Mentalistas Nicholas Kin ragina neapleisti vyriškos sveikatos: „Mes, vyrai, nesame robotai“

Rugsėjis – prostatos ligų mėnuo, kuomet vyrai yra aktyviai raginami tirtis ir neapleisti savo vyriškosios sveikatos. Tą ragina padaryti ir mentalistas, iliuzijos meno meistras bei pustrečių metukų sūnelio tėtis Nicholas Kin. Žinomas vyras neslepia, jog nuolatinis nuovargis išsekina organizmą, o jį atstatyti – daug sudėtingiau, nei laiku puoselėti, pasitelkiant natūralius būdus.
Nicholas Kin
Nicholas Kin

Žinomas mentalistas Nicholas Kin sutiko pasidalinti savo mintimis apie vyriškumą ir juo puoselėjimą. Iliuzijos meistras atviraus, jog nors dabar išgyvena geriausius savo gyvenimo metus, stresas ir nuovargis tiek darbe, tiek namuose – neišvengiamas dalykas, kuris dažnai pakerta jo, kaip vyro, vyriškumui.

„Manau, jog nuo 30-ies iki 40-ies metų yra vyrų jėgų žydėjimas. Aišku, po to ateina antrosios jaunystės banga, tačiau šiuo metu aš išgyvenu tą pirmąją, kuomet ir protas susiformavęs, ir kūnas kitaip reaguoja į visus dalykus. Fizinė apkrova taip pat neišvengiama, ypač tai supras tie, kurie augina vaikus. Gimus sūnui, mūsų šeimoje nuovargis tapo dažnas palydovas, kol įpratome prie naujo ritmo. Mes, vyrai, esame žmonės, ne robotai. Mes pavargstame ir tai yra normalu“, – pasakojo N.Kin.

Liudos Taparauskienės nuotr./Nicholas Kin
Liudos Taparauskienės nuotr./Nicholas Kin

Kasmet medikus neramina vis augantys skaičiai, kurie rodo, jog dažnas vyras dėl įtempto gyvenimo ritmo, darbų ir kasdienių rūpesčių apsuptyje, pamiršta rūpintis savo sveikata. Nors Lietuvoje jau ne vienerius metus veikia prostatos vėžio prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 metų, tačiau dėl fizinės veiklos stokos ar netinkamos mitybos vis jaunesni vyrai praveria gydytojų urologų kabinetų duris.

„Iš tikrųjų yra universalūs dalykai, tokie kaip fizinis aktyvumas, dubens kraujotakos skatinimas, kurie padeda sumažinti uždegimus prostatos srityje. Antsvoris yra susijęs su rizika susirgti prostatos vėžiu. Vyrai turi judėti, sportuoti, užsiimti savo mėgstama veikla“, – ragina dr. A.Čekauskas.

Gydytojui antrina ir Nicholas Kin, pripažindamas, jog ne visada pavyksta laikytis taisyklingos gyvensenos, tačiau tam, jog puoselėti vyriškumą, žinomas mentalistas pasakoja atradęs natūralų būdą – maisto papildus, praturtintus afrikinės slyvos ekstraktu, kuris padeda palaikyti normalią prostatos būklę. Vyro sveikatai veiksminga ir iš Perų Andų kilusi pipirnė, juodasis eleuterokokas, goji uogos bei sėjamojo lino sėklos, kurios, sutalpintos į vieną kapsulę, tikslingai veikia vyro organizmą.

„Jei išsekęs protas, tai ir kūnas tavęs neklausys. Karantino laikotarpiu buvau stipriai save apleidęs, priaugau svorio, mat daugiau valgiau, nežiūrėdamas ką valgau. Tačiau šiuo metu viskas vėl grįžta į savo ribas. Norint sutvirtinti savo jėgas, be galo svarbus tampa fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba, tačiau mūsų organizmas per maistą nepasisavina tiek, kiek mes norėtume, todėl kartais pasukčiauju ir mitybą papildau maisto papildais, tokiais kaip RED3, kurie suteikia daugiau energijos“, – laidoje „Sveikatos medis“ pasakojo N.Kin.

