Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva atsisveikina su netikėtai išėjusiu Vytautu Šerėnu

Gegužės 10-ąją Lietuvą pasiekė skaudi ir labai netikėta žinia – sustojus širdžiai mirė televizijos laidos „Dviračio žinios“ vedėjas, ekonomikos mokslų daktaras Vytautas Šerėnas. Spalio mėnesį humoristas turėjo minėti 60-ies metų jubiliejų. Pirmadienį Vilniaus laidojimo rūmuose prasidėjo dvi dienas truksiantis atsisveikinimas, čia rinkosi V.Šerėno artimieji ir kolegos.
Atsisveikinimas su Vytautu Šerėnu
Atsisveikinimas su Vytautu Šerėnu / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pagerbti V.Šerėno į Vilniaus laidojimo rūmus, kur pašarvoti V.Šerėno palaikai, nuo 12 val. rinkosi baltomis gėlėmis nešini šeimos nariai, draugai, aktoriai.

Pirmadienio vakarą numatytos ir šv. Mišios Bernardinų bažnyčioje. Atsisveikinimas truks dvi dienas, urna iš Vilniaus laidojimo rūmų bus išnešama antradienį, 12 valandą.

Amžinojo poilsio V.Šerėnas atguls Antakalnio kapinėse. Artimųjų pageidavimu prašoma pagerbti Vytautą keliais kukliais žiedais.

Į atsisveikinimą vienas pirmųjų atvykęs Haroldas Mackevičius nedaugžodžiavo, tačiau žurnalistams patvirtino, kad „Dviračio žinios“ ir toliau gyvuos.

„Ką tik baigėme montuoti laidą, turime tai tęsti. Šiandien dar anksti kalbėti, kas pakeis Vytautą, pirmiausia turime jį palaidoti“, – kalbėjo H.Mackevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Haroldas Mackevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Haroldas Mackevičius

Buvęs Seimo narys, žurnalistas Česlovas Juršėnas pasakojo, kad jis, kartu su V.Šerėnu baigė tą pačią mokyklą Ignalinoje. Č.Juršėnas prisiminė, kaip per vieną jubiliejų Vytautas jį pavadino Mona Liza. Buvęs Seimo pirmininkas prisipažino, kad kadaise V.Šerėno humoro jis nesuprato.

„Prisimenu, kai jis dirbo dar būdamas studentu. Vieną kartą jie koncertavo Seime. Tą kartą man nelabai patiko, nes humoras buvo „žemiau bambos“, bet vėliau jie įsismagino ir pagaudavo mūsų silpnybes, trūkumus, klaidas, būdavo tiesiog smagu žiūrėti“, – prisiminė Č.Juršėnas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Česlovas Juršėnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Česlovas Juršėnas

Jis sutinka, kad su V.Šerėno netektimi, baigėsi tam tikra epocha, tačiau jis tikisi, kad „Dviračio žinos“ ir toliau gyvuos.

„Jo ir kolegų darbas buvo ir yra labai svarbūs Lietuvai. Jeigu politikai nekritikuojami, tai daroma žala demokratijai. Mano kolegos politikai dažnai to nesuprasdavo, bet aš jiems vis aiškindavau“, – kalbėjo Č.Juršėnas.

Atsisveikinti su kolega atėjęs buvęs kultūros ministras Remigijus Vilkaitis pasakojo, kad V.Šerėnas buvo labai rimtas žmogus, būtent tokie žmonės, pasak aktoriaus, ir kuria tikrąjį humorą.

„Mūsų virtuvė ne visada būdavo linksma, nes dirbdavome labai dideliu tempu. Kartais juokdavomės, kad amerikiečiai ir britai už tokias lėšas galbūt per savaitę padarytų vieną humoristinę laidą. Mums kartais tekdavo ir vienu dubliu verstis“, – kalbėjo R.Vilkaitis ir pridūrė, kad sau palinkėtų tokios pačios greitos baigties.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Vilkaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Vilkaitis

Daugiau kaip dvidešimt metų V.Šerėną pažinojęs Edmundas Jakilaitis sako geriausiai prisimenantis legendines Šerėno pirtis: „Jis – tikras kaimietis, gerąja to žodžio prasme.“ Būtent gamta ir sodyba Ignalinos apylinkėse buvo mėgstamiausia V.Šerėno poilsio vieta.

„Vytautas Šerėnas buvo geriausias ir profesionaliausias mano gyvenime sutiktas pirtininkas. Šerėno pirtis trukdavo visą šeštadienį. Ryte eidavai į pirtį, tada eidavome į trobą kepti žuvies, tada vėl į pirtį. O vakare prisėsdavome prie stalo rimčiau. Tai – pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai prisimenu Vytautą“, – sakė E.Jakilaitis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Atsisveikinimas su Vytautu Šerėnu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Atsisveikinimas su Vytautu Šerėnu

Išlydėti humoristo atvykusi Laima Mertinienė kalbėjo trumpai: „Labai gaila, nors taip negalima sakyti, bet jam pasisekė, kad taip lengvai mirė.“

Kartu su humoristu „Dviračio žinių“ laidą kūręs Rimas Šapauskas sunkiai rinko žodžius, tikino, kad netektis buvo labai netikėta: „Jį prisimenu kaip labai kuklų, mandagų, išsilavinusį. Viskas labai per anksti ir netikėta. Ką tik kartu dirbome, o dabar aš jį matau urnoje. Tokios mirtys primena, kad mes čia ne amžinai gyvename.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimas Šapauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimas Šapauskas

Pagerbti V.Šerėno taip pat atvyko Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Audrius Siaurusevičius, Laisvė Radzevičienė, Kristina Savickytė, Giedrius Arbačiauskas, Kęstutis Jakštas, Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė, Edita Mildažytė, Gitanas Nausėda ir kiti.

15min primena, kad V.Šerėnas mirė penktadienio vakarą. Vyras laiką leido sodyboje, ten jam sustojo širdis. Žinią apie V.Šerėno mirtį penktadienio vakarą pranešė jo bendražygis Haroldas Mackevičius.

„Nebėra Vyto. Užuojauta artimiesiems“, – feisbuke liūdną žinią pranešė H.Mackevičius.

Ekonomiką iškeitė į darbą televizijoje

Vytautas Šerėnas gimė Antagavės kaime Ignalinos rajone, baigė Ignalinos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus politechnikumą ir įgijo ryšininko specialybę.

1979 m. dirbo Ignalinos tarpmiestinėje telefonų stotyje. Vėliau tarnavo sovietinės armijos statybos daliniuose suvirintoju Maskvos srityje.

1982 m. įstojo į Vilniaus universitetą ir studijavo Parengiamajame skyriuje, vėliau – Pramonės ekonomikos fakultete, kuriame įgijo darbo ekonomikos specialybę. Būdamas studentas du kartus vadovavo studentų statybų būriams (Jakutijoje 1986 m. ir Vokietijoje 1989 m.).

1988–1993 m. studijavo aspirantūroje, apgynė mokslų daktaro disertaciją (tema „Žmogiškasis kapitalas: formavimasis ir ekonominė reikšmė“).

1993–1995 m. dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausiuoju specialistu.

1993 m. ėmė vesti televizijos laidą „Dviračio žinios“.

1995 m. gavo koncerno „Volkswagen“ stipendiją tęsti ekonomikos mokslus Vokietijoje, tačiau pasirinko darbą televizijoje.

2002 metais dalyvavo prezidento rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas, juose užėmė 4 vietą. „Dviračio šou“ yra sukūręs humoristinių personažų (žymiausias – „Bratkos: Ūsas ir Barzdonas“).

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė „Dviračio žinių“ vedėjas, humoristas Vytautas Šerėnas

TAIP PAT SKAITYKITE: Netikėta Vytauto Šerėno mirtis sukrėtė jo kolegas ir bičiulius: „Jokių ženklų nebuvo“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?