Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Martyno Starkaus sodyboje – netikėti radiniai: „Suspindo aplinkinių akys“

Iššūkį sau metęs ir seną sodybą renovuoti nusprendęs keliautojas bei žinomas TV veidas Martynas Starkus ir toliau bando perprasti statybų reikalus. Tačiau, kaip sako pats, statybos ne visuomet yra tada, kai kas nors ką nors stato – kartais, kad atsirastų statybos, pirmiausia reikalingos griovybos.
Radiniai, Martynas Starkus
Radiniai, Martynas Starkus / Stopkadras

Būtent tuo Martynas su pagalba užsiima antrojoje naujos TV3 laidos „Starkus stato“ serijoje. O begriaunant jo laukia ir malonūs bei netikėti radiniai.

„Tenka daug griauti, nes tau atrodo, kad viskas yra ne taip. Gal ir būtų taip, jei dar veiktų, sveikai atrodytų, bet dabar jau ne taip. Nes sena. Nebelaiko. Netinka. Kai ką jau pati lemtis ir laikas sugriauna – jie gana gerai sąveikauja. O kai kam reikia pagelbėti išeiti. Pastūmėti. Nes kitaip nieko nebus. Pats tas senas stogas ar sutriušusi siena nepasikeis, o laukti, kol subyrės, negaliu – nėra tiek kantrybės. Reikia veikti“, – šitaip apie griovimo darbus „Starkus stato“ dienoraščiuose rašo Martynas.

Vis dėlto atsisveikinti Martynas ketina ne su viskuo. Pavyzdžiui rūsį, kurį laidoje vadina svarbia, senoviška ir praktiška erdve, jis ketina pasilikti. O dėl kito sodyboje esančio objekto pripažįsta net patekęs į nesutarimus su mylima žmona Kotryna.

Stopkadras/„Starkus stato“
Stopkadras/„Starkus stato“

„Mes nesimušėme ir indai dėl to neskraidžiojo, bet taip, aš į reikalus žiūri paprasčiau – ten kažkokios spalvotos žolės…“ – apie žmonai itin patikusį gėlių darželį su šypsena sako Martynas, o šeimai padėti rasti bendrą sutarimą atskuba kitas žinomas televizinis veidas.

Taip pat pirmąkart vienoje vietoje susitinka Martyno namo architektas ir darbų vadovas: „Tai – dvi labai svarbios jėgos, kurios ne visuomet sutaria, bet viena be kitos negali. Statybose, kiek aš apie jas suprantu, taip yra. Nuspręsime keletą labai svarbių dalykų – griauname kai kurias sienas ar ne, ilginame namą, ar ne, ką darome su rūsiu, kiek giliname grindis, kokius darome pamatus? Klausimų yra daug, o kai kurie iš jų ir man pačiam yra visiškai neaiškūs.“

Be abejonės, statant namą, pasitaiko visko – kartais krenti į giliausią duobę, ir atrodo, kad niekas nevyksta, o kartais kupinas entuziazmo puoli į darbus. Tačiau nors atrodytų, kad užduotis aiški, kaime visuomet nutinka kažkas netikėto. Be staigmenų neapsieita ir šįkart: „Prakiuro žarna, dingo elektra. Nieko nebegalime daryti, nes atsirado rūpesčiai. Kažkur kažkas nutiko, o kas tiksliai – niekas nežino.“

Ir visgi netikėti radiniai atperka visas nelaimes bei pradžiugina ne tik statybininkus, bet ir Martyną. „Vienoje vietoje, tarp pjuvenų ir dulkių, atsirado sena piniginė. Suspindo aplinkinių akys, išsiplėtė žmonių šnervės… Pūpsančią, sudžiūvusią odą atsargiai pravėręs, radau pluoštą reichsmarkių, antrojo karo patrūnijusių pinigų, ir suplyšusią maisto kortelę. Vertė tam ne kosminė, būsena popieriaus jau seniai ne algoms mokėti, tad atidaviau vietiniam muziejininkui. Kartu su dar netoliese rastomis keliomis parūdijusiomis kulipkomis – visokių kovų čia būta, vis dar atsiranda palikimas“, – sako laidoje jis.

Stopkadras/„Starkus stato“
Stopkadras/„Starkus stato“

Taip pat M.Starkus turi ir svarbų susitikimą banke, kurio metu specialistas jam atsako į svarbiausius klausimus: ar gera mintis pirmiausia įsigyti nekilnojamą turtą, o tik po to ateiti dėl to pasikonsultuoti į banką? Ar renovacija – tinkamas sprendimas senam namui? Nuo ko apskritai pradėti, kad būtų aiškus reikalingas biudžetas?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais