Turbūt jau matėte plačiai nuskambėjusią dokumentiką „The Tinder Swinder“, kurios pagrindiniu veikėju tapo sukčius Simonas Levievas. Apsišaukėlis sumaniomis istorijomis bei puikiai suplanuotomis schemomis iš patiklių moterų visame pasaulyje išviliojo apie 10 mln. JAV dolerių.
Iš Izraelio kilęs 30-metis, kurio tikrasis vardas Shimonas Heyada Hayutas, moterims taip pat teigė, kad yra garsaus deimantų verslo įkūrėjo sūnus. Tad nenuostabu, kodėl šios taip greitai įgaudavo pasitikėjimą ir netrukus jam, prisiėmusios greituosius kreditus, paskolindavo didžiules sumas pinigų.
Smagiausia dalis yra ta, kad Simonas buvo ir pažadukas – ne kartą moterims žadėjo, kad atiduos pinigus, tačiau taip niekada ir nenutikdavo. Pasirodo, tuos pinigus jis naudojo kitoms moterims privilioti, rodydamas prabangų gyvenimo būdą.
Ir nors kaip dauguma mūsų tikėjosi, kad už savo darbelius Simonas atsakys, tačiau dokumentika parodė kitokią realybę – jis kalėjime praleido vos penkis mėnesius ir šiandien džiaugiasi laisve.
Tačiau ne visiems sukčiams sekasi. Štai vieną tokį atvejį turėjome ir Lietuvoje. Jį bene pirmoji prisiminė teisininkė Iveta Jarašiūnaitė, kuri istorijos detalėmis pasidalijo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje. Moteris prisiminė buvusiu „Žalgirio“ krepšininku Roku Jokubaičiu apsimetusį asmenį, kuriuo merginos patikėjo dėl jo turimos „Žalgirio“ atributikos. O netrukus jam paskolino ir dideles sumas pinigų.
„Netflix“ išleistas „Tinder swindler“ filmas sukėlė didžiulį susidomėjimą tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, bet ar žinojote, kad tokia pati istorija yra nutikusi ir Lietuvoje?
Trumpai jums papasakosiu.
Mergina „Tinder“ programėlėje susipažįsta su vaikinu. Vaikinas prisistato esąs „Žalgirio“ krepšininkas Rokas Jokubaitis.
Jie susitaria susitikti. Vaikinas į pasimatymą ateina apsirengęs „Žalgirio“ komandos apranga, ant kurios parašyta „Jokubaitis“, taip pat vaikinas atvažiavo su Volkswagen „Arteon“ automobiliu, kuris buvo pažymėtas „Žalgirio“ klubo atributika.
Pirmas kabliukas užmestas, mergina pamanė bendraujanti su sėkmingu krepšininku, bet kaip jis veikė toliau?
Visur ir visada vaikščiodavo apsirengęs „Žalgirio“ aprangomis, jos visos buvo pažymėtos „Jokubaičio“ pavarde;
Jiems būnant viešoje vietoje prie jų prieidavo kiti asmenys ir kreipdavosi į vaikiną „Roko Jokubaičio“ vardu;
Kasdien meluodavo, kad vyksta į krepšinio treniruotes ir siųsdavo video medžiagą iš treniruočių;
Siųsdavo filmuotus video iš viešbučių, kur neva yra apsistojęs kartu su „Žalgirio“ krepšininkais;
Turėjo sporto klubo abonementą Roko Jokubaičio vardu, pirkdavo daiktus, kaip pvz. kompiuterį, matant merginai, įrašęs Roko Jokubaičio vardą.
Kas buvo toliau?
Vaikinas įtikino merginą, kad neva pildant mokesčių deklaraciją įsivėlė klaida ir VMI užblokavo jo banko sąskaitą, todėl paprašė merginos laikinai paskolinti jam 10 tūkst. Eurų.
Ir, žinoma, jų negrąžino.
Merginai susisiekus su policija ir šiai pradėjus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad minėtas vaikinas tokia taktika apgavo daugiau nei 30 merginų!
Vienos merginos vardu išsinuomojo automobilį, kol ši mokėjo jo sąskaitą, antros merginos vardu pirko daiktus trečiai merginai, o trečios merginos pinigais žavėjo ketvirtą ir taip pasaka ėjo be galo.
Tiksliau su galu – vaikinas buvo sulaikytas ir 2020 m. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Tiesa, bylos baigtis neaiški ir žinant koks didelis nukentėjusiųjų skaičius tikėtina, kad byla dar nėra baigta“, – socialinio tinklo paskyroje liūdnai pagarsėjusia istorija pasidalijo teisininkė.
Norėjo įspėti ir kitas merginas
15min primena, kad socialinio tinklo „Facebook“ grupėje buvo paviešinta vienos merginos istorija, kurioje figūruoja krepšininko Roko Jokubaičio vardas. Tiesa, istorija buvo ne apie žymųjį buvusį žalgirietį, tačiau apie apsišaukėlį, kuris juo apsimetinėja.
„Būkite atsargios. Ši istorija nutiko mano draugei ir ji prašė ja pasidalinti šioje grupėje tam, kad visos ir kiekviena iš jūsų būtumėt atsargios ir budrios, sulaukusios „Tinder“ žinutės iš V. B., kuris socialiniuose tinkluose apsimeta žalgiriečiu Roku Jokubaičiu. Ir čia rimtai.
Istorija tokia. Mano draugė „Tinder“ programėlėje susikontaktavo su vaikinu, prisistačiusiu Roko Jokubaičio vardu, bet mano draugei tai nieko nesakė, nes ji visiškai nesidomi krepšiniu. Žinoma, po tokio prisistatymo ji „Google“ rado Roką Jokubaitį – padarė namų darbus.
Draugė – budri, žinojo, kad viskas, ką tas vaikinas sako, gali būti melas. Bet, klasika, jis pasiūlė jai susitikti, kad galėtų įrodyti, kad jis iš tiesų yra Rokas Jokubaitis ir jie galėtų toliau ramiai bendrauti.
Jis atvažiavo iki jos su „Žalgirio“ emblemomis pažymėtu naujausiu „Arteonu“, buvo su „Žalgirio“ apranga (visur rėmėjų ženklinimas, Roko Jokubaičio pavardė, numeris, žodžiu, viskas). Ir, panos, patikėkit, na, žiauriai panašus į Jokubaitis. Ir nuo čia viskas prasidėjo“, – istoriją pradeda mergina.
Pasirodo, apsišaukėlis taip gerai apsimetinėjo žinomu krepšininku, kad merginai siuntė nuotraukas iš „treniruočių“ Kaune, rodydavo vaizdo įrašus, kaip su savo automobiliu važiuoja iš paskos „Žalgirio“ autobuso. Vėliau vaikinas krepšininko vardu net įsigijo kompiuterį.
„Vaikinas kiekvieną dieną važinėdavo pas mano draugę į Vilnių (ryte važiuoja į „treniruotę“ Kaune, tada grįžta į Vilnių pas mano draugę, o vakare – vėl į treniruotę). Jis pastoviai jai siųsdavo vaizdo įrašus iš „Žalgirio“ arenos, siųsdavo vaizdo įrašus, kaip jis lydi komandą į lėktuvą (literaliai sekdavo „Žalgirio“ autobusą savo mašina).
Jis kiekvienu kartu susitikus būdavo su skirtingais „Žalgirio“ treningais, džemperiais, striukėmis – viskas pažymėta rėmėjų ženklais, Roku Jokubaičiu ir jo numeriu. Jis mašiną, lagaminus, sportinius krepšius buvo pasižymėjęs visais šiais ženklais.
Visame tame jis visada liepdavo jai žiūrėti varžybas ir po jų skambindavo jai, norėdamas jas aptarti: „Ar matei, kaip aš...?“, „O tą pastebėjai?“. Ir dalindavosi visokiomis paslaptimis, ką komanda kalba viduje. Ai, ir dar siųsdavo vaizdo įrašus iš „Radisson“ viešbučio, kur neva visa „Žalgirio“ komanda apsistodavo prieš varžybas.
Kai jie išeina pasivaikščioti, prie jų būtinai prieina kažkokie žmonės (kaip jis įvardijo – draugai) ir jį užkalbina: „Labas, Rokai, kaip laikaisi?“ Jie kartu pirko kompiuterį, kurį jis įsigijo Roko Jokubaičio vardu. Kartu su mano drauge jie ėjo sportuoti į sporto salę – į jį ten vėl kreipėsi Roko Jokubaičio vardu. Žodžiu, vaikinas tiek kiekvieną detalę buvo apgalvojęs, kad net neišneša galva“, – stebėjosi teksto autorė.
Galiausiai merginai įtarus, kad vaikinas ją apgaudinėja, ji jo mobiliajame telefone rado jo tikrąjį vardą ir pavardę. Tikėdamasi, kad bent dabar iš jo sulauks kokio nors paaiškinimo, apsišaukėlis vis tiek tvirtino esąs Rokas Jokubaitis.
„Liūdniausia dalis yra ta, kad taip jiems bendraujant du mėnesius, jis suraizgė dar vieną istoriją. Neva jis ir jo agentas pildant VMI deklaraciją privėlė kažkokių klaidų, dėl kurių buvo užblokuota jo bankinė kortelė. Tai reiškia, kad jis jos prašydavo pinigų (aišku, kad grynaisiais, nes kortelė gi „užblokuota“). Sakydamas, kad jis juk yra Rokas Jokubaitis – negi galėtų apgauti?
Šiandien jis jai yra skolingas beveik 10 tūkst. eurų. Kulminacija. Vakar jis paliko savo telefoną mano draugės bute. O jūs žinote, ką veikia merginos, paliktos vienos su savo vaikinų telefonais... Tai va. Tame telefone ji rado tiesą, trumpai tariant, ji pamatė, kas yra tas vaikinas iš tiesų (susirašinėjimai, nuotraukos, ID nuotraukos ir panašiai).
Aišku, ji išlaikė šaltą protą, nors jau suvokė, kad ją švelniai tariant apgavo, tačiau bandė klausti, aiškintis, davė progą pasakyti tiesą. Sakė: „Pasakyk, kas esi, aš niekam nieko nesakysiu“. Tačiau jis jai pasakė: „Aš esu Rokas Jokubaitis, jei tu nueisi į keturis psichoterapijos seansus, galėsi grįžti pas mane“. Ir viskas. Tai įvyko vakar. Šiandien mano draugė rašo pranešimą ir tikiuosi, kad viskas pasibaigs geruoju ir tokie šlykštynės kaip jis – gaus ko nusipelnę.
Merginos, jeigu esate nukentėjusios nuo šio asmens, parašykite man, aš jus nukreipsiu į savo draugę, kurios istoriją aprašiau. Turėkite omenyje šią istoriją, papasakokite draugei. Neapsigaukite ir būkite budrios. Saugomės ir saugome viena kitą“, – buvo rašoma vienoje „Facebook“ grupėje.
R.Jokubaitis: „Ši istorija tikrai pamokanti“
Dėl nemalonios situacijos 15min susisiekė ir su Kauno „Žalgirio“ atstovu spaudai Almantu Kiveriu, kuris patikino, kad šis nutikimas nemalonus ir pačiam krepšininkui.
„Apie šią istoriją sužinojome iš soc. tinklų. Iš viešojoje erdvėje matomos informacijos ir vienas kitą papildančių pasakojimų, panašu, kad ši istorija yra tikra. Tiek klubui, tiek Rokui, žinoma, yra nemalonu, kad yra naudojamasi „Žalgirio“ ar jo vardu“, – komentavo A.Kiveris.
Pats krepšininkas šią istoriją apibūdina kaip unikalią ir sako, kad tokiam įvykiui išėjus į viešumą, žmonės bus apsaugoti nuo vagysčių bei aferų.
„Istorija yra tikrai unikali. Nemanau, kad kas nors yra girdėjęs tokią panašią istoriją ir, kad tokiu būdu būtų išviliojami pinigai. Aš kol kas nelabai suprantu, kas vyksta, bet žiūriu negatyviai į tokius dalykus, nes man nežinant yra naudojamas mano vardas ir pavardė ir yra apgaudinėjami žmones, tačiau yra ir geroji pusė, nes ši istorija yra tikrai pamokanti, ir kai viskas išėjo į viešumą, bus apsaugoti žmonės nuo dar didesnių vagysčių ir aferų“, – tuo metu komentavo R.Jokubaitis.
Galiausiai Lietuvos policija pranešė, kad šis asmuo buvo sulaikytas.
„Vakar į Vilniaus apskr. policiją kreipėsi mergina, kuri nukentėjo nuo žinomu Kauno „Žalgirio“ krepšininku R.Jokubaičiu apsimetusio jaunuolio.
Nedelsiant pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Šį rytą sulaikytas 23 m. įtariamasis, jo namuose atlikta krata, rasta daug tyrimui svarbių įkalčių“, – savo feisbuko paskyroje tąkart rašė Lietuvos policija.