Lietuvos renginių organizatoriai jungiasi į asociaciją – sieks išsaugoti tūkstančius darbo vietų

Antradienio popietę Lietuvos renginių organizatoriai, renginių techninio aptarnavimo įmonės, atlikėjų ir grupių vadybininkai, arenos ir koncertų salės, bilietų platintojai bei kitos renginių organizavimo srityje veikiančios įmonės pirmą kartą sušaukė bendrą pasitarimą. Specialiai surengtoje vaizdo konferencijoje susibūrė daugiau nei penkiasdešimt įmonių vadovų, kurie nusprendė jungtis prie Lietuvos verslo bendruomenės ir kreiptis į Vyriausybę dėl susiklosčiusios situacijos, kuri stipriai paveikė dar neseniai visuomenę džiuginusį renginių sektorių.
Gediminas Jaunius
Gediminas Jaunius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Uždraudus masinius renginius ir visų miestų arenų bei koncertų salių veiklas bei lankytojų aptarnavimą, šios įstaigos neteko galimybės vykdyti savo veiklos ir gauti iš jos pajamas. Dėl šių draudimų ne tik patiriame didžiulius nuostolius, bet ir kyla grėsmė mūsų veiklos tęstinumui. Net ir pasibaigus karantino režimui ir ekstremalios situacijos priemonių galiojimui, labai tikėtina, jog arenų bei koncertų salių veikla bus labai minimali, kadangi dėl galimos naujo viruso ar to paties viruso pasikartojimo grėsmės, žmonėms kurį laiką bus nedrąsu pirkti bilietus ir lankytis masiniuose renginiuose, o renginių organizatoriams − juos organizuoti“, − apie grėsmę renginių sektoriui kalba „Siemens“ arenos vadovas Andrius Žiauberis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Andrius Žiauberis
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Andrius Žiauberis

Iki šiol neturėję savo vieningos organizacijos, koronaviruso krizės akistatoje, renginių organizatoriai vakar vykusio pasitarimo metu nusprendė įsteigti asociaciją, į kurią jau pirmąją dieną išreiškė norą prisijungti daugiau nei penkiasdešimt įmonių iš visos Lietuvos, rašoma pranešime spaudai.

Pasitarimo metu valdybos nariais išrinkti: „Eventum Group“ vadovas Tomas Balčiūnas, DOMINO teatro vadovė Diana Bukantaitė − Kutkevičienė, koncertinės organizacijos „Tigris“ vadovas Artūras Butkevičius, „Rootslive“ vadovas Simonas Čepėnas, „Olive“ vadovė Agnė Grigaliūnienė, „Garso Fabrikas“ vadovas Mindaugas Krasauskas, „Correctus“ įkūrėja Katerina Lapienė, „Propeler“ vadovas Audrius Mackevičius, „Videoprojektai LT“ vadovas Vaidotas Motuzas, „Lietuvis“ vadovas Marijus Olekas, „Midsummer Vilnius“ festivalio organizatorių „Forse Event“ vadovas Valdas Petreikis, „KOK“ vadovas Donatas Simonaitis, „Žalgirio“ organizaciją reprezentuojantis renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas „Siemens arena“ bei „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis bei kūrybos namų ELITAZ vadovas Gediminas Jaunius, kuris buvo išrinktas renginių organizatorių asociacijos valdybos pirmininku.

Asmeninio albumo nuotr./Gediminas Jaunius
Asmeninio albumo nuotr./Gediminas Jaunius

„Šiuo metu renginių organizavimo verslo bendruomenė išgyvena sunkiausią momentą per pastaruosius 20 metų. Tikėtina, kad šios krizės laikotarpiu gali bankrutuoti ne viena renginių paslaugas teikianti įmonė. Nusprendėme sukurti asociaciją, turėdami tikslą produktyviau bendrauti su valdžios institucijomis, kad būtų ginamos tokių įmonių teisės, o šios industrijos dalyviai galėtų jaustis pilnaverčiais Lietuvos ekonomikos nariais, kaip sakė Lietuvos Banko valdybos pirmininkas − kartu sudėjus, šis sektorius sukuria 2% BVP“, − apie asociacijos įsteigimą sako vienas iš šios idėjos iniciatorių, kūrybos namų ELITAZ prodiuseris Gediminas Jaunius.

Renginių organizavimo ūkio šakos įmonės vienija tūkstančius darbuotojų – renginių organizavimo verslui paslaugas priskiriamos ne tik tiesiogiai organizavimo paslaugos teikiančios įmonės, bet ir techninio aptarnavimo įmonės, vienijančios tūkstančius darbuotojų – įgarsinimo, apšvietimo, vaizdo, scenų technikos, taip pat grupių ir atlikėjų vadyba užsiimančios įmonės, scenografijos, dekoravimo paslaugas teikiančios įmonės, paviljonų ir baldų renginiams nuomos bendrovės, maitinimą renginiams teikiančios įmonės, bilietų platintojai, arenos, kultūros centrai, teatrai, muzikos festivalių, koncertų, sportinių renginių organizatoriai, ne pelno siekiančių renginių organizatoriai ir panašios su šia sritimi susijusios įmonės. Šių įmonių atstovai, vakar pradėjo oficialų asociacijos steigimo procesą ir priėmė sprendimą kreiptis į Vyriausybę su konkrečiais siūlymais, kaip galima būtų padėti vienam labiausiai nukentėjusių sektorių darbuotojams ir prašymu dėti visas pastangas, bandant išsaugoti svarbiausia – tūkstančius šio sektoriaus darbo vietų.

Asmeninio albumo nuotr./Renginių organizatorių susirinkimas
Asmeninio albumo nuotr./Renginių organizatorių susirinkimas

„Asociacijos viduje nusprendėme oficialiai kreiptis į Vyriausybę, prašydami mūsų sektoriui suteikti šiuo metu būtiną pagalbą. Renginių sektorius atsidūrė absoliučioje aklavietėje, kuomet mūsų veikla visiškai uždrausta, o artimiausiu metu pajamų nenusimato. Mūsų prioritetas yra išsaugoti šiame sektoriuje dirbančiųjų darbo vietas, todėl prašome valstybės pagalbos – tik kartu galime įveikti šį sudėtingą laikotarpį“, − pagrindinę susirinkimo metu svarstytą problemą įvardina vienas iš asociacijos steigimo iniciatorių, renginių organizavimo įmonės „Lietuvis“ direktorius Marijus Olekas.

Dėl ant plauko pakibusių tūkstančių darbo vietų ir būtinų dėl to imtis veiksmų, naujai susibūrusi asociacija jau pradėjo derybas dėl bendradarbiavimo su gretimų kūrybinių industrijų asociacijomis, pasitarime dalyvavusiomis svečių teisėmis. Renginių organizatorių bendruomenę vienijanti asociacija informuoja, kad yra atvira ir kviečia prie jos prisijungti naujus narius, atstovaujančius renginių organizavimo ir aptarnavimo sritis, kreipiantis el. paštu info@roa.lt arba tiesiogiai į valdybos pirmininką ar bet kurį renginių organizatorių asociacijos valdybos narį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų