Neretai užsisakius kepsnį restorane tenka susidurti su klausimais: „jums su krauju?“, „gerai iškeptą?“. Visa tai susirinkę svečiai galėjo išbandyti patys. Kiekvienas jų galėjo išbandyti pagal tą patį receptą paruoštus lietuviškos, amerikietiškos bei airiškos mėsos kepsnius, čia taip pat buvo siūloma paragauti žalios, tačiau brandintos mėsos užkandėlių.
„Pasaulis seniai nevalgo šviežios jautienos, tačiau Lietuvoje daugybė žmonių vis dar užduoda klausimą parduotuvėje ar turguje“, – sakė mėsinės įkūrėjai. Tai – keturi geri bičiuliai, kurių kiekvienas itin mėgsta jautienos patiekalus: sociologas Liutauras Daugirdas, virtuvės šefas Liutauras Čeprackas ir du verslininkai – Agnė Verbavičiūtė ir Mantas Žemaitis. Drauge jie sukūrė tokią mėsos parduotuvę, apie kokią ilgus metus svajojo.
Pasidžiaugti mėsinės įkūrėjų sėkme atvyko Rimas Šapauskas, Vytaras RadzevičiusVytenis Pauliukaitis su draugu Eugenijumi Skerstonu, Erika Purauskytė ir Darius Tolušis, Romualdas ir Alesia Mačiuliai, Rimvydas Širvinskas-Makalius ir daugelis kitų.
Pasak jautienos žinovų, mėsos brandinimas Lietuvoje kol kas nėra itin populiarus, todėl daugelis stebisi, kaip apskritai galima valgyti 40–60 dienų brandintą mėsą. Pasak L.Daugirido, jautiena brandinama dviem būdais – šlapiuoju ir sausuoju. Šlapiuoju būdu ji brandinama vakuumo maišeliuose, kurie laikomi nulinėje temperatūroje, o sausuoju – toje pačioje temperatūroje mėsa pakabinama arba padedama į lentyną.
„Daugelis mėsos restorane apsilankiusių lietuvių norėtų pasijusti kaip toje legendinio danų karikatūristo Herfulo Bidstrupo karikatūroje: prie stalo jiems atveda jautį, šefas nudiria odos gabalėlį, išpjauna gabalėlį mėsos, užkloja odą, jautį išveda, o mėsą deda į keptuvę“, – vaizdingai pasakojo L.Čeprackas, tačiau juokavo, kad pats tokios mėsos vis dėlto į burną neimtų.
Norintiems išsikepti sultingą ir minkštą kepsnį, žinovai rekomenduoja rinktis 21 dieną brandintą jautienos nugarinę. Pasak L.Čepracko, gerai brandintai mėsai jokie marinatai nereikalingi, netgi priešingai – kenksmingi. „Geriausi didkepsnio draugai – gera druska, pipirai ir ypač tyras alyvuogių aliejus“, – sakė jis. Kepti mėsą jis rekomenduoja sunkaus ketaus keptuvėje.