15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

M.Tyla tebejaučia nuoskaudą dėl M.A.M.A skandalo: „Atsiprašymo iš Vyriausybės atstovų nesulaukėme“

Vienas žinomiausių Lietuvos muzikos prodiuserių Martynas Tyla šioje industrijoje sukasi jau kone tris dešimtmečius. Su jo pagalba į populiarumo aukštumas iškilo ne vienas šalies atlikėjas, o į kasmet rengiamus apdovanojimus „M.A.M.A.“ susirenka pilna arena žiūrovų bei dar tiek pat stebi renginį per televizoriaus ekraną.
Martynas Tyla
Martynas Tyla / Tomo Petrovskio/tomasfoto.lt ir Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Tačiau kalbėdamas apie savo darbo užkulisius vyras prisipažįsta stebuklingos burtų lazdelės neturintis ir bet ko padaryti žvaigžde negalintis, mat net ir ryškiausioms Lietuvos muzikos asmenybėms dar yra kur stiebtis bei tobulėti.

Asociacijos „M.A.M.A.“ pirmininką ir vieną garsiausių šalies prodiuserių Martyną Tylą – žino daugelis, o jo tris dešimtmečius trunkanti karjera neatsiejamai vyrą surišo su Lietuvos muzikos industrija, jos pokyčiais bei augimu, rašoma „Lietuvos ryto“ televizijos pranešime spaudai.

„Tų projektų buvo, yra ir bus visą laiką, bet su viskuo, kas liečia lietuvišką muziką, vienaip ar kitaip aš irgi esu susijęs. Man pačiam muzika visuomet buvo įdomi, ja domėjausi, ypatingai kuomet gauti plokštelę buvo itin sudėtingas dalykas. O su menininkais pradėjau bendrauti Nepriklausomybės atkūrimo pradžioje. Daug renginių, pirmieji užsienio atlikėjai buvo į Lietuvą atvežti. Viskas taip užsisuko, kad įsitraukiau taip stipriai ir šiandien esu ten, kur esu“, – laidoje „Gyvenimas versle“ pasakojo žinomas vyras.

Tomo Petrovskio/tomasfoto.lt nuotr./Martynas Tyla
Tomo Petrovskio/tomasfoto.lt nuotr./Martynas Tyla

Martynas nuėjo ilgą profesinį kelią ir netgi formavo šalies muzikos vadybos praktiką, mat kuomet pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos bei užsienio atlikėjais, nebuvo ne tik mobiliųjų telefonų, bet ir sutarčių šablonų. Visgi, nors žinomas prodiuseris prisidėjo prie daugelio dainininkų iškilimo ir populiarumo, vyras tikina stebuklų nepildantis, o tobulėti muzikos rinkoje dar tikrai yra kur.

„Gal daug kam atrodo, jog esu auksinis berniukas, kuris gali paimti atlikėją ir padaryti jį žvaigžde, tačiau taip nėra, burtų lazdelės neturiu. Didžiausias pagyrimas apie lietuvišką muziką yra tuomet, kai atvažiuoja kolegos iš Suomijos, Švedijos, „Universal Music“, „Sony Music“ atstovai ir pasako, kad tai, ką padarėm Lietuvoje, kaip čia vystosi muzikinė rinka, tai gali pavydėti kitos rinkos. Vienintelis mūsų minusas yra dar nepramuštas kelias į pasaulį, bet manau, tai tik laiko klausimas“, – teigė Martynas.

2012-aisiais metais pirmą kartą surengti Lietuvos muzikos apdovanojimai „M.A.M.A.“ kasmet pritraukia tūkstančius žiūrovų tiek į renginio vietą, tiek prie televizoriaus ekranų. Martynas pasakoja, kad tai tikrai nėra vieno mėnesio, ar vieno žmogaus darbas, nesvarbu, jog patirtis, organizuojant tokio mąsto renginį, įgyta didžiulė.

„Realiai, apdovanojimų biudžetas siekia pusę milijono, bet tai nėra vien tik renginys tą dieną. Į darbus įeina nominantų atrinkimas, paskelbimas, auditavimas. Iki sekančių „M.A.M.A.“ apdovanojimų dar yra nemažai laiko, tačiau jau šiandien planuojam kaip atrodys salė, kokie bus stalai, ką keisim, ką darysim“, – laidoje „Gyvenimas versle“ tvirtino Martynas.

Tomo Petrovskio/tomasfoto.lt nuotr./Martynas Tyla
Tomo Petrovskio/tomasfoto.lt nuotr./Martynas Tyla

Visgi, kaip ir kiekviename darbe, išbandymų netrūksta ir muzikos industrijoje. Prodiuseris pripažįsta, jog būna visko: ir nepasirodžiusių atlikėjų, ir pradingusių vedėjų, bet vienas sudėtingesnių išbandymų tapo COVID-19 pandemija ir įvestas karantinas, kurio metu vykęs renginys sukėlė aršias, tačiau nepagrįstas diskusijas.

„Kuriozų būna visokių ir įvairių, bet didžiausias iššūkis buvo COVID-19 laikotarpis, kuomet papuolėm į patį pirmąjį apribojimą. Ačiū Dievui, kad tai buvo televizinis renginys ir niekas to negali paneigti, net teismas pripažino, kad renginys buvo organizuotas teisingai, laikantis visų reikalavimų ir net gi perteklinių reikalavimų. Deja, bet iš labiausiai mus kritikavusių vyriausybės atstovų atsiprašymo nesulaukėm ir tai galbūt didžiausia likusi nuoskauda po šiai dienai“, – atviravo prodiuseris.

„Gyvenimas versle“ – sekmadienį, 10:30 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais