien, kad viskas kaip ir užmiršta.“
Primename, kad ketvirtadienį Viktorija Siegel išplatino komentarą, kuriame pateikė savo poziciją dėl prokuratūros nutarimo. Ji neslėpė, kad sprendimas ją nuvylė.
„Taip, ikiteisminis buvo nutrauktas. Protokole aiškiai išdėstyta, kad: „Nutraukti ikiteisminį tyrimą Nr. 01-1-12008-23, pripažįstant, kad Lauryno Suodaičio, g. 1990 m., padaryta veika, t. y. sutuoktinei Viktorijai Siegel-Suodaitei padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas, yra mažareikšmė.“
Tai reiškia, kad jei kada nors gausit per galvą nuo savo vyro ar apskritai vyro, jei tokius galima vadinti vyrais, prokuratūrai tai nebus pagrindas imtis visų veiksmų ginant moteris. Deja, realybė tokia“, – rašė Viktorija Siegel.
Sprendimai nutraukti ikiteisminius tyrimus priimti konstatavus, kad padarytos nusikalstamos veikos buvo mažareikšmės. Prokurorės priimtus nutarimus patvirtino Vilniaus regiono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas.
Ikiteisminiai tyrimai dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo (pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d.) buvo pradėti susipažinus su abiejų konflikte dalyvavusių sutuoktinių pareiškimuose nurodyta informacija. Siekiant išsiaiškinti ir patikslinti pareiškimuose nurodytas aplinkybes, išsamiai ir nešališkai ištirti galimai padarytas nusikalstamas veikas, buvo apklausti pareiškėjai, kiti asmenys, galėję suteikti tyrimui reikšmingos informacijos, gautos specialistų išvados.
Tyrimų metu nustatyta, kad abu sutuoktiniai konflikto metu padarė vienas kitam sužalojimus, vertinamus kaip nežymus sveikatos sutrikdymas, ir sukėlė vienas kitam fizinį skausmą. Surinktų duomenų visuma leidžia daryti išvadą, kad sutuoktinių veiksmai buvo spontaniški kilus konfliktinei situacijai ir nebuvo pasiekę tokio pavojingumo laipsnio, kad, vertinant pagal protingumo, proporcingumo, teisingumo ir kitus bendruosius teisės principus, būtų pagrįstas baudžiamojo pobūdžio priemonių taikymas.
Abu sutuoktiniai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytos nusikalstamos veikos mažareikšmiškumo vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 37 straipsniu.
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės priimti nutarimai nutraukti ikiteisminius tyrimus dėl mažareikšmiškumo gali būti skundžiami Vilniaus apygardos teismui.
Žmonės.lt primena, kad konfliktas Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio namuose įvyko balandžio 4 d. apie 21 val. 49 min. Moteris tvirtino, jog vyras žodinio konflikto metu sudavė kelis smūgius į galvos sritį, pranešė Vilniaus policijos atstovas Tomas Bražėnas.
Vis dėlto V.Siegel iškvietimą gavę pareigūnai L.Suodaičio namuose nerado. Vyras tuo metu buvo išvykęs į ligoninę apžiūrai dėl galimai patirtų sužalojimų.
Netrukus paaiškėjo, kad dėl smurto namuose į policiją kreipėsi ir pats L.Suodaitis, kuris buvo pripažintas nukentėjusiuoju kitame ikiteisminiame tyrime.
L.Suodaitis į Vilniaus policijos komisariato areštinę buvo uždarytas balandžio 4-ąją, kur kitą dieną buvo apklaustas ir tą pačią popietę paleistas.
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai tuomet tenkino prokuroro prašymą ir įtariamajam skyrė kardomąją priemonę – įpareigojimą 2 mėnesius gyventi atskirai (skyriumi) nuo nukentėjusiosios, pranešė prokuratūra.
Išėjęs iš areštinės, Laurynas Suodaitis davė komentarą žiniasklaidai, kuriame akcentavo, jog prieš savo žmoną Viktoriją nėra pakėlęs rankos.
„Noriu padėkoti pareigūnams už labai aktyvų darbą, civilizuotą požiūrį. Advokatas įspėjo, kad viskas jau viešoje erdvėje, noriu pasakyti, kad savo žmonos esu ranka gyvenime nelietęs, nesu leidęs net šiurkštesnio žodžio pasakyti“, – žiniasklaidai teigė Laurynas Suodaitis.
Pati Viktorija instagrame rašė: „Esu sukrėsta, šoke, pažeminta. Daugiau negaliu nieko kol kas parašyti. Kiekvienas žodis dabar – neapsakomai sunkus. Atima visas jėgas. Tenoriu padėkoti medikams už pagalbą ir pareigūnams už greitį.“