A.Ivanauskas-Fara apie gyvenimą pakeitusią cukrinio diabeto diagnozę
Prieš daugiau nei penkerius metus cukrinio diabeto diagnozę, eilinio pas šeimos gydytoją vizito metu, išgirdo „Rondo“ grupės lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara. Dainininkas prisipažįsta, jog visuomet mėgo skaniai pavalgyti, o iš medikų įspėjimus girdėjęs jau anksčiau, tik į juos ne itin atidžiai kreipė dėmesį.

Loretos Kondratės nuotr. /Aleksandras Ivanauskas-Fara išbandė elektrostimuliacines treniruotes
Loretos Kondratės nuotr. /Aleksandras Ivanauskas-Fara išbandė elektrostimuliacines treniruotes

„Šeimos gydytoja vis perspėdavo, jog esu rizikos zonoje, tačiau į tai nekreipiau daug dėmesio ir po to vienais metais ėmė ir nutiko. Gydytoja išrašė vaistus, paaiškino kaip maitintis, ką daryt ir ko nedaryt, gavau konsultaciją. Tačiau apetitas koks buvo, toks ir išliko. Visko norisi, net ir gabalėlį torčiuko suvalgyti. Žinoma, nuo viršsvorio atsiranda visokios ligos, tad kiek galiu, tiek stengiuosi jį kontroliuoti“, – kalbėjo žinomas vyras.

Kaip laiku pastebėti odos vėžį?

Kartais informacijos apie ligą trūkumas lemia tai, jog net sergant yra delsiama kreiptis į gydytojus. Tai ypač aktualu kalbant apie odos vėžio formą bazalinių ląstelių karcinomą, paprasčiau vadinamą – bazaliomą. Pradžioje ji atsiranda iš niekur kaip niežtinti dėmelė be jokios žaizdos ar pigmentacijos. Su laiku ji atsiveria, pašlapiuoja ir vėl užgyja. Taip procesas kartojasi dėmelei vis didėjant. Deja, pasak gydytojų, Lietuvoje žmonės yra kantrūs ir profesionalų pagalbos ima ieškoti ligai jau gerokai išplitus.

„Tai yra dažniausiai pasitaikantis odos vėžio tipas, sudarantis apie 80 proc. visų odos vėžio tipų. Jeigu kalbėtume apie populiaciją virš 40-ies metų, tai labai dažnai sutinkamas navikas ir Lietuvoje tokių operacijų atliekama tūkstančiai. Įrodyta, jog būtent saulės ultravioletinių spindulių poveikis žaloja odos ląsteles, tad pastaruoju metu bazaliomos atvejų Lietuvoje daugėja, nes šalyje daugėja saulėtų dienų, o taip pat gyventojai vis dažniau atstogauti išvažiuoja į šiltus kraštus“, – teigs LSMU Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovas prof. Rytis Rimdeika.

Šis piktybinis odos navikas dažniausiai atsiranda veido srityje, akių kampučiuose, šalia lūpų, ausų krašteliuose. Bazaliomoms būdingas daugiabiškumas – keli židiniai įvairiose kūno vietose. Medikai rekomenduoja nedelsti, jeigu pastebimas įtartinas odos darinys, kuris nepraeina per maždaug dvi savaites, net ir naudojant specialius tepalus – būtina kreiptis konsultacijos į dermatologą.

„Pas mus, chemoterapeutus, pacientai patenka jau su pakankamai išplitusia liga, kuomet jos operuoti negalima arba bazalioma metastazavo kituose audiniuose. Laiku diagnozuota liga yra praktiškai 100 proc. pagydoma, o atkritis tos ligos būna pakankamai retai. Gydom ją taikinių terapija, kuri sustabdo vėžio vystymąsi ir ląstelių dalinimąsi“, – efektyviais medicinos pasiekimais džiaugsis Nacionalinio vėžio instituto gyd. onkologas chemoterapeutas dr. Vincas Urbonas.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai