Savo patirtimi ir patarimais, kaip tinkamai ugdyti vaikų finansinį raštingumą, jau šį šeštadienį ji pasidalino ir su laidos „Sėkmės istorijos“ žiūrovais.
Sakoma, kad finansinio raštingumo reikia pradėti mokytis dar vaikystėje. Priešingu atveju, į savarankišką gyvenimą žengiančiam žmogui gali kilti tam tikrų sunkumų. Dalis tėvų tą puikiai supranta, todėl stengiasi ugdyti savo atžalas taip, kad jie būtų visiškai pasiruošę bet kokioms situacijoms.
M.Andriulienė – puikus pavyzdys. „Mūsų vaikai turi savo sąskaitas, investuoja, su jais daug kalbame apie akcijų biržas ir panašius dalykus“, – laidos metu pasakojo žinoma moteris.
Pirmąsias finansinio raštingumo pamokas ji stengiasi perteikti net savo mažajai trejų metukų dukrelei Anai. M.Andriulienė kartu su ja apsipirkinėja, leidžia jai surinkti prekes, demonstruoja, kaip galima atsiskaityti grynaisiais pinigais ar banko kortele. Taip pat Ana namuose turi žaislinį kasos aparatą, todėl žaisdama po truputį pradeda suvokti, kam reikalingi pinigai, ir kokia yra jų nauda.
„Sėkmės istorijų“ žiūrovams M.Andriulienė prisipažino, kad jos šeimoje vaikams suteikiama viskas, tačiau jiems keliamų reikalavimų sąrašas taip pat nėra mažas.
„Vaikams nuperkame viską, ko jiems reikia, todėl iš pradžių labai bijojome, kad jie neturės tokio alkio ir noro dirbti bei užsidirbti, kurį kadaise mes turėjome. Juk mes atėjome ne iš tokių turtingų šeimų. Visgi nutiko įdomus dalykas: matydami mūsų gyvenimo būdą, vaikai pradėjo suprasti, kad norėdami patys taip gyventi, turės tam užsidirbti. Jiems baisu, kad išėjus iš namų, gyvenimo kokybė gali pasikeisti. Dėl to jiems atsirado motyvacija veikti patiems. Gal čia ir yra pasekmė to, kad su vaikais labai daug apie tai kalbame?“ – laidos metu svarstė M.Andriulienė.
Televizijos žiūrovams žinoma moteris papasakojo, kaip jai sekasi suderinti visas savo veiklas ir šeimą, o taip pat atskleis, kokias vaikų auklėjimo pamokas geriausiai įsisavino, ir kokių klaidų daugiau nekartotų.
Laidos metu žiūrovams daug vertingų patarimų pateikė ir vieno šalies banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę Rūta Ežerskienė. Ji papasakojo, kaip finansai susiję su fizine ir emocine sveikata, atskleidė, kokiais metodais geriausia finansinio raštingumo mokyti skirtingo amžiaus vaikus bei paaiškino, kodėl kartais daryti tam tikrų klaidų, nors ir skausmingų, gali būti naudinga.
Itin daug darbo turėjo ir laidos vedėjas Audrius Bružas. Jis lankėsi vaikų darželyje ir su mažaisiais bandė išsiaiškinti, ką jie žino apie pinigus, mokėjimo korteles, banką ar ekonomiką. Nuoširdžios ir dažnai netikėtos vaikučių mintys tikrai privers nusišypsoti ne vieną.
Ar žinote, ką reikia dirbti, kad gautumėte didžiausią atlyginimą? O kaip manote, ar galima nusipirkti pinigų? Ką darytumėte, jei finansai jūsų nė kiek neribotų? Vaikai atsakymus į šiuos klausimus žino kuo puikiausiai, tad, jei norite juos išgirsti, šeštadienio ryte įsijunkite TV3 televiziją.
Laida „Sėkmės istorijos“ – šeštadieniais, 9.30 val. per TV3.