Laidos dalyvių paprašyta bandyti atspėti, kurioje iš dviejų pateiktų lėkščių yra pramoninis cheminis maistas, o kurioje augintas ekologiniame ūkyje.
„Paprasti žmonės neatskirs, kurioje lėkštėje yra kokia mėsa“, – reaguos „Eko tatula“ programos vadovas Almontas Gutkauskas.
Tačiau, anot ekologinio ūkio savininkės Audronės Žilėnienės bei Kalvarijų turgaus administracijos direktorės Karolinos Genovaitės-Meilūnienės, natūralią ir sveiką mėsą atskirti galima labai paprastai.
„Natūralios mėsos oda turi lengvai nusilupti, taip pat labai svarbus yra jos kvapas ir spalva“, – teigė K.Genovaitė-Meilūnienė. Ji pabrėžė, kad pirkėjams reikia būti labai atidiems, nes kai kuriuose mėsos gaminiuose mėsos gali būti mažiau nei 1 proc.
Išgirsti faktai neįtikins biochemikų. Jų nuomone, vartotojai ir neturi mokėti atskirti ekologiškomis sąlygomis augintos mėsos nuo pramoninės: „O kodėl vartotojai turėtų tai daryti? Mėsą tikrinti turi specialistai.“
Anot jų, šiuolaikinė maisto pramonės produkcija yra saugi ir nusistatymas prieš pramoniniu būdu pagamintus maisto produktus yra tiesiog nepagrįsta masinė žmonių psichozė dėl sveiko maisto.
Vieno prabangaus viešbučio virtuvės šefas Gediminas studijoje keps mėsą. Vieną gabaliuką – pirktą prekybos centre, kitą – ekologiniame turgelyje. Laidos pabaigoje dalyvių bus dar kartą paprašyta atskirti paruoštą mėsą. Koks bus eksperimento finalas?