2017 metais muziejuje visiškai sudegė XX a. pradžios gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas – po kilusio gaisro liko tik anglimi pavirtę rąstai ir pelenai. Tačiau praėjus metams po incidento, gaisravietė atrodo neatpažįstamai.
Priėjus prie gaisravietės vietos lankytojus pasitinka užrašas „Vyksta ikiteisminis tyrimas, vaikščioti draudžiama“. Tačiau atrodo, kad jau visai greitai muziejaus lankytojai galės grožėtis atstatytais Mažosios Lietuvos pastatais.
Renginio organizatoriai įvykdė savo pažadą – iki pamatų sudegusius Mažosios Lietuvos pastatus jie jau beveik atstatė. Tai organizatoriams turėjo atsieiti apie 350 tūkst. eurų.
15min viena festivalio organizatorių Goda Deksnytė teigė, kad statybos bus pabaigtos artimiausiomis savaitėmis.
„Pastatai yra atstatyti, liko tik vieno pastato stogą uždengti. Vėliau vyks vidaus įrengimo darbai. Kol vyksta statybos darbai, ekspozicijos, žinoma, neveikia, todėl vaikščioti kol kas ten nereikėtų“, – sakė G.Deksnytė.
Festivalio organizatoriai ir muziejaus atstovai deda visas pastangas, kad incidentas šiemet nepasikartotų – kiekvienam muziejaus pastatui stebėti šiemet skirta po vieną atsakingą asmenį. Taip pat festivalio teritorijoje griežtai draudžiama kurti bet kokią ugnį.
Žiūrėkite galeriją:
15min primena, kad po praėjusių metų incidento Rumšiškių liaudies muziejus svarstė nebeleisti renginiui vykti jo teritorijoje.
Muziejaus direktorė Violeta Reipaitė BNS sakė, jog persigalvoti privertė pasirašyta sutartis su festivalio organizatoriais.
„Tada tuo metu buvo šokas, bet po to pasiklausėm, kaip šneka Vyriausybės atstovai... O kitas žymiai svarbesnis dalykas – pasirašyta ilgalaikė sutartis ir baudos, kurios įpareigojo“, – kalbėjo V.Reipaitė.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Festivalyje „Granatos Live“ kilo gaisras: sudegė du Rumšiškių muziejaus pastatai
„Granatos Live“ rengėjai atstatys sudegusius Rumšiškių pastatus
Muziejaus direktorė tvirtino esanti patenkinta „Granatos Live“ organizatorių užtikrintais pastatų projektavimo ir atstatymo darbais.
„Tai tikrai unikalesnis dalykas Lietuvoje, kada ramiai, be teismų, be jokių skandalų viskas atstatyta ir sutvarkyta. Organizatoriai patys susirado gana kvalifikuotus meistrus iš Žemaitijos. Muziejininkai prižiūri, kad pastatai būtų ne šiuolaikiniai, bet atstatyti taip, kaip buvo. Didelių pretenzijų neturim, jeigu kokios ir kyla, tai iš karto sprendžiam vietoj ir pataiso“, – sakė V.Reipaitė.