Menininkai dvyniai Gataveckai – apie kastas vaikų namuose ir pirmą parduotą paveikslą

Laidoje „Bus visko“ šį sekmadienį – dvyniai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Vieną rudens rytą į alkoholio liūną įklimpę tėvai, supratę, jog negali pasirūpinti savo atžalomis, sūnus nuvežė į vaikų globos namus.
Algirdas ir Remigijus Gataveckai
Algirdas ir Remigijus Gataveckai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tačiau, kad ir kaip tai beskambėtų, mažamečiams broliams ten visai patiko. Nebereikėjo kęsti kartais net kelias dienas užsitęsusio bado, tačiau teko susipažinti su žodžiu taisyklės. Mat jų namuose toks terminas neegzistavo.

„Buvo labai daug taisyklių – negali keiktis, negali šlapintis, kur nori. Tuo metu mums buvo labai keista. Kas čia dabar? Todėl, kai mums ką nors bandydavo sakyti – mes atgal. Būdavo, kad paklupdo koridoriuje ir reikia klūpėti kelias valandas. Arba muša su šokdynėmis“, – pasakojo broliai apie gyvenimą vaikų namuose.

Laidos metu vaikinai papasakos ir apie vaikų namuose esančias kastas. Patys, išgyvenę, ką reiškia būti išnaudojamiems, iš arti stebėdavo ir vaikų namuose taip paplitusių kastų gyvenimą.

Pasirodo, ten, kaip tikrame kalėjime, egzistuoja ne vienas sluoksnis. Nuo labiausiai užguitų iki visus valdančių stipriųjų. Labiausiai pastebimi buvo ne aukščiausios, o žemiausios kastos nariai, vaikų namų auklėtinių pravardžiuojami mazgotės vardu.

Jie prisipažįsta, kad visada visiems turėdavo įrodyti savo tiesą ir užsitarnauti pagarbą, todėl nuolatos bandė atsistoti ant kojų bei užsidirbtų pinigų. Įsidarbinę statybose dirbo po 15 valandų ir gaudavo vos 10 litų, kurių neišleisdavo, o taupydavo.

Pinigai į jų gyvenimą atėjo taip pat nelengvai. Tą savo gyvenimo laikotarpį jie įvardija kaip vergovę, kurią šiandien prisimena su siaubu. Du jaunuoliai, įsidarbinę vasarą statybose, gyvenimo sąlygas įvardina kaip absoliutų pragarą. Vaikinai buvo apgyvendinti sename name, kuriame šeimininkės buvo milžiniškos žiurkės.

„Guli ir pro tave žiurkė prabėga“, – pasakoja broliai.

Broliai prisimins ir savo pirmąjį parduotą paveikslą. „Su aliejiniais dažais nutapėme jūrą ir, nubėgę į parduotuvę, jos savininkui pardavėme už 10 litų. Už juos nusipirkome maisto“.

Šiandien jiems nebereikia bijoti dėl rytojaus duonos kąsnio, nes brolių gyvenime pilna įvairiausių skirtingų veiklų – jie toliau tęsia savo žygius po vaikų namus, Dailės akademijoje užsiima edukacine veikla, rengia parodas bei prisideda prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės skelbiamos socialinės iniciatyvos, pripažįsta, jog jų sunki gyvenimo istorija turėjo įtakos dabartinei sėkmei.

„Mūsų sėkmės istorija susideda iš trijų dalių: tai, kad mes dvynukai, kad esam iš vaikų namų, bet normalūs. Ir dėl to, kad mėgstam pasigirti“, – juokaus broliai laidoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Unikali dvynių Gataveckų paroda sudomino kūrybingą publiką

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų