Lietuvių tautiniais kostiumais pasipuošęs kolektyvas, puoselėjantis šimtametes tradicijas, sulaukė teisėjų pagyrų ir didžiulių žiūrovų ovacijų. Įdomu tai, kad vaikai ne tik šoka liaudiškus šokius, bet ir itin domisi tuo, kaip gyveno mūsų proproseneliai ar protėviai.
„Su vyžomis vaikščiodavo, nebūdavo batų... Jie turėdavo žvakes ir valgydavo duoną su vandeniu. Būtų įdomu tai patirti. Atsikeli, išeini į kiemą, gražus oras, einu į tvarką pašerti gyvulių, kiaušinių surinkt“, – kalbėjo kolektyvas ir pridūrė, kad jie turėtų laimėti todėl, kad lietuvių liaudies šokius labai mažai kas šoka.
Ansamblio pavadinimas kilo nuo žodžio pinti, o jo nariai su dideliu malonumu dainuoja, šoka ir muzikuoja. Projekto scenoje jaunieji šokėjai šoko „Pupos“ šokį, kuris sužavėjo tiek teisėjus, tiek salėje sėdėjusius žiūrovus.
„Jūs esate šutvė, kuri akivaizdžiai mėgaujasi tuo, ką daro. Jums labai linksma, taip? Tautiniai šokiai – ar tai vis dar yra „cool“? Man atrodo, kad mes vien tik dėl socialinio faktoriaus turėtume turėti tautinių šokių kitame etape“, – teigė projekto teisėjas Justinas Jankevičius.
„Turiu tokį bruožą, kai susirenka daug vaikų vienoje krūvoje, aš vieną greitai įsimyliu. Į tą žmogų žiūrint, man spaudžia širdį, ašaros akyse. Būna toks visiškas gėris“, – kalbėjo Neringa Čereškevičienė ir parodė, kurie du šokėjai pavergė jos širdį.
„Tiesą sakant, vaikystėje augau šeimoje, kur labai daug skambėjo šios muzikos. Pasakysiu jums sąžiningai, vaikai, aš jos nekenčiau, ir dažnai nekenčiu dabar. Bet šiandien pažiūrėjau į jus visai kitomis akimis ir įsimylėjau likusius 17 žmonių“, – pokštavo M.Mikutavičius.
Panevėžio dainų ir šokių ansamblio „Pynimėlis“ pasirodymas jau šį sekmadienį, 19.30 val. per TV3.