Jame kartu su neregiais dalyvaus ir aiškiai pasaulį matantys žmonės, turėsiantys patirti, koks yra gyvenimas nematant saulės šviesos.
„Pietūs tamsoje – jau įprastas dalykas, todėl šįkart kviečiame panerti į grožio ir tamsos pasaulį, – renginį pristatė būsimas „Tamsoje“ vedėjas Giedrius Masalskis. – Ar galite įsivaizduoti, kad yra žmonių, nemačiusių, kaip atrodo gėlės? Tačiau nereginčiųjų jutimai tokie jautrūs, kad jie gali tiksliai pasakoti, kaip atrodo rožės žiedlapiai“.
Renginys vyko žinomam stilistui priklausiančiame butike „Flower Couture by Mantas Petruskevicius store“. Jame viešai pristatyti realybės šou-eksperimento „Tamsoje“ vedėjai – Giedrius Masalskis ir pirmą kartą televizijos istorijoje prie laidos vedėjos vairo stosianti neregė Irma Jokštytė.
Patyrimą visiškoje tamsoje komponuoti gėles išbandė dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, modelis ir vlogerė Simona Burbaitė, radijo ir televizijos laidų vedėja Livija Gradauskienė, „Bus visko“ vedėjos Gintarė Gurevičiūtė ir Simona Albavičiūtė, ryto laidos „Rytas su LNK“ vedėja Gabrielė Tetenskaitė.
Moterims buvo išdalinti specialūs akiniai, būtent tokie, kuriuos kasdien dešimt savaičių nešios eksperimento „Tamsoje“ dalyviai. Per specialius akinius neprasiskverbia joks šviesos ruožas.
Tamsoje puokščių kompozicijas kūrusios moterys neslėpė, kad patyrimas buvo bauginantis.
„Baisu be dėl to, kad negali padaryti puokštės nematydama. Visos gėlės gražios, ir bet kokia puokštė bus žavi. Baisiausia, kai žinai, kad gyvenimas atima galimybę tą puokštę pamatyti, – sako Livija Gradauskienė. – Turim būti dėkingi už gyvenimo dovaną – šviesą akyse. Dovaną, kurią turime už dyką. Nepaisant to, sugebame burbėti dėl smulkmenų“.
Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė po šio eksperimento negalėjo atsigauti: „Mes nematėme vos penkias minutes, vos penkias minutes negalėjome savęs kontroliuoti, o žmonės realybės šou nematys dešimt savaičių. Negalėčiau dalyvautai tokiame eksperimente, nes nekenčiu jausmo, kai negali savęs kontroliuoti“.
Gintarė Gurevičiūtė puokščių komponavimą tamsoje vertino kaip labai įdomų patyrimą: „Tamsoje atsiskleidžia charakteriai, asmenybės. Manau, kad šiame eksperimente po poros savaičių prasidės tikrieji išgyvenimai“.
Puokštes žinomos moterims komponuoti padėjęs Mantas Petruškevičius sako visiškai nenustebęs dėl pamatytų rezultatų. „Jūs tik pažiūrėkit, kiekviena moteris, net nematydama, padarė puokštę pagal savo energetiką, pagal savo asmenybę, nes gėles rinkosi pagal faktūrą, kvapą. Gintarės Gurevičiūtės sukomponuota puokštė – vėjavaikiška, Livijos Gradauskienės – fatališka, kaip ir ji pati, o Simonos Burbaitės – kukli ir konceptuali“.
Ar pats Mantas sutiktų dalyvauti eksperimente ir ištisas savaites nematyti šviesos? „Man patinka tamsa, namie, salone – visur tvyro prieblanda. Todėl iššūkis pabūti tokiame eksperimente turi daug žavumo“, – sako M. Petruškevičius.
Sekmadienį prasidėsiantis LNK realybės šou-eksperimentas „Tamsoje“, kuriame dalyvaus neregiai ir aiškiai pasaulį matantys, truks 10 savaičių. Neregiai taps ištikimais palydovais ir svarbiausiais patarėjais tiems, kuriems tamsa nėra įprastas kasdienybės palydovas. Taip mūsų visuomenėje neįgaliu laikytas žmogus staiga taps visa galva pranašesnis už „įgaliuosius“, o pastarieji pasijus priklausomi nuo vedlių, kurie tamsoje jaučiasi tarsi žuvys vandenyje.
Unikalaus realybės šou kūrėjai tvirtina, kad tai bus didžiausias žmogaus išbandymas, kuris įeis į televizijos istoriją. Realybės eksperimento dalyviai ne tik pirmą kartą gyvenime bandys išgyventi sau neįprastomis ir ekstremaliomis sąlygomis, bet ir kiekvieną savaitę atliks specialias užduotis, kurios nulems jų išlikimą projekte